גמילה מסמים

אוירה משפחתית במכון גמילה פרטי שבטיא.

במרכז גמילה פרטי שבטיא, תמצא טיפול מקצועי ומקיף לגמילה מסמים לצד אווירה משפחתית ותומכת. התוכנית שלנו כוללת תהליך טיפול תלת שלבי המותאם במיוחד לגמילה מסמים. בנוסף תוכל להיעזר בתוכנית הליווי שלנו לבוגרי המרכז, תוכנית שדואגת לך גם לאחר סיום תהליך הגמילה מסמים במרכז טיפולי תומך ואוהב.

אנו מבינים את החשיבות של חיים נקיים משימוש והתמכרות לסמים. גמילה מסמים תורמת לבריאות הפיזית והנפשית ומשפרת את איכות החיים בכל ההיבטים.

למה לבחור בשבטיא?

כי אצלנו תמצא אווירה משפחתית ותומכת, תוכנית טיפול ייחודית שעובדת, תמיכה מתמשכת בכל שלבי הגמילה גם ביום שאחרי, הצטרפו אלינו למסע לעבר חיים נקיים ובריאים.

post-thumbnail
גמילה מבונדורמין

בונדורמין, תרופה מוכרת לטיפול בבעיות שינה, עלולה להוביל להתמכרות וצורך...

קראו עוד >
post-thumbnail
טיפול פסיכדלי

טיפול פסיכדלי הוא טיפול פסיכותרפיה המבוסס על שיחה ומשלב שימוש...

קראו עוד >
post-thumbnail
סיוע בגמילה מקנאביס

גמילה מהתמכרות לבד קשה מאד ואנשים רבים נזקקים לקבל סיוע...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך להיגמל מקטמין?

 אם הגעת לכאן וודאי גם את תוהה איך להיגמל מקטמין....

קראו עוד >
post-thumbnail
9 סיבות להתמכרות לסמים ואלכוהול

שימוש קבוע בסמים ובאלכוהול גורם להתמכרות אשר מובילה למקרי מוות...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מסמים קשים

מדריך על גמילה מסמים קשים  התמכרות לסמים קשים הינה בעיה המשליכה...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מקטמין

כל המידע על קטמין, דיסאסוציאציה וגמילה מקטמין לפני שנדבר על גמילה...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מקנאביס

תהליך גמילה מקנאביס בשנים האחרונות חלה עליה במודעות לקושי הרב בתהליך הגמילה.  ואנו...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מגראס

שימוש בגראס הפך להיות הרגל יומיומי עבור ישראלים רבים מקבוצות...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה ממריחואנה

גמילה ממריחואנה תסמינים אולי בגלל שרובנו מכירים את המריחואנה ממעגלים שונים...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מסמים קלים

תהליך גמילה מסמים קלים גמילה מסמים קלים נתפסת לרוב כתהליך...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מאופיאטים

למרות שהן תרופות מרשם, גם תרופות אלו בעלות פוטנציאל להתמכרות...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מקלונקס

"עד ממש הסוף, לא הבנתי שבעצם זה הקלונקס שמשגע אותי....

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מקוקאין

לפני שמתחילים בתהליך גמילה מסמים יש להבחין בסוגים השונים של...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה ממשככי כאבים

התמכרות וגמילה ממשככי כאבים התמכרות לתרופות מרשם הינה תופעה הולכת וגדלה...

קראו עוד >

ייעוץ עם מטפל אישי לגמילה מסמים במכון גמילה

לרובנו אין מספיק מוטיבציה ונחישות בלי שמישהו ישפיע עלינו. אנשים שמתמכרים לסמים, אלכוהול ומריחואנה. באופן טבעי, זקוקים לעזרתו של מטפל כדי להפסיק עם ההרגלים הרעים שלהם לצמיתות לעיתים באמצעות מכון גמילה ממשלתי או מכון גמילה פרטי. הנה חלק מהעזרה שניתן לקחת ולהיעזר כדי להיפטר מהתמכרות לקנאביס וסמים קלים.

