אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

סגור
תפריט
צרו קשר
חייגו עכשיו
תכנית הגמילה

תכנית הגמילה שלנו

גמילה וטיפול בהתמכרויות בשלושה שלבים!

אנחנו במרכז גמילה שבטיא נותנים דגש גדול לסיפור והמקרה האישי של כל מטופל אך יחד עם זאת ישנם מכנים משותפים משמעותיים ביותר לכל סוגי ההתמכרות.

תכנית הטיפול שלנו פועלת בשלושה שלבים, למטרת גמילה וטיפול בהתמכרות:

שלב ראשון – גמילה פיזית

בתהליך הגמילה הפיזית אנו מספקים ליווי רפואי תומך גמילה בניהולו של ד”ר איגור גורז’לצן פסיכיאטר ונרקולוג מומחה בעל ניסיון מוכח ורב שנים בגמילה וטיפול בהתמכרויות. את הטיפול הפסיכוסוציאלי מנהלת הגב’ לבנה אלמקייס, פסיכותרפיסטית ממוקדת התמכרויות בעלת ניסיון רב בעבודה עם מכורים. הצוות מקצועי ומגוון והדגש הוא על טיפול אישי ואוהב לכל מטופל ומטופלת.

היכרות עם המטופל וצרכיו ובניית מרחב טיפולי בטוח לטיפול בהתמכרות.

מתן כלים ראשוניים להתמודדות עם ביטויי הגמילה וההתמכרות כגון: לחץ, חרדה, כמיהה, כעס, ועוד…

עבודה על דחיית סיפוקים כמאפיין מרכזי של בעיית ההתמכרות. קבלתה של הבעיה, הכרה באבחון של מחלת ההתמכרות וכיצד היא מתבטאת בחיי המכור.

במהלך שלב זה אנו נתחיל עבודה והיכרות עם תכנית 12 צעדים וגישות טיפוליות נוספות.

שלב שני – גמילה נפשית

לאחר שלב הגמילה הפיזית מגיע השלב השני שהוא לב הטיפול והחלק המשמעותי ביותר בתהליך ההחלמה.

בשלב זה אנו מעמיקים את הטיפול באמצעי הטיפול השונים, בעזרת תכנית טיפול ייחודית ומותאמת אישית אשר מטפלת בהתמכרות תוך התייחסות לגורמי השורש שלה, נתמקד בשינוי דפוסים, עיבוד אירועי חיים, עבודה על דפוסים מעכבים והתנהגויות העלולות להוביל לשימוש חוזר ועוד…

בעזרת מעגל השינוי נבצע מיפוי שבו יוכל המטופל למקם את עצמו וללמוד כיצד לשמור על ניקיון ולהתקדם בתהליך ההחלמה תוך התייחסות לשלושת ממדי ההתמכרות – גופני, נפשי וחברתי.

דגשים נוספים לשלב השני:

התערבות משפחתית מקדמת, העמקת ההיכרות והיישום של כלים טיפוליים מטיבים להתמודדות עם אתגר הגמילה מהתמכרות, מתן דגש על כישורים חברתיים והעצמת כוחו של המטופל מול ההתמכרות ובכלל, לקיחת אחריות אישית והשתלבות בסביבה חברתית המתמודדת עם בעיה דומה.

שלב שלישי – הכנה ליציאה ודרך חדשה

שלב זה הכרחי למטרת הכנה ליציאה מהמרכז לחיים בחוץ וביסוס הכלים אשר יעמדו לרשות המטופל בדרכו העצמאית.

בשלב זה ייחשף המטופל בצורה הדרגתית לחיים בחוץ (משפחה, ילדים, עבודה, חברה וכו’) ולאפשרויות השונות להמשך הליווי והתמיכה אשר יעמדו לרשותו מחוץ למרכז. תהליך הפרידה ייעשה בצורה הדרגתית ויפתח העצמה אישית באמצעות נתינה.

בנוסף, אנו במרכז גמילה שבטיא, מונחים על יד מספר גישות שתומכות ומסייעות בתהליך הגמילה :

גישה הוליסטית – אנו רואים את המכור כ”אדם שלם” המורכב מרבדים ומעגלים רבים ומגוונים.

גישה מוטיבציונית – אשר מבוססת על שלושה מושגי מפתח :

שיתוף פעולה לעומת עימות : שיתוף פעולה הוא השותפות שנוצרת בין המטפל למכור. שותפות זו מבוססת על נקודת המבט והחוויות של המכור. אף על פי שהמכור והמטפל עשויים לראות דברים אחרת, התהליך הטיפולי ממוקד בהבנה הדדית.

העצמת רעיונות : המטפל אינו כופה את דעותיו אלא מעצים את המוטיבציה, או הרצון, של המכור לשינוי. תפקידו של המטפל “לשלוף” את המוטיבציות והכישורים האמתיים לשינוי של המכור ולא לומר לו מה לעשות.

אוטונומיה מול סמכות : הגישה המוטיבציונית מכירה בכך שהכוח האמתי לביצוע שינויים מונח אצל המכור. בסופו של דבר על המכור בעצמו לבצע את השינוי, עובדה המעצימה את המכור, אך בו בזמן מעניקה לו אחריות למעשיו.

גישה בלתי פורמלית – הכרה בכוחם של חום, אהבה וחיבוק ואפשור של פונקציות טיפוליות לא רשמיות בתוך מרכז הגמילה. כחלק ובתאום עם הצוות המטפל הכולל.

ראיה קדימה והמשך ליווי – מרכז גמילה מהווה התחלה של דרך חדשה מבחינתו של המכור ומשפחתו, בכל הנוגע לשמירת הניקיון והמשך ההחלמה. לכן ישנו צורך בסיוע ותמיכה טיפולית גם לאחר סיום הטיפול במרכז הגמילה. מרכז גמילה שבטיא יודע לבנות תכנית המשך אשר תסייע למכור ולבני משפחתו.

אנו רואים חשיבות רבה במעורבות בני המשפחה בהמשך תהליך ההחלמה ועל כן מקדמים שיחות עם קרובים בהתאם לצורך.

 

כל מקרה הוא קצת שונה וייחודי, צרו קשר לפרטים נוספים.

 

תכנית הגמילה

אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