גמילה מתרופות

post-thumbnail
גמילה מבונדורמין

בונדורמין, תרופה מוכרת לטיפול בבעיות שינה, עלולה להוביל להתמכרות וצורך...

קראו עוד >
post-thumbnail
התמכרות לקלונקס

התמכרות וגמילה מקלונקס: הכרת התהליך והתמודדות עם האתגר התמכרות לתרופות נרקוטיות...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה ממדבקות פנטה

מה זה מדבקות פנטה? האם הן ממכרות? ומתי יש צורך...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מכדורי שינה

כדורי שינה ניתנים בידי מרשם רופא לסובלים מקשיי שינה ברמה...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מפרקוסט

כן, גם פרקוסט שהיא תרופת מרשם עלולה להוביל להתמכרות ולצורך...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מבנזודיאזפינים

בנזודיאפינים הם משפחת תרופות נוגדות חרדה המבוססות על החומרים הפעילים...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מריטלין

התמכרות וגמילה מריטלין מתילפנידאט, או בשמו המוכר יותר, ריטלין,  הינה חומר...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מאטנט

אטנט היא תרופת מרשם המבוססת על מלחי אמפטמין ומיועדת לטיפול...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה ממשככי כאבים

התמכרות וגמילה ממשככי כאבים התמכרות לתרופות מרשם הינה תופעה הולכת וגדלה...

קראו עוד >

גמילה מתרופות מרשם

התמכרות לתרופות מרשם היא תופעה שהולכת וגדלה בשנים האחרונות ובמרכז גמילה שבטיא, אנו פוגשים מספר הולך וגדל של מכורים הנזקקים לגמילה מתרופות מרשם שונות ומגוונות. ישנו רושם בציבור שתרופות שניתנות על ידי רופא הן בטוחות, כשבפועל רבות מתרופות המרשם הן נרקוטיות וממכרות במיוחד!

אנו במרכז גמילה שבטיא מבינים את גודלה של התופעה ויוצאים מנקודת הנחה כי קשה לאדם להבין תחילה שהוא מכור, שהרי תרופה היא תרופה אך למעשה  הרבה פעמים מדובר "בסם שקוף" או "התמכרות שקופה".

אך, מדובר בהתמכרות לכל דבר ועניין ולכן גם הגמילה מתרופות מרשם מצריכה גמילה כמו בכל התמכרות אחרת.

תרופות מרשם ממכרות מתחלקות לכמה סוגים, כשרוב ההתמכרויות שאנו פוגשים במרכז הגמילה שלנו הן ל:

גמילה מתרופות הרגעה ונוגדי חרדה

(וואבן, קלונקס, כדורי שינה וכדומה…)

גמילה מתרופות מרשם מסוג תרופות הרגעה ובנזודיאזפינים (וואבן, קסנקס, קלונקס וכדומה) יכולה להיות חוויה קשה ולא נעימה ובמקרים מסוימים אף מסוכנת. האתגר הגדול בניסיונות גמילה והפסקה עצמאית משימוש בתרופות אלו,

הוא תסמיני הגמילה שיכולים להיות קשים ואף מסוכנים ממש כגון: פרכוסים, התקפי חרדה, נדודי שינה ועצבנות.

תרופות הרגעה מסוג בנזודיאזפינים הן תרופות מרשם ממכרות שניתנות על ידי רופאים במגוון רחב של מקרים.

על אף שבמקרים רבים תרופות אלו ניתנות על ידי מרשם של רופא, שימוש לרעה והתמכרות לתרופות הרגעה הוא נפוץ מאוד.

אנשים רבים מוצאים עצמם מכורים ממש ותלויים בתרופות הרגעה, מבלי שהייתה להם כל כוונה להגיע למצב זה, לאחר שימוש וסיוע בתרופות מרשם, במקרים רפואיים אמתיים ולגיטימיים.

אי לכך, חשוב מאוד ורצוי שתהליך הגמילה ייעשה במרכז גמילה מוכר, בליווי אנשי מקצוע ותחת השגחה רפואית. הגמילה מבנזודיאזפינים תיעשה לרוב בסיוע של תרופות אשר מקלות בצורה משמעותית את תסמיני הגמילה והופכות את תהליך הגמילה הפיזית והטיפול בהתמכרות לבטוח ונסבל.

