אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

  סגור
  תפריט
  צרו קשר צרו קשר
  חייגו עכשיו חייגו עכשיו
  מרכז גמילה - שבטיא

  גמילה ב-3 שלבים

  גמילה מסמים וטיפול בהתמכרות ב-3 שלבים!

  במרכז גמילה שבטיא אנו נותנים דגש גדול לסיפור והמקרה האישי של כל מטופל, יחד עם זאת, ישנם מכנים משותפים משמעותיים ביותר לכל סוגי ההתמכרויות.

  תכנית הטיפול הייחודית במרכז גמילה שביטא פועלת ב-3 שלבים, למטרת גמילה, החלמה, וטיפול בהתמכרות:

  השלב הראשון של תהליך גמילה מסמים – גמילה פיזית ואיזון גופני ורגשי

  בתהליך הגמילה הפיזית ניתן ליווי רפואי  צמוד ותומך גמילה, בניהולו של ד"ר איגור גורז'לצן – פסיכיאטר ונרקולוג מומחה, עם ניסיון מוכח ורב שנים בגמילה וטיפול בהתמכרויות. הצוות מקצועי ומגוון והדגש הוא על טיפול גמילה אישי ואוהב לכל מטופל ומטופלת.

  בשלב זה, נערכת היכרות עם המטופל וצרכיו ובניית מרחב טיפולי בטוח לטיפול בהתמכרות.

  מדובר בטיפולי גמילה מגוונים ובינהם: גמילה מסמים, גמילה מאלכוהול, גמילה מתרופות, גמילה מהימורים, גמילה מכדורי שינה, גמילה מכדורים ועוד

  מתן כלים ראשוניים להתמודדות עם ביטויי הגמילה וההתמכרות כגון: לחץ, חרדה, כמיהה, כעס ותנודות במצב הרוח. כמו כן, נעשית עבודה על דחיית סיפוקים כמאפיין מרכזי של בעיית ההתמכרות. קבלתה של הבעיה, הכרה באבחון של מחלת ההתמכרות וכיצד היא מתבטאת בחיי המכור, תוך התייחסות למאפיינים הייחודיים של כל מטופל, ועל פי קצב התקדמותו. במהלך שלב זה אנו נתחיל עבודה והיכרות עם תכנית 12 צעדים וגישות טיפוליות נוספות.

  מטרה עיקרית בשלב הזה היא הגעה לאיזון גופני, נפשי ורגשי.

  השלב השני של תהליך גמילה מסמים – עבודת עומק לשורש ההתמכרות

  לאחר השלב הראשון- טיפול הגמילה הפיזית, מגיע השלב השני שהוא לב הטיפול והחלק המשמעותי ביותר בתהליך ההחלמה. בשלב זה אנו מעמיקים את הטיפול באמצעי הטיפול השונים, תוך התייחסות לחלקים התוך אישיים העמוקים יותר של כל מטופל, מתוך ההנחה כי נסיבות חיים שונות הובילו אדם להשתמש בסמים, ועלינו המטפלים, יחד עם המטופל, לגלות ולהתחקות אחר נסיבות אלו. בעזרת תכנית טיפול ייחודית, ממוקדת התמכרות ומותאמת אישית עבור כל מטופל, נעשית התייחסות עמוקה לגורמי השורש של ההתמכרות. כמו כן, בשלב זה, נתמקד בשינוי דפוסים, עיבוד אירועי חיים, עבודה על דפוסים מעכבי החלמה והתנהגויות העלולות להוביל לשימוש חוזר. בעזרת מעגל השינוי נבצע בשלב זה מיפוי שבו יוכל המטופל למקם את עצמו וללמוד כיצד לשמור על ניקיון והימנעות משימוש, וחיי החלמה מלאים. על מנת  להתקדם בתהליך השיקום, וההחלמה, נתייחס בטיפול  לשלושת ממדי ההתמכרות – גופני, נפשי וחברתי.

  דגשים נוספים לשלב השני:

  בשלב זה, נעשית התערבות משפחתית מקדמת, מתוך ההנחה כי חיי המשפחה וסביבתו משפיעים ומושפעים על הצלחת החלמתו של המטופל. בנוסף, נעשית העמקה והיכרות של כלים טיפוליים מטיבים להתמודדות עם אתגר הגמילה מהתמכרות. כמו כן התנסות פרקטית ביישום כלים אלו ומתן דגש על כישורים חברתיים והעצמת כוחו של המטופל מול ההתמכרות וגורמיה. בשלב זה המטופל מתנסה בלקיחת אחריות אישית והשתלבות בסביבה חברתית המתמודדת עם בעיה דומה.

