גמילה מאלכוהול

post-thumbnail
תהליך גמילה מאלכוהול

השלבים והתסמינים התמכרות לאלכוהול היא מצב קשה עבור כל אחד. מלבד...

קראו עוד >
post-thumbnail
9 סיבות להתמכרות לסמים ואלכוהול

שימוש קבוע בסמים ובאלכוהול גורם להתמכרות אשר מובילה למקרי מוות...

קראו עוד >
post-thumbnail
היתרונות של מרכז גמילה פרטי מאלכוהול

קיימות כיום בישראל מספר רב של אפשרויות לגמילה וטיפול בהתמכרויות. עבור...

קראו עוד >
post-thumbnail
תסמינים, השלכות ותוכניות גמילה

אנשים רבים מתקשים להאמין כי שתיית אלכוהול עלולה להוביל לצורך...

קראו עוד >
post-thumbnail
התמכרות לאלכוהול

שתיית אלכוהול היא פעילות מקובלת בחברה ובתרבות המערבית ונמצאת כהרגל...

קראו עוד >

תהליך גמילה מאלכוהול

תהליך גמילה דורש להיות מודע מראש לתהליכים שגרמו לכם להיכנס למכון גמילה ולהתחיל גמילה מאלכוהול.

השימוש באלכוהול כחומר משנה תודעה מוכר לאנושות משחר ההיסטוריה. התמכרות לאלכוהול (אלכוהוליזם) זו ההתמכרות הנפוצה ביותר בעולם. התמכרות לאלכוהול יכולה להתבטא בשימוש יומיומי או בהתקפי שתייה וכמויות השתייה הנצרכות יכולות להשתנות מאדם לאדם.

האלכוהול חוקי לחלוטין בעולם המערבי ונצרך כחלק נפוץ ומקובל בחברה. השימוש הלגיטימי באלכוהול והנוכחות הרבה שלו בכל רבדי החברה מקשים לעתים על ההבחנה של שימוש לרעה באלכוהול והצורך להיכנס לתהליך של גמילה.

מספר סימנים יכולים להעיד על שימוש לרעה וצורך להיכנס למכון גמילה:

  • עליה בתדירות השימוש באלכוהול או בכמויות השתייה הנצרכות.
  • סבילות גבוהה לאלכוהול ושתיית כמויות גדולות מהמקובל בכדי לקבל את האפקט שהמכור התרגל אליו בעבר.
  • שתייה בזמנים ו/או מקומות לא מקובלים.
  • ציפייה להיות היכן שניתן לשתות אלכוהול והימנעות ממקומות שלא ניתן לשתות בהם.
  • הסתרה של האלכוהול והצריכה שלו.
  • צורך לשתות בכדי לתפקד ולבצע מטלות ומשימות יומיומיות.

גמילה מאלכוהול לרוב מורכבת ודורשת לפני הכל, כמו בכל תהליך גמילה אחר, רצון ונכונות של המכור עצמו להיגמל ולטפל באתגר ההתמכרות. השלב הראשון בתהליך הגמילה  הוא שלב הגמילה הפיזי. הגמילה נחשבת למסוכנת בשל תסמיני הגמילה שנלווים להפסקת השימוש באלכוהול כגון: רעידות, הזעות, הזיות ואף התקפי פרכוס. בשל הסכנה האפשרית מתסמינים אלו תהליך גמילה צריך להיעשות תחת השגחה רפואית מתאימה.

אז לפנות למכון גמילה לתהליך גמילה מאלכוהול?

במרכז גמילה שבטיא תקבלו את התנאים המיטביים בכדי להצליח בתהליך גמילה . החל בסביבת החלמה מתאימה ותומכת, צוות מקצועי מנוסה ואוהב וכלה בטיפול ועזרה תרופתית במידת הצורך בכדי להקל על תסמיני הגמילה.

למרכז גמילה שבטיא יש את הידע, הניסיון והכלים המתאימים כדי להתאים את הטיפול המתאים לסוג ההתמכרות והחומר שנעשה בו שימוש לרעה, לרבות אלכוהול.

תכנית הטיפול שלנו מחולקת לשלושה שלבים זאת כדי לאפשר הדרגתיות ודרך בטוחה להצלחת הגמילה. ישנה חשיבות רבה לגמילה הדרגתית ומפוקחת תוך ליווי רפואי, נפשי ורגשי מאנשי מקצוע מובילים בתחומם, בסביבה משפחתית מכילה ואוהבת.

גמילה פיזית ואיזון גופני ורגשי בגמילה מאלכוהול

התמכרות הינה תלות פיזיולוגית ונפשית באלכוהול ותהליך הגמילה מתלות זו נחשבת לשלב המאתגר ביותר.

שלב זה יעשה בליווי של פסיכיאטר נרקולוג מומחה ואחות מוסמכת ובעת הצורך ובהסכמת המטופל נעזר גם בטיפול תרופתי לא נרקוטי.

בשלב זה, עלולים להופיע תסמינים אשר אופייניים לתהליך גמילה מאלכוהול: רעידות, הזעות, הזיות ואף התקפי פרכוס ולכן חשוב במיוחד לעשות  תהליך זה בסביבה תומכת ובליווי אנשי מקצוע מוסמכים.