תהליך גמילה מתרופות ממריצות ומשפרות ריכוז

(ריטלין, אטנט, קונצרטה וכדומה…)

ממריצים הוא שם כללי לסמים ולתרופות מרשם אשר גורמות להעלאת האנרגיה, המרץ, הריכוז והמוטיבציה ולעתים קרובות מדכאות את התיאבון וגורמות לתחושת אופוריה. בין החומרים הממריצים הידועים נמנים הקוקאין והMDMA אך יחד אתם נמנים גם הריטלין, קונצרטה, אדראל ואטנט המוכרות כתרופות המסייעות בהפרעות קשב וריכוז.

למרות השימוש והטיפול הנפוץ באמצעות ריטלין, אטנט ודומיהם, במקרים רבים של הפרעות קשב וריכוז, טיפול אשר ניתן במרשם ובהמלצת רופאים, אנו נתקלים לעתים קרובות מדי במרכז גמילה שבטיא, בשימוש לרעה בתרופות מרשם אלו.

שימוש לרעה שיכול להוביל למינונים הולכים וגדלים ועד לאיבוד שליטה מוחלט.

מה שהרבה פעמים מתחיל בשימוש ועזרה לגיטימיים הופך להתמכרות פעילה.

שימוש והתמכרות לתרופות מרשם

שימוש ממושך בממריצים ובתרופות מרשם כגון ריטלין ואטנט יוצר התמכרות ותלות.

אדם המשתמש לעתים תכופות ולאורך זמן בתרופות אלו מגלה שבלעדיהן קשה לו מאוד להתרכז ולבצע פעילות מחשבתית אפילו לצרכים יום-יומיים פשוטים ביותר.

בנוסף, תרופות אלו מעניקות תחושת אופוריה אשר מעודדת שימוש לרעה, ושימוש לרעה זה מוביל לעתים קרובות להתמכרות פעילה ותלות נפשית לא מבוטלת.

במהלך הגמילה מתרופות מרשם מסוג הממריצים ומשפרי הריכוז מופיעים תסמיני גמילה רבים, פיזיים ונפשיים כאחד.

גמילה מתרופות מרשם והתסמינים

התסמינים של גמילה מתרופות יכולים לכלול:

  • דיכאון, חרדה.
  • חוסר מוטיבציה.
  • דופק אטי.
  • כאבים פיזיים.
  • כמיהה לשימוש חוזר ועוד..
  • בשל התסמינים הרבים והקושי להיגמל באופן עצמאי מומלץ לבצע גמילה מתרופות מרשם בכלל וגמילה מריטלין, אטנט ודומיהם בפרט במרכז גמילה מוכר, בעזרת מומחים  ובסביבה מבוקרת ותחת השגחה!

גמילה מתרופות משככות כאבים

(פנטניל, פרקוסט, טרמדקס, אוקסיקונטין וכדומה…)

תרופות מרשם מסוג משככי כאבים נפוצות מאוד ובשנים האחרונות אנו עדים לעליה משמעותית בשימוש במשככי כאבים מסוג אופיאטים כגון: פרקוסט, טרמדקס, פנטניל (מדבקות פנטה), אוקסיקוד, אקטיק, אוקסיקונטין וכדומה…

אלו משככי כאבים חזקים במיוחד, נרקוטיים וממכרים ביותר!שימוש חוזר ותכוף במשככי כאבים אלו יוביל לתלות, סבילות גופנית והתמכרות.

גמילה מתרופות מרשם בכלל והפסקת השימוש וגמילה ממשככי כאבים אלו בפרט לרוב תלווה בהופעה של תסמיני גמילה קשים ולא נעימים ורצוי מאוד שתעשה בסיוע מומחים במרכז גמילה מוכר ומקצועי.

אופיאטים מופיעים בטבע בשרף המופק מצמח הפרג. משרף זה הכינו במשך אלפי שנים את האופיום, המורפין וההרואין המפורסמים.

האופיואידים הסינטטים (כאלו אשר מופקים במעבדה ולא באופן טבעי) נמצאים בתהליך פיתוח ארוך ומתמשך בעיקר לצורך הפקת תרופות משככות כאב. אלו תרופות נרקוטיות העלולות (ואכן גורמות לעתים קרובות מדי) להוביל להתמכרות ותלות ויכולתם לגרום תחושת אופוריה משמעותית בקרב המשתמשים בהם, הובילה לשימוש לרעה וצריכה לא חוקית נרחבת מאוד בתרופות אלו בשנים האחרונות.

