אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

סגור
תפריט
צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו חייגו עכשיו
שבטיא מרכז גמילה וטיפול בהתמכרויות

אודותינו

שבטיא – הינו מרכז גמילה פרטי המטפל במספר מצומצם של מטופלים, תוך מחשבה  על טיפול אינטימי וייחודי הנותן מענה לכל מטופל ומאפייניו הייחודים. מרכז הגמילה שבטיא, ממוקם במלון בוטיק מיוחד ומקסים  באווירה ביתית ומכילה, בעיר העתיקה של באר שבע. תהליך הגמילה ואופן הטיפולים בהתמכרויות נעשים באווירה משפחתית עם צוות מקצועי רחב הפועל במקום. מרכז גמילה שבטיא הינו מוסד רפואי בפיקוח ורישיון של משרד הבריאות אשר מקפיד על שמירה מלאה של דיסקרטיות וללא חובת דיווח, מתוך נקודת המוצא כי גמילה היא תהליך אינטימי הדורש שמירה על פרטיות המטופלים. בין צוות המרכז והמטופלים נרקם קשר אישי וייחודי עבור כל מטופל ולפי צרכיו האישיים מתוך המחשבה כי בסיס הקשר הינו חשוב  מאין כמוהו לתהליך הגמילה והטיפול בהתמכרויות.

המנהל הרפואי של המרכז – ד”ר איגור גורז’לצן,
פסיכיאטר ונרקולוג מומחה,
בעל ניסיון רב בגמילה וטיפול בהתמכרויות במוסדות שונים בקהילה. ד”ר איגור נמצא במרכז גמילה  שבטיא, על בסיס יום יומי על מנת לתת מענה מיידי לכלל המטופלים תוך יחס אישי וקשר רציף עימם.

מנהלת הטיפול – הגב’ לבנה אלמקייס,
פסיכותרפיסטית ממוקדת התמכרויות,  מטפלת בשיטת 12 הצעדים ומנחת קבוצות. בנוסף, מנחת פסיכודרמה, מגשרת משפחתית ובעלת ניסיון רב בניהול צוותים ובעבודה עם מכורים.

 

במרכז גמילה שבטיא יש יחס גבוה במיוחד בין מספר אנשי הצוות לכמות המטופלים, זאת כדי לאפשר מתן התייחסות מלאה ואישית לכל מטופל  בכל שלב  בטיפול בו  הוא נמצא, תוך התמקדות  בצרכיו האישיים. התמקדות זאת מאפשרת להבחין מקרוב  ולזהות רגישויות וצרכים העולים בתהליך הגמילה. הצוות המקצועי מגוון ושיטות הטיפול במרכז גמילה שבטיא רחבות וחולשות על מספר רב של ודוקטרינות טיפול, עם התמחות וניסיון רב בגמילה וטיפול בהתמכרויות. מגוון זה מאפשר לראות כל מטופל  מזוויות טיפוליות שונות ולבנות תכנית טיפולית מותאמת אישית, אשר יכול להתאים מגוון רחב של מטופלים צורכיהם השונים.

סדר היום במרכז הוא עשיר, מגוון ומלא בפעילויות. המטופלים מלווים על ידי מטפלים ומדריכי החלמה לאורך היממה כולה. בכל יום במרכז גמילה שבטיא מתקיימות כ 4-6 קבוצות טיפוליות בנושאים שונים בינהם: קבוצה טיפולית של תכנית 12 הצעדים, קבוצות בוקר “רק להיום”, קבוצת פסיכודרמה, מיינדפולנס, דימיון מודרך. כמו כן, קבוצות העוסקות בעולם הרגשי של הטופל  לדוגמא: גבולות, רגשות , מציאת הילד הפנימי, אורח חיים למכור נקי, דפוסי התמכרות וכלים למתן שחרור דפוסים אלו. מתוך ההבנה כי על המכור לקבל כלים רבים כדי לשמור על ניקיון  מההתמכרות ומסלול החלמה תקין ורציף, נערכות קבוצות 12 צעדים וקבוצות NA בנוסף לאימון כושר פונקציונאלי כ-3 פעמים בשבוע במכון כושר מקצועי. למטופלים קבוצות הפוגה כגון: תרפיה בצילום, קלפים, כתיבה ושירים מתוך מחשבה כי הפוגה חשובה לתהליך ההחלמה. סדר היום מתחיל בקימה ב07:30 בבוקר ומסתיים ב23:30 בלילה . לאורך היום מתקיימות קבוצות , טיפולים פרטניים עם הצוות המקצועי כמו כן ישנן שתי הפסקות ביום למנוחה, לימודים והפוגה וזמן אישי.