ישנם מטפלים מקצועיים המתמחים בגמילה מהתמכרות לסמים, אלכוהול והימורים שיכולים לסייע להתגבר על בעיות נפשיות כמו דיכאון וחרדה ואתגרים נפשיים נוספים שהם המניע להתמכרויות כגון עישון קנאביס, שימוש בסמים וגם אלכוהוליזם. מצא מישהו באזור שלך שיכול לעזור לך באופן מקצועי לטפל בחרדה ודיכאון.

בקשת עזרה של פסיכיאטר

פסיכיאטר יכול לעזור עם סיוע תרופתי בהתמודדות עם תהליך הגמילה וההתמודדות עם ההתמכרות. המטפלים עשויים להכיר לך כמה סוגים של טיפולים שסייעו לך להפסיק את ההרגל הרע. אם הנך סובל מהפרעות התנהגות הנלוות להתמכרות, ייתכן שיהיה עליך להיעזר בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי כדי להתמודד ולטפל בסוגיה.

קשיים בתהליך גמילה מסמים

אפשר ויש לראות בהתמכרות לסמים מחלה. מלה עם היבטים נפשיים וגופניים חמורים וקשים מאוד ולכן תהליך הגמילה מסמים דורש מהמטופל משאבים פסיכולוגים, נפשיים וגופניים לא מבוטלים. אחד מתסמיני הגמילה הידועים לשמצה מכולם הוא הכמיהה לחזור ולהשתמש בסמים. כמיהה נפשית וגופנית.

כיצד מתחילים בתהליך גמילה מסמים?

מכון גמילה מהווה הזדמנות לקבלת טיפול יסודי ומקיף על ידי אנשי מקצוע מנוסים הטיפול מוקדש באופן מלא לגמילה ושיקום מההתמכרות. במרכז גמילה פרטי תמצא את כל המרכיבים הנדרשים להצלחתך בתהליך הגמילה – מטפלים מומחים ומנוסים בתחום הגמילה וההתמכרויות, פסיכיאטר ונרקולוג מומחה, קבוצת תמיכה, וסביבת החלמה מהשורה הראשונה. הכול ברמה מאוד גבוהה ובאינטנסיביות של התייחסות לבעיית ההתמכרות שלך.

מה נדרש עבור גמילה מסמים?

גם התמכרות לסמים קלים וגם התמכרות לסמים קשים דורשות גמילה, טיפול ושיקום. התמכרות לסמים קלים כמו קנאביס יכולה במהירה להפוך להתמכרות חריפה הרבה יותר, הדרדרות לסמים קשים שמהם הגמילה מאתגרת ומורכבת הרבה יותר, ויפה שעה אחת קודם להתחיל טיפול גמילה מסמים קלים על מנת שלא להביא להידרדרות המצב עוד יותר. ישנם מכוני ומרכזי גמילה רבים ברחבי הארץ בהם ניתן לעבור תהליך טיפול מקצועי של גמילה ושיקום, וביניהם תוכלו למצוא מרכזי גמילה יומיים ומרכזי גמילה הכוללים לינה. כך למשל במכון הגמילה 'שבטיא', בו תמצאו תוכניות גמילה מקיפות, במקום דיסקרטי שמבטיח את הטיפול הטוב ביותר.

הצטרפו לקבוצות תמיכה לגמילה מסמים

כאשר אתה חלק מקבוצת תמיכה, אתה יכול לקבל את המוטיבציה הדרושה ואת העזרה מהקבוצה להפסיק את הרגלי השימוש ולהתחיל בתהליך גמילה מקנאביס. הכניסו את עצמכם למכון גמילה פרטי. אם נכשלת שוב ושוב בניסיונות גמילה עצמאיים ולא הצלחת בכוחות עצמך להפסיק את השימוש והעישון של קנאביס אז כנראה שאתה צריך את הסיוע של מרכז פרטי לגמילה מסמים זאת כדי לקבל טיפול אישי ברמה גבוהה ותמיכה הולמת למצב.