גמילה מתרופות נרקוטיות

התמכרות ושימוש לרעה בתרופות.

חשוב מאוד לדעת ששימוש לרעה וצריכה של תרופות אלו עלול להוביל למנת יתר ומוות בעקבות דיכוי וכשל נשמתי!

בשנת 2017, הכריז הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ על מצב חירום לאומי בארה"ב בעקבות מגיפת האופיואידים שגרמה למותם של כ-200 אלף אמריקאים עד לשנה זו!

חלק ניכר מבקשות העזרה ממרכז גמילה בכלל וממרכז גמילה שבטיא בפרט מגיעות מגברים ונשים שהחלו להשתמש במשככי כאבים עקב סיבה רפואית כלשהי ועד מהרה וללא שום כוונה מצאו את עצמם עמוק בתוך התמכרות קשה, כשהניסיונות להיגמל לבד כשלו מה שהוביל אותם לפנות לעזרת מומחים בעלי ניסיון.

אם אתה סובל מכאבים עזים, הפרעות קשב וריכוז, דיכאון או חרדה, אתה בוודאי מבין את הצורך שבתרופות מרשם ואת הרצון להרגיש טוב. למרבה הצער הפוטנציאל לשימוש מזיק בתרופות אלה הוא גבוה ובמקרים רבים נוצרת תלות והתמכרות פעילה ומורכבת המלווה בתסמיני גמילה לא פשוטים.

בנוסף, השימוש ברעה בתרופות מרשם כל כך מקובל בציבור בהיותו "סם שקוף", ועד שהסביבה והאדם מבינים שמדובר בהתמכרות, המצב מחמיר.

הדפוסים של התמכרות זו  דומים לדפוסי התמכרות אחרים אך בהיעדר מודעות לכמה פגיעות ונזק עלולות התרופות לגרום, מתמשכת התמכרות זו והופכת לבעיה ואתגר של ממש.

מרכז גמילה מתרופות מרשם

תרופות מרשם הן למעשה תרופות שמטופל צורך על סמך מרשמי תרופות שהונפקו לו ע"י רופא מוסמך, והוא צריך לנטול אותן בהתאם למינונים שמופיעים במרשם. ישנן תרופות מרשם שעלולות לגרום לפיתוח תלות והתמכרות, והן לרוב מסווגות כתרופות משככות כאבים, תרופות המרצה וריכוז, תרופות הרגעה וטיפול בחרדה וסוגים נוספים. אדם המוצא את עצמו מכור לתרופות מרשם יתקשה מאוד להיגמל מהן בכוחות עצמו, ולכן לרוב הוא נדרש לעבור תהליך טיפולי של גמילה מתרופות מרשם. במרכז הגמילה 'שבטיא' תמצאו אוזן קשבת ומענה מקיף ומקצועי בכל הקשור לתהליכי גמילה ושחרור מהתמכרויות. המרכז מציע טיפול בידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, טיפול רגשי פרטני וקבוצתי באווירה מרוחקת ורגועה בדרום הארץ.

מרכז גמילה מתרופות

ישנם כמה וכמה שלבים במסגרת תהליך טיפולי של גמילה מתרופות מרשם. התהליך מתבצע בצורה סדורה והדרגתית, ולא במהירות ובבת אחת. חשוב להבין שאין פתרון קסם המאפשר לשים מאחור את ההתמכרות כלא הייתה, אלא נדרשת עבודה עצמית, כוח רצון איתן ורכישה של כלים שוני. השיקום כולל טיפול פיזי ראשוני לשחרור התלות, ורק אחרי השחרור הפיזי מגיע שלב העבודה העצמית וההפנמה שניתן להגיע למצב של ניתוק ושחרור מוחלט של הגוף ושל הנפש מהתלות בחומרים כימיים ותרופות. כל התהליך חייב להתבצע בפיקוח מקצועי של אנשי רפואה, כאשר למטופל העובר את תהליך הגמילה נבנית תוכנית פרטנית שמכתיבה את הפחתת המינונים של התרופה אליה הוא מכור על פני ציר הזמן. כל תוכנית היא אישית והיא תלויה בפרמטרים רבים הנקבעים ע"י אנשי מקצוע מיומנים. המטרה של התהליך היא להביא את הגוף לאיזון מחדש וניקוי מוחלט מהחומרים, ולכך שפיזית הגוף לא ידרוש אותם יותר.

