אודות

מרכז גמילה פרטי שבטיא מטפל במספר מועט של מטופלים, בכדי להעניק טיפול אינטימי ואישי הנותן מענה לכל מטופל ומאפייניו הייחודים:  מכון גמילה שבטיא, ממוקם במלון בוטיק מיוחד ומקסים באווירה ביתית, מכילה ואוהבת.
תהליך הגמילה ואופן הטיפול נעשים בגישה חמה ומחבקת על ידי צוות מקצועי רחב ומנוסה ובעזרת תכנית טיפול תלת-שלבית פורצת דרך, הייחודית למרכז.

step-icon

שבטיא הוא מרכז גמילה פרטי
השוכן במלון בוטיק פסטורלי

step-icon

המבנה העותמני העתיק והמשוחזר משרה על המקום כולו אנרגיה קסומה ומיוחדת

step-icon

האווירה המשפחתית ומספר המתמודדים הקטן מאפשרים לנו לראות ולהרגיש את כולם תמיד

אודות

הסיפור שלנו

למרכז גמילה שבטיא יש את הידע, הניסיון והכלים המתאימים כדי להתאים את הטיפול המתאים לסוג ההתמכרות והחומר שנעשה בו שימוש לרעה.

תכנית הטיפול שלנו מחולקת לשלושה שלבים זאת כדי לאפשר הדרגתיות ודרך בטוחה להצלחת הגמילה.

ישנה חשיבות רבה לגמילה הדרגתית ומפוקחת תוך ליווי רפואי, נפשי ורגשי

מאנשי מקצוע מובילים בתחומם, בסביבה משפחתית מכילה ואוהבת.

במרכז גמילה שבטיא תקבל את התנאים המיטביים כדי להצליח ולהיגמל מההתמכרות ולצאת לדרך חופשית וחדשה.

החל בסביבת החלמה מתאימה ותומכת, צוות מקצועי ומנוסה וכלה בטיפול ועזרה תרופתית במידת הצורך בכדי להקל על תסמיני הגמילה השונים.

בנוסף, תקבל אצלנו תמיכה וליווי מקצועי מתאים להמשך, גם לאחר סיום תקופת הגמילה במכון ועזרה וסיוע מקצועיים גם לקרובים אליך במידת הצורך.

אתם מוזמנים ליצור עם מרכז גמילה שבטיא קשר בכל זמן בכדי ללמוד יותר עלינו, אנו זמינים עבורך בכל עת.

איך המקום נולד?

הכל התחיל בשיחת טלפון, מעברו השני של הקו היה רוני (שם בדוי): שירה שלום, אני לא בטוח אם את זוכרת אותי, טיילנו באזור והתארחנו אצלכם לארוחת שישי. בוודאי שאני זוכרת רוני, היה ערב מקסים. אני לא יודע אם אתם הכתובת הנכונה, אבל כשהיינו אצלכם ראינו את החברה הצעירים שאימצתם לחיק משפחתכם והדבר נגע מאוד ללבנו. דנה היא בת של חברים שלנו מארה"ב, אבא רופא ואמא מורה. דנה מכורה לאופיאטים וחזרה שוב להשתמש לאחר מספר ניסיונות גמילה שונים בארה"ב. הם פנו אלי ושאלו האם אני מכיר מקום בישראל שיכול לעזור לה. מקום "אחר", משפחתי ולא באווירה של "מוסד", אתם הראשונים שחשבתי עליהם. את חושבת שתוכלי לעזור? גם הפעם, נענינו לקריאה. כבר מההתחלה היה לנו ברור שבמקרה הזה, זו לא עזרה שאנו יכולים להעניק בביתנו. כך, מתוך רצון לעזור לדנה, נרקם הפרויקט שלימים ייקרא "מרכז גמילה – שבטיא".

שבטיא – מקור השם שלנו והמשמעות שלו

שבטיא (Shivtaya) זו מילה בארמית שפירושה- שבטים. המקום המוכר ביותר בו מופיעה המילה שבטיא הוא בשיר אחד מי יודע מההגדה של פסח, "…שנים עשר שבטיא" – והפירוש הוא שנים עשר השבטים.

מאוד התחברנו לשם שבטיא ולמשמעות הסמלית שיש לשנים עשר השבטים מבחינות רבות. הייחודיות של כל שבט, הברכה המיוחדת של כל שבט ודרך העבודה הייחודית לכל שבט. השבטים מיוצגים בשנים עשר האבנים היקרות שעל החושן והתכונות המיוחדות לכל אבן. יחד עם זאת, למרות השוני והייחודיות, השבטים מאוחדים לעם אחד והאבנים מקובעות בצוותא על גבי החושן. ודווקא מתוך האחדות הזו, מצליחה לבוא לידי ביטוי הייחודיות של כל שבט והאור המיוחד לו, דווקא מתוך האחדות, כל שבט יכול להתמקד בעבודה שמתאימה לו ושאותה הוא עושה הכי טוב, העבודה שהיא למעשה התפקיד שלו בעולם.