מכון גמילה פרטי מסמים

על מנת לעבור תהליך של גמילה מסמים מומלץ לפנות למרכזי גמילה שונים הפרוסים ברחבי הארץ. משך תהליך הגמילה נע במרבית המקרים על פני תקופה של כמה חודשים ועד חצי שנה, ואף יותר אם יש בכך צורך. על מנת לקבל את כל הפרטים ומענה על השאלות הרבות שבוודאי עולות לכם, ניתן לפנות למרכז הגמילה 'שבטיא' המציע תוכנית גמילה מקצועית עם צוות ליווי מיומן ויחס אישי במיוחד.

גמילה מסמים ותופעות הלוואי

כאשר מדובר בהתמכרות לסמים קלים כמו חשיש או מריחואנה, חשוב להבין שהתהליך מתרחש בצורה מאוד איטית, באופן יחסי, ולכן במקרים רבים האדם המכור איננו מבין כלל שהוא סובל המתמכרות ובעקבות כך לא יפנה לקבלת עזרה. גמילה מסמים קלים היא גמילה לכל דבר, והיא לא מתבצעת תוך יום או יומיים, אלא נדרשת התערבות טיפולית ושינוי התנהגותי של המטופל על מנת להצליח ולהיגמל. תופעות הלוואי בעקבות תלות וצריכה מוגברת של סמים קלים הן למשל עייפות תמידית, חרדה ודיכאון, רצון להסתגר ואף הימנעות מלקיחת חלק בפעילויות חברתיות והעדפה של צריכה עצמית של הסם ועישונו על פניהן. ההתבודדות וההתרחקות חברתית הם אחד הסימנים הבולטים להתמכרות, ולצערנו פעמים רבות החברה החיצונית לא תבין זאת כסימן של התמכרות, אבל כאשר דפוס ההתנהגות המרוחק חוזר על עצמו שוב ושוב, הרי שנדרש לפקוח עין.

איך מתחיל תהליך גמילה מסמים?

תהליך גמילה מסמים מתחיל קודם כל בתודעה של המכור למסקנה שהוא אכן מכור ושהוא נמצא בבעיה. הבנה שהוא הגיע לתחתית בלתי נסבלת שמחייבת אותו לשינוי. תהליך גמילה מסמים יכול להתחיל בעקבות לחץ ישיר או עקיף של בני משפחה, בני זוג או אנשים אשר קרובים אל המכור אך אם המכור לא ימצא את המוטיבציה הפנימית שלו לשינוי הסיכוי שהגמילה תצליח או שהמכור יצליח לשמור על ניקיון לאחר תהליך הגמילה בסמים קטן באופן משמעותי.

הגורמים להתמכרות

התמכרות לסמים זהו תהליך הדרגתי שיש לו המון סיבות והשלכות, לעיתים התהליך נגמר בגמילה מסמים במקרה הטוב, אך ישנם גם מכורים רבים שלא מצליחים לצאת ממעגל ההתמכרות וחייהם סובבים בין גמילה לשימוש וחוזר חלילה עד סוף חייהם.

הגורמים להתמכרות לסמים קשים וסמים קלים כאחד רבים ומגוונים ויכולים לנבוע ממשברים, טראומות, סביבה מכורה, גנטיקה ועוד.
אך לרוב השימוש וההתמכרות לסמים יהיה ניסיון לפתור בעיה אחרת עמוקה יותר. השימוש בסמים הוא למעשה שימוש בפתרון גרוע לבעיה אמיתית.