בשלב זה, נשאף להשיג הפחתה משמעותית בתסמיני גמילה, במילים פשוטות, איזון הצורך הפיזיולוגי והנפשי באלכוהול.

באופן המאפשר למטופל לפנות מקום לשלב הבא בתהליך הגמילה מאלכוהול.

עבודה טיפולית דינאמית בתהליך גמילה מאלכוהול

זהו השלב המשמעותי ביותר בתהליך של גמילה מאלכוהול.

בשלב זה, אנו רוצים להעמיק את ההבנה של המטופל לגבי התמכרותו, המניעים שעומדים בבסיס ההתמכרות, דפוסי התנהגות ואף להתחיל במידת הצורך התערבות משפחתית מתוך ראיה הוליסטית של המטופל והבנה כי יצירת מרחב תומך החלמה הינה משמעותית בשימור ועידוד תהליך שינוי.

על ידי שימוש במגוון שיטות טיפול ינסו אנשי המקצוע יחד עם המטופל להבין מדוע הגיע למצב של התמכרות, זיהוי צרכים נפשיים ורווחים אותן מספקת ההתמכרות, דפוסי ההתנהגות בעת שימוש באלכוהול, עיבוד אירועי חיים וטריגרים.

תהליך גמילה ההכנה ליציאה ודרך חדשה

זהו השלב ההכרחי בסיום התהליך וחזרה לקהילה.  מרכז הגמילה מהווה כעין חממה עוטפת בה המטופל מקבל את התמיכה כאשר בסיום התהליך חוזר המטופל  לסביבה בה הפיתוי עדיין קיים ולכן חשוב לעשות מעבר זה בצורה הדרגתית.

בשלב זה, צוות מרכז הגמילה יחד עם המטופל יבנה תוכנית אישית  של חשיפה הדרגתית לקהילה הכוללת ביקורים בבית, בקהילה, עיבוד חוויות אלו, מתן ארגז כלים לסיוע בהתמודדות בחזרה לקהילה, מיצוי זכויות סוציאליות ויצירת רשת תמיכה בקהילה.

האמונה שגמילה  הינה אפשרית עבור כל אחד היא זו המניעה אותנו בעבודה היומיומית והיא המפתח לשינוי המיוחל.

במרכז גמילה שבטיא, תקבל את התנאים המיטביים כדי להצליח בתהליך ולצאת לדרך חופשית וחדשה. בנוסף, אצלנו תקבל תמיכה וליווי מקצועי מתאים להמשך, גם לאחר סיום תקופת הגמילה במרכז ועזרה וסיוע מקצועיים גם לקרובים אליך במידת הצורך.

צור איתנו קשר לפרטים נוספים ובכדי שנוכל לברר יחד כיצד אנחנו יכולים לעזור לך.

מרכז גמילה מאלכוהול

הצורך בטיפול ופניה אל מרכז גמילה מאלכוהול הוא צורך ממשי ואף הכרחי של הסובלים מהתמכרות לאלכוהול. עם זאת, בעיה נפוצה בקרב הסובלים מהתמכרות זו היא שמרבית המכורים לאלכוהול, כלל לא מודעים להתמכרות שלהם, ולכן לרוב הם לא ייפנו בעצמם לקבלת הטיפול שהם זקוקים לו. במקרים כאלה, דרושה ערנות של הסביבה החיצונית ורשתות התמיכה – המשפחה, החברים הקרובים והקולגות, שיש להם חשיבות רבה בזיהוי הבעיה, והפנייה של האדם המכור לקבלת הטיפול המתאים. ללא קבלת טיפול מתאים המצב רק ימשיך להחריף ולהידרדר, והאדם המכור יסבול מהשלכות משמעותיות על חייו ועל חיי הסובבים אותו. מרכז 'שבטיא' אשר ממוקם בדרום הארץ, הינו מרכז גמילה מהתמכרויות שונות כמו אלכוהול, סמים והימורים, המעניק תוכנית גמילה שיקומית ויחס מקצועי ואישי.

מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

הטיפול כולל כמה שלבים:

הגמילה מהתלות באלכוהול מבוססת על תוכנית טיפולית בת כמה שלבים. השלב הראשון בתוכנית במסגרת מרכז גמילה מאלכוהול, הוא שלב הגמילה הפיזית; שלב קשה מאוד ובמהלכו האדם המכור מרגיל מחדש את מערכות גופו כיצד לתפקד ללא צריכת אלכוהול. שלב זה נמשך לרוב כשלושה שבועות, ובמהלכו המטופל חווה תופעות גופניות לא קלות כמו עצבנות רבה, עיוותים ופרכוסים, כאבים חזקים בגוף ועוד. לאחר צליחת השלב הראשון, המטופל יכול לרשום לעצמו הצלחה גדולה ראשונה בתוכנית שעוד לא הסתיימה, אבל ניתן להעריך אותה. השלב הבא הוא למעשה השלב החברתי – בשלב הזה המטופל מתמודד הלכה למעשה ורוכש כלים כיצד "לתווך" את עצמו, את רגשותיו ואת יחסו לעולם החיצון ללא אלכוהול. הוא לומד מחדש כיצד לקחת חלק בסיטואציות חברתיות, בעבודה, בקניות ובכל פעילות אחרת שדורשת אינטראקציה חברתית. את מיומנויות אלה, האדם רוכש מחדש בעזרת שיחות טיפול לצד כלים ממדריכים מקצועיים. השלב השלישי בתהליך הוא השלב הגבוה ביותר, שמכונה גם השלב הרוחני, ובשלב הזה המטופל מבין את התנהגויות והדפוסים שונים שמושרשים בו, כיצד למגר ולהתמודד איתן.