באופן סימלי גם במרכז גמילה שבטיא אנחנו פוגשים אנשים מ"שבטים" שונים. כל אחד וסיפור החיים הייחודי שלו, כל אחת והדרך שאליה היא מתחברת ודרכה היא יכולה ומצליחה לחדש את האור בתוכה. כל אחד ודרך ההחלמה שייחודית רק לו. אבל, וזה אבל גדול מאוד, כל זה מתאפשר רק מתוך ביחד, רק כשאתה מאפשר לעצמך להיות חלק ממשהו שהוא גדול ממך, כשאתה מאפשר לעצמך להיות חלק מאנשים אחרים, כשאתה מאפשר לאנשים אחרים להיות חלק ממך. כשזה קורה, כשאת יוצאת מהריכוז העצמי שלך ורואה את האחרים שמסביבך, אז באורח פלא, האור המיוחד שלך מתגלה ומאיר, לאחרים וגם לך.

שבטיא – כי רק ביחד זה עובד!

הצוות שלנו

שירה סלפטר

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

בעלים ומנהלת כללית של מרכז גמילה שבטיא.
טלפון:
0507124712

ליאור סלפטר

אימייל: salpeter1972@gmail.com

בעלים ומנהל התפעול של מרכז גמילה שבטיא.

דר' איגור גורז'לצן

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

מנהל רפואי במרכז גמילה שבטיא. פסיכיאטר ונרקולוג מומחה. בעברו עבד עם מכורים במרכז לתחלואה כפולה בב"ש, הקים וניהל את אשפוזית דולפין באשדוד, מנהל מרכז מטרה לטיפול בהתמכרויות בב"ש, מדריך צוותים בגישה המוטיבציונית.

מיקי אבוטבול

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

רכז ההדרכה במרכז גמילה שבטיא ואחראי תוכנית הליווי של המרכז. בעל ניסיון רב בהדרכה במסגרות ציבוריות ופרטיות.

שרון צוק

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

מנהלת הטיפול של מרכז גמילה שבטיא. פסיכותרפיסטית גופנית ומנחת קבוצות בגישת המיינפולנס, בעלת תואר ראשון בניהול מנחה ומלווה קבוצות התפתחות למאמנים.

אלינור כהן רוזן

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

מטפלת במרכז גמילה שבטיא, בעלת תואר ראשון בחינוך ותואר שני בניהול ויישוב סכסוכים. מאמנת ומטפלת בשיטת חמשת הרבדים, מגשרת משפחתית.

חגית טורץ

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

עובדת סוציאלית במרכז גמילה שבטיא, בעלת תארים בחינוך ועבודה סוציאלית. תואר שני במינהל ציבורי. הסמכה בגישור ובתיאום הורי. לימודי פסיכותרפיה cbt.

הילה די-נור

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

מטפלת במרכז גמילה שבטיא. פסיכותרפיסטית גוף - נפש , מטפלת בגישה הוליסטית המשלבת פסיכולוגיה מערבית עם גישות רוחניות.
בטיפול יש שימוש בכלים מגוונים, הילינג, מדיטציה, דמיון מודרך ומגע.
בוגרת לימודי פסיכותרפיה טראנספרסונלית מטעם מכללת רידמן ומאמנת מוסמכת.

רפאל דז'לילוב

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

מדריך החלמה במרכז גמילה שבטיא. בוגר קורס מדריכים שיקומיים של משרד הבריאות. ניסיון בהדרכת מכורים ותחלואה כפולה.

איוון גורלובצקי

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

מדריך החלמה במרכז גמילה שבטיא

רינה מרקו

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

אחות מוסמכת, בעלת ניסיון רב בתחומים שונים בסיעוד. מלווה את הצוות במרכז הגמילה בכל הקשור להשגחה רפואית וטיפול תרופתי בשיתוף עם רופא המרכז.

שוש בן מויאל

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

אם הבית של מרכז גמילה שבטיא

טל זנו

אימייל: shirasalpeter@gmail.com

מאמן כושר פונקציונלי והבעלים של סטודיו מאסל קלאב שבו מדריך טל את המטופלים מספר פעמים בשבוע.

מידע כללי על מרכז גמילה שבטיא

מרכז גמילה פרטי שבטיא מטפל במספר מועט של מטופלים, בכדי להעניק טיפול אינטימי ואישי הנותן מענה לכל מטופל ומאפייניו הייחודים:  מכון גמילה שבטיא, ממוקם במלון בוטיק מיוחד ומקסים באווירה ביתית, מכילה ואוהבת.
תהליך הגמילה ואופן הטיפול נעשים בגישה חמה ומחבקת על ידי צוות מקצועי רחב ומנוסה ובעזרת תכנית טיפול תלת-שלבית פורצת דרך, הייחודית למרכז.