מכון גמילה מסמים והתמכרויות

ישנם מבחר של מרכזי גמילה מסמים שמקדמים טיפולים מתקדמים וחדשניים בנושא גמילה, המרכזים והמכונים הפרטיים מציעים טיפול קבוצתי ופרטני עם מטפלים מומחים מתחום גוף ונפש פסיכותרפיסטים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאלים, מדריכי החלמה ועוד. כל זאת במרחב טיפולי בטוח ובחברת קבוצת שווים אשר בה כולם מתמודדים עם תהליך הגמילה.

מרכז גמילה פרטי שבטיא מציעה תהליך גמילה וטיפול בהתמכרות ב-3 שלבים

תכנית הטיפול החדשנית והייחודית במרכז גמילה שבטיא פועלת ב-3 שלבים למטרת גמילה, החלמה, וטיפול בהתמכרות. מרכז הגמילה שם דגש לסיפור האישי של כל מטופל והמקרה הפרטי שהוביל אותו להתמכרות.

תהליך גמילה מסמים בשבטיא כולל:

1.גמילה פיזית ואיזון גופני ורגשי

בתהליך הגמילה הפיזית ניתן ליווי רפואי  צמוד ותומך גמילה, בניהולו של ד"ר איגור גורז'לצן – פסיכיאטר ונרקולוג מומחה, עם ניסיון מוכח ורב שנים בגמילה וטיפול בהתמכרויות. הצוות מקצועי ומגוון והדגש הוא על טיפול גמילה אישי ואוהב לכל מטופל ומטופלת. בשלב זה, נערכת היכרות עם המטופל וצרכיו ובניית מרחב טיפולי בטוח לטיפול בהתמכרות. במרכז הגמילה נערכים טיפולי גמילה מגוונים: גמילה מקנאביס, גמילה מסמים, גמילה מאלכוהול, גמילה מתרופות, גמילה מהימורים, גמילה מכדורי שינה, גמילה מכדורים ועוד הקניית כלים ראשוניים להתמודדות עם ביטויי הגמילה וההתמכרות כגון: לחץ, חרדה, כמיהה, כעס ותנודות במצב הרוח. כמו כן, נעשית עבודה על דחיית סיפוקים כמאפיין מרכזי של בעיית ההתמכרות.

2. תהליך גמילה מסמים והתמכרות – עבודת עומק

השלב השני הוא מרכז המשמעותי של תהליך הגמילה והחלק המשמעותי ביותר בתהליך ההחלמה. מעמיקים את הטיפול באמצעי הטיפול השונים, תוך התייחסות לחלקים התוך אישיים העמוקים יותר של כל מטופל, מתוך ההנחה כי נסיבות חיים שונות הובילו אדם להשתמש בסמים, ועלינו המטפלים, יחד עם המטופל, לגלות ולהתחקות אחר נסיבות אלו. בעזרת תכנית טיפול ייחודית, ממוקדת התמכרות ומותאמת אישית עבור כל מטופל, נעשית התייחסות לגורמי השורש של התמכרות. בשלב זה, נתמקד בשינוי דפוסים, עיבוד אירועי חיים, עבודה על דפוסים מעכבי החלמה והתנהגויות העלולות להוביל לשימוש חוזר. בעזרת מעגל השינוי נבצע בשלב זה מיפוי שבו יוכל המטופל למקם את עצמו וללמוד כיצד לשמור על ניקיון והימנעות משימוש, וחיי החלמה מלאים. על מנת להתקדם בתהליך השיקום, וההחלמה, נתייחס בטיפול לשלושת ממדי ההתמכרות – גופני, נפשי וחברתי.

3. הכנת המטופל ליציאה וחיים נקיים מחוץ למכון גמילה

בשלב השלישי המטופל נחשף בצורה הדרגתית לחיים החיצוניים ולחיי החברה. והאפשרויות השונות להמשך הליווי והתמיכה אשר יעמדו לרשותו מחוץ למרכז.  תהליך הפרידה מהמרכז גמילה ייעשה בצורה הדרגתית וייפתח העצמה אישית באמצעות נתינה.