  שלב שלישי בתהליך גמילה מסמים  – הכנה ליציאה ודרך חדשה

  לאחר שני השלבים שהתמקדו בתחילת תהליך הגמילה, המעבר לשלב זה הכרחי כהכנה למטרת יציאה מהמרכז לחיים בחוץ וביסוס הכלים אשר יעמדו לרשות המטופל בדרכו העצמאית. בשלב זה ייחשף המטופל בצורה הדרגתית לחיים בחוץ (משפחה, ילדים, עבודה, חברה וכו') ולאפשרויות השונות להמשך הליווי והתמיכה אשר יעמדו לרשותו מחוץ למרכז. תהליך הפרידה מהמרכז ייעשה בצורה הדרגתית וייפתח העצמה אישית באמצעות נתינה. בנוסף, ימוצו זכויותיו הסוציאליות של המטופל מול גורמים שונים בקהילה, במידת הצורך ולפי בקשתו מתוך הבנה כי היציאה לחיים עצמאיים דורשת רישות חברתי רחב גם מגורמי טיפול בקהילה.

  בנוסף, אנו במרכז גמילה שבטיא, עובדים ומטפלים במספר גישות שתומכות ומסייעות בתהליך גמילה :

  גישה הוליסטית ורגישת תרבות  – אנו רואים את המכור כ"אדם שלם" המורכב מרבדים ומעגלים רבים ולו – סביבה, תרבות, ונסיבות חיים שונות ומגוונות.

  גישה מוטיבציונית – אשר מבוססת על שלושה מושגי מפתח :

  שיתוף פעולה לעומת עימות : שיתוף פעולה הוא השותפות שנוצרת בין המטפל למכור. שותפות זו מבוססת על נקודת המבט והחוויות של המכור. אף על פי שהמכור והמטפל עשויים לראות דברים אחרת, התהליך הטיפולי ממוקד בהבנה הדדית.

  העצמת רעיונות : המטפל אינו כופה את דעותיו אלא מעצים את המוטיבציה, או הרצון, של המכור לשינוי. תפקידו של המטפל "לשלוף" את המוטיבציות והכישורים האמתיים לשינוי של המכור ולא לומר לו מה לעשות.

  אוטונומיה מול סמכות : הגישה המוטיבציונית מכירה בכך שהכוח האמתי לביצוע שינויים מונח אצל המכור. בסופו של דבר על המכור בעצמו לבצע את השינוי, עובדה המעצימה את המכור, אך בו בזמן מעניקה לו אחריות למעשיו.

  גישה בלתי פורמלית – הכרה בכוחם של חום, אהבה וחיבוק ואפשור של פונקציות טיפוליות לא רשמיות בתוך מרכז הגמילה. כחלק ובתאום עם הצוות המטפל הכולל.

  ראיה קדימה והמשך ליווי – מרכז גמילה מהווה התחלה של דרך חדשה מבחינתו של המכור ומשפחתו, בכל הנוגע לשמירת הניקיון והמשך ההחלמה. לכן ישנו צורך בסיוע ותמיכה טיפולית גם לאחר סיום הטיפול במרכז הגמילה. מרכז גמילה שבטיא יודע לבנות תכנית המשך אשר תסייע למכור ולבני משפחתו.

  אנו רואים חשיבות רבה במעורבות בני המשפחה בהמשך תהליך ההחלמה ועל כן מקדמים שיחות עם קרובים בהתאם לצורך.

  למרכז גמילה שבטיא יש את הידע, הניסיון והכלים המתאימים כדי להתאים את הטיפול המתאים לסוג ההתמכרות והחומר שנעשה בו שימוש לרעה.

  במרכז גמילה שבטיא תקבל את התנאים המיטביים כדי להצליח ולהיגמל מההתמכרות ולצאת לדרך חופשית וחדשה. החל בסביבת החלמה מתאימה ותומכת, צוות מקצועי ומנוסה וכלה בטיפול ועזרה תרופתית במידת הצורך בכדי להקל על תסמיני הגמילה השונים.

   

  כל מקרה הוא קצת שונה וייחודי, צור עמנו קשר לפרטים נוספים, זמינים עבורך בכל עת.

   

  מרכז גמילה שבטיא מטבח

  אנחנו כאן למענך…
  החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
  לקבלת פרטים נוספים
  באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