מרכז גמילה שבטיא פועל תחת פיקוח ורישיון של משרד הבריאות ומשרד הרווחה ללא חובת דיווח תוך הקפדה ושמירה מלאה על דיסקרטיות, אנונימיות ושמירה מוחלטת על פרטיות המטופלים.

בין צוות המרכז והמטופלים נרקם קשר אישי, הדוק וייחודי אשר תורם תרומה משמעותית להצלחת תהליך הגמילה והטיפול בהתמכרות.

במרכז גמילה שבטיא היחס בין מספר אנשי הצוות לכמות המטופלים גבוה במיוחד על מנת לאפשר מתן התייחסות מלאה ואישית לכל מטופל בכל שלב בו הוא נמצא, תוך התמקדות  בצרכיו האישיים והמיוחדים. התמקדות זאת מאפשרת להבחין מקרוב  ולזהות רגישויות וצרכים העולים בתהליך הגמילה.

במכון גמילה שבטיא מיישמים תכנית טיפול ייחודית המאפשרת גישות ודוקטרינות טיפול מגוונות, תוך התמחות וניסיון רב בגמילה וטיפול בהתמכרויות ותחת עקרונות הגישה המוטיבציונית. מגוון זה מאפשר לראות כל מטופל מזוויות טיפוליות שונות ולבנות תכנית טיפולית מותאמת אישית.

סדר היום במכון גמילה שבטיא

סדר היום במרכז הגמילה שבטיא עשיר, מגוון ומלא בפעילויות. המטופלים מלווים על ידי צוות רפואי בניהולו של דר איגור גורזלצן ועל ידי צוות מטפל הכולל מטפלים ומדריכי החלמה לאורך היממה כולה.

סדר היום בשבטיא בא לידי ביטוי בשלושה ערוצים

  • טיפולים פרטניים- כל מטופל מלווה על ידי צוות מטפל הכולל עובדת סוציאלית ומטפלת רגשית נוספת בנוסף כל מטופל מלווה על ידי מדריך החלמה במסגרת של שיחות אישיות.
  • קבוצות טיפוליות- במהלך היום מתקיימות קבוצות טיפוליות רבות . צוות המטפלים ומדריכי ההחלמה מלווים את המטופלים דרך גישות טיפוליות מגוונות לרבות תכנית 12 הצעדים, קבוצות NA קבוצות פסיכוסוציאליות, פסיכותרפיה גופנית, מיינדפולנס, קבוצות יחסים, תעסוקה, פסיכודרמה, אמנות ועוד… בנוסף יוצאים המטופלים שלוש פעמים בשבוע לאימוני כושר פונקציונלים בסטודיו מקצועי שנמצא בסמוך למרכז הגמילה.
  • הבית המשותף- הערוץ השלישי הוא למעשה עצם החיים במרחב משותף. התמודדות עם יחסים, תפקוד ומעורבות בקבוצת השווים. לקיחת אחריות על יחסים מצד אחד ועל תפקוד שוטף שכולל תורנויות הופך את הבית כולו למרחב טיפולי.

מכון גמילה שבטיא הוקם ביוזמת שירה וליאור סלפטר,

מתוך רצון לסייע למכורים אשר לא מוצאים מענה במסגרות ציבוריות ומתוך הכרה בנחיצות קיומו של מרכז גמילה אינטימי, משפחתי ואיכותי.

בעיקרון כן, מרכז גמילה שבטיא מטפל בכל סוגי ההתמכרויות כי מנגנון ההתמכרות די זהה בין התמכרות להתמכרות ולכן יש פחות משמעות למושא ההתמכרות בתהליך הגמילה בטווח הארוך.

בגמילה מהתמכרות הפסקת השימוש והאיזון הרגשי והגופני בעקבות ההפסקה הוא רק החלק הראשון והפשוט יותר בתהליך הגמילה. התמכרות היא תמיד סימפטום להתמודדות עמוקה יותר, ניסיון לא מוצלח לטפל בבעיה אחרת. כדי לטפל בשורש ההתמכרות ולהקטין באופן משמעותי את הסיכון לחזרה לשימוש נדרש תהליך משמעותי וארוך יותר שלרוב ייקח מספר חודשים.

במרכז גמילה שבטיא הטיפול מתרחש בשלבים והשלב הראשון הוא שלב יותר מכונס וסגור שבו אין יציאות הביתה ככל שתהליך הגמילה מתקדם כך מתאפשרות יציאות תכופות יותר הביתה. חשוב לציין שבכל שלב וכבר מההתחלה ממש אפשר לקבל ביקורים במרכז.

בוודאי, רוב האנשים שסובלים מהתמכרות סובלים גם מהתמודדויות נוספות כגון דיכאון, חרדה, הפרעת אכילה, כאב פיזי כזה או אחר ועוד... במרכז הגמילה יתאימו למטופל טיפול מתאים ואם יש צורך גם טיפול תרופתי שאינו ממכר להתמודדויות הנוספות.