קבלתה של הבעיה, הכרה באבחון של מחלת ההתמכרות וכיצד היא מתבטאת בחיי המכור, תוך התייחסות למאפיינים הייחודיים של כל מטופל ועל פי קצב ההתקדמות. במהלך שלב זה אנו נתחיל עבודה והיכרות עם תכנית 12 הצעדים וגישות טיפוליות נוספות. מטרה עיקרית בשלב הזה היא הגעה לאיזון גופני, נפשי ורגשי.

דרך מדהימה לעבור גמילה מסמים ללא פחד!

התמכרות אינה השתקפות של היכולות המוסריות של האדם או חוסר היכולת להתמודד עם מצוקות. מיליוני אנשים בגילאים שונים, ממוצא אתני ומעמד סוציו-אקונומי שונים סובלים מהתמכרות לסמים. למרות העובדה שלהתמכרות יש כמה סיבות שורשיות, יש חדשות טובות: ניתן לעבור גמילה מסמים ולהחיות את חייכם ללא ההתמכרות. שמישהו מתמכר לחומר, הרצונות הרגילים שלו מתחילים לעבור לכיוון של הסם. ככל שהמוח שלכם מתפתח, אתם מוצאים את עצמכם מאבדים עניין בפעילויות אחרות שהן לא השימוש בסמים. התמכרות עלולה לשחוק את כוח הרצון ולהקשות על השליטה בתשוקות, במיוחד בזמן גמילה.

השפעתם של הסמים על גוף האדם

לשימוש בסמים יש השפעה עמוקה ומתמשכת על המוח. ההתמכרות לסמים כוללת השתלטות על מעגלי התגמול של המוח על ידי החומר הממכר. כאשר מנסים לצמצם או להפסיק להשתמש בסמים, חלק מהאנשים חווים תסמינים רפואיים לא נוחים ואף עלולים לסכן את חייהם. שינויים אלה מפחיתים את החוסן להשפעות השליליות של התנהגות אימפולסיבית. שימוש לרעה בסמים קשור למגוון רחב של תוצאות שליליות בחייו של האדם. שימוש מתמשך בסמים או באלכוהול, למשל, עלול לגרום לאדם לאבד את הקריירה שלו, לפגוע במערכות היחסים שלו ולהיכשל בתחומי חיים אחרים. מתח ודאגה הם תוצאות נפוצות של בעיות אלו.

גמילה מסמים תופעות לוואי

התחלת גמילה מסמים עשויה להיות מורטת עצבים, ולא משנה אם אתם מכורים טריים או משתמשים כבר שנים. זה בסדר להרגיש חרדה לפני שמתחילים בטיפול, אבל הצוות המקצועי של שבטיא נמצא כאן כדי לתמוך ולעזור לכם בכל.

כשמישהו מתחיל גמילה מסמים, מה בדיוק הוא עושה?

הדבר הראשון שכדאי לדעת על גמילה מסמים הוא שאין שיטה מקובלת אוניברסלית לניקוי רעלים. הטיפול בהתמכרות לסמים הוא המוצלח ביותר כאשר הוא מותאם לדרישות הספציפיות של המטופל. החומר שנעשה בו שימוש, היסטוריה רפואית, תדירות ומשך השימוש, מצבי בריאות נפשיים המתרחשים במקביל, גיל וגורמים נוספים ייחשבו כולם בתוכנית טיפול מקצועית מקיפה. אנשים שעוברים גמילה ושיקום משימוש בסמים עשויים למצוא תמיכה בתוכניות טיפול בסמים. לאחר הערכה, תפותח תוכנית טיפול המותאמת לצרכים הספציפיים שלכם על ידי הצוות המקצועי של מרכז גמילה שבטיא. רוצים להתחיל בתהליך הגמילה כבר עכשיו? צרו קשר עם מרכז גמילה שבטיא.