לסייע להצלחת הגמילה

תהליך גמילה מתרופות איננו תהליך קל ופשוט, ועל מנת לסייע להצלחתו חשוב לגלות עקביות. אלמנט נוסף הוא לקיחת חלק בתוכנית גמילה מקצועית שכוללת מעטפת שלמה של צוות מיומן ומקצועי שיתמוך במטופל. 'שבטיא' הינו מרכז גמילה מקצועי בדרום הארץ, שמציע תוכנית גמילה אשר מלווה צעד אחר צעד את המטופלים, עד להצלחה. בכדי להצליח דרושה נחישות, התמדה ועקביות של המטופל, ובלעדיהם ההצלחה לא תתאפשר במלואה.

מה קורה בתהליך גמילה מתרופות מרשם

זיהוי הצורך, השימוש בתרופות אלו גרם לנו לדחות את הטיפול  בשורש הבעיה, ולהבין  מה קשה לנו ומדוע אנו בחרדה בכלל, פשוט נתחיל להפעיל את כל סביבתנו עד שנקבל את התרופה, וכולם  ברוב המקרים, יירתמו לכך כי זו תרופה ואדם חולה צריך לטפל בעצמו. עד שנבין את ההשלכות, ייקח זמן.

תחילה נתבייש ונרגיש כישלון כל פעם שננסה "לעבור" לבד התקף חרדה. כשלא נצליח, תחל מחשבה טורדנית של כישלון  וזו תוביל אותנו שוב ושוב לקחת עוד ועוד תרופות, כי זה מקובל וזה בסדר ואין מי שיגיד לנו שזה לא נכון.

בשלב זה שאנו כבר מכורים המחשבה על התרופות הופכת לאובססיבית, ומקשה עלינו בכל תחומי החיים ובתפקוד.

בתוכינו אנחנו מבינים שאנחנו בבעיה גדולה  וחשים בושה גדולה לגשת לבעיה הזו ולפתור אותה. אז ניסית לבד כמה פעמים, נכשלת , הרגשת רע והתביישת וזה בסדר כי לבד אי אפשר!!!

ההתמודדות עם ההתמכרות היא קשה, לכן יש צורך בתמיכה מקצועית, סביבה מותאמת, נוחה, נעימה ומקבלת , כמו כן, קבוצה שדומה לך ומבינה את הקושי הגדול שאת/ה עובר/ת, ובכדי לפתור את הבעיה אחת ולתמיד, יש לקחת פסק זמן קצר מהחיים, כדי לטפל בעצמך.

קישור לכתבה של אריק וייס בערוץ 13

"על מגפת השימוש בתרופות מרשם.

לא הרחק מעבר לים… ממש כאן אצלנו!

תודה גדולה לנפלאים ממרכז גמילה שבטיא

שהיו מוכנים לספר את הסיפור שלהם

בכדי לנסות ולעזור למכורים שעדיין סובלים"

למרכז גמילה שבטיא יש את הידע, הניסיון והכלים המתאימים כדי להתאים את הטיפול המתאים לסוג ההתמכרות והחומר שנעשה בו שימוש לרעה.

תכנית הטיפול שלנו מחולקת לשלושה שלבים זאת כדי לאפשר הדרגתיות ודרך בטוחה להצלחת הגמילה. כשמדובר בגמילה מתרופות מרשם,

ישנה חשיבות גבוהה לגמילה הדרגתית ומקצועית תוך ליווי רפואי ומקצועי בשל תסמיני הגמילה הייחודיים להתמכרות זו.

במרכז גמילה שבטיא תקבל את התנאים המיטביים כדי להצליח ולהיגמל משימוש בתרופות מרשם.

החל בסביבת החלמה מתאימה ותומכת, צוות מקצועי ומנוסה וכלה בטיפול ועזרה תרופתית במידת הצורך בכדי להקל על תסמיני הגמילה השונים. בנוסף, תקבל אצלנו תמיכה וליווי מתאימים להמשך גם לאחר סיום תקופת הגמילה במרכז ועזרה וסיוע מקצועיים גם לקרובים אליך במידת הצורך.

כל אחד הוא קצת שונה וייחודי, צור קשר בכדי שנוכל ביחד להבין כיצד אנו יכולים לעזור לך.

אנחנו זמינים עבורך תמיד.