את הקמת מרכז הגמילה יזמו שירה וליאור סלפטר, מתוך רצון לסייע למכורים ומתוך הכרה בנחיצות קיומו של מרכז גמילה אינטימי, משפחתי ואיכותי.

מרכז גמילה שבטיא – איך זה התחיל ?

הכל התחיל בשיחת טלפון, מעברו השני של הקו היה רוני (שם בדוי) :
– שירה שלום, אני לא בטוח אם את זוכרת אותי, טיילנו באזור והתארחנו אצלכם לארוחת שישי.
– בוודאי שאני זוכרת רוני, היה ערב מקסים.
– אני לא יודע אם אתם הכתובת הנכונה, אבל כשהיינו אצלכם ראינו את החברה הצעירים שאימצתם לחיק משפחתכם והדבר נגע מאוד ללבנו. בן דודי מתגורר בפלורידה, הוא רופא ואשתו מורה. בתם דנה (שם בדוי), בחורה בת 26, בעלת תואר ראשון שלקחה מנת יתר ממשככי כאבים ולאחר מספר ניסיונות גמילה שונים בארה”ב. הם פנו אלינו ושאלו האם אני מכיר מקום בישראל שיכול לעזור לדנה. מקום “אחר”, משפחתי ולא באווירה של “מוסד”, אתם הראשונים שחשבתי עליהם. את חושבת שתוכלי לעזור?

לאורך כל השנים, ליאור ואני, השתדלנו לא לסרב לבקשות עזרה מאנשים שונים שהגיעו לפתחנו, והפכו לחלק מחיינו. גם הפעם, נענינו לקריאה. כבר מההתחלה היה לנו ברור שבמקרה הזה, זו לא עזרה שאנו יכולים להעניק בביתנו.
כך, מתוך רצון לעזור לדנה, נרקם הפרויקט שלימים ייקרא “מרכז גמילה – שבטיא”. מרכז גמילה שמשמש כבית, מרכז גמילה אינטימי ומשפחתי שבו כל מטופל זוכה לתשומת לב מלאה, עם הטיפול והמטפלים הטובים ביותר ולא פחות חשוב – מרכז גמילה אשר מעניק טיפול בנוחות מרבית ובאווירה פסטורלית ונעימה המאפשרת תהליך גמילה אישי, נעים ומחזק ככל האפשר.

 

למרכז גמילה שבטיא יש את הידע, הניסיון והכלים המתאימים כדי להתאים את הטיפול המתאים לסוג ההתמכרות והחומר שנעשה בו שימוש לרעה.

תכנית הטיפול שלנו מחולקת לשלושה שלבים זאת כדי לאפשר הדרגתיות ודרך בטוחה להצלחת הגמילה. ישנה חשיבות רבה לגמילה הדרגתית ומפוקחת תוך ליווי רפואי, נפשי ורגשי מאנשי מקצוע מובילים בתחומם, בסביבה משפחתית מכילה ואוהבת.

במרכז גמילה שבטיא תקבל את התנאים המיטביים כדי להצליח ולהיגמל מההתמכרות ולצאת לדרך חופשית וחדשה. החל בסביבת החלמה מתאימה ותומכת, צוות מקצועי ומנוסה וכלה בטיפול ועזרה תרופתית במידת הצורך בכדי להקל על תסמיני הגמילה השונים. בנוסף, תקבל אצלנו תמיכה וליווי מקצועי מתאים להמשך, גם לאחר סיום תקופת הגמילה במרכז ועזרה וסיוע מקצועיים גם לקרובים אליך במידת הצורך.

דברו איתנו בכדי ללמוד ולדעת עוד על מרכז הגמילה שלנו ועלינו, זמינים עבורכם בכל עת.

 

ליאור ושירה סלפטר מייסדים ומנהלים של שבטיא מרכז לגמילה וטיפול בהתמכרויות

אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