מרכז גמילה מאלכוהול בדרום

פנייה למרכז גמילה היא החלטה לא קלה ניתן  ליצור קשר עם מרכז גמילה מהתמכרויות על מנת לקבל טיפול לאדם מכור, בין אם באמצעות פנייה של האדם עצמו ובין אם באמצעות פנייה של הוריו, חבריו ומשפחתו. מרכז 'שבטיא' יספק לכם אוזן קשבת וצוות מקצועי בעל ניסיון רב להתאמת הטיפול הדרוש והמכיל שכל אדם בתהליך גמילה זקוק לו. מדובר במרכז גמילה דיסקרטי שממוקם הרחק בדרום הארץ כדי לסייע להצלחת הטיפול.

מכון גמילה מאלכוהול

התמכרות לאלכוהול היא פעמים רבות מתעתעת ולא ברורה, משום שאנשים רבים שותים אלכוהול באופן קבוע, אפילו מדי שבוע או כל כמה ימים והם אינם מכורים לאלכוהול. לכן קורים מצבים רבים בהם האדם הסובל מהתמכרות לאלכוהול לא מזהה את העובדה שהוא מכור, ומעגלי חייו השונים מידרדרים מבלי שהוא מקבל מענה וסיוע להם הוא זקוק מאוד, אך אינו מודע לכך. בנוסף, משום שהמכור לא מזהה את העובדה שהוא מכור, הוא ממשיך לשתות את האלכוהול ומעמיק עוד יותר את ההתמכרות, נעשה תלותי אפילו יותר, ונכנס אל תוך מעגל שמאוד קשה לצאת ממנו בצורה עצמאית. על מנת לאפשר לאדם שמכור לאלכוהול לצאת מאותו פלונטר, מומלץ לפנות לטיפול במסגרת מכון גמילה מאלכוהול. כך למשל ב'שבטיא', מכון גמילה מהתמכרויות בכלל ומאלכוהול בפרט, יש צוות תומך ותוכניות טיפול בהתאמה אישית.

מכון גמילה מאלכוהול פרטי

מהו אלכוהוליזם ? ישנם כמה וכמה סימנים שבאמצעותם ניתן לשים את האצבע על כך שמדובר בהתמכרות לאלכוהול ולא שתיה קז'ואלית. אחד הסימנים הוא שהאדם המכור מתקשה מאוד לחדול משתיית אלכוהול, ורק כאשר נוצרים עימותים או מחלוקות הוא מפסיק. סימן נוסף הוא שכאשר האדם המכור מפסיק לשתות לכמה ימים הוא חווה "קריז" גופני המתבטא בזיעה קרה, רעידות, פרכוסים, עצבנות ודיכאון. עוד סימן הוא שתייה של כמות עצומה של אלכוהול בבת אחת, בצורה מוגזמת שלא מאפיינת אנשים שאינם מכורים. במסגרת מכון גמילה מאלכוהול ניתן מענה הולם ומקצועי למצוקתו של האדם המכור, תוך בנייה של תוכנית גמילה ייעודית בהתאמה אישית שכל מטרתה היא לאפשר לאדם להשתחרר מהתלות באלכוהול, ולהמשיך בחייו באופן בריא ונורמלי.

מכון גמילה מאלכוהול בדרום

האלכוהול כגורם מתווך, אחת הבעיות הנפוצות אצל מי שמכור לאלכוהול היא העובדה כי הוא משתמש בו כאמצעי שמתווך ומחבר אותו אל העולם החיצון ואל החברה. דהיינו, שאך ורק אחרי שתיית אלכוהול הוא מצליח לתקשר עם הסביבה ולתפקד באופן כללי. מכון גמילה נותן מענה למצוקה זו באמצעות טיפול רגשי והקניית וכלים נוספים במסגרת שהייה בו, בין אם בטיפול יום ללא לינה, ובין אם בטיפול במקום סגור הכולל לינה. מרכז 'שבטיא' מאפשר למכורים לאלכוהול לרכוש כלים רבים ולצאת לחיים נקיים ובריאים.

הירשמו עכשיו למרכז גמילה מאלכוהול ותזכו בחייכם בחזרה!

זה עלול להיות קשה לוותר על אלכוהול אם אתם משתמשים בו במשך תקופה ארוכה. עם זאת, גמילה מאלכוהול היא חיונית בגלל היתרונות הרבים שהיא מביאה. לאחר שתוותרו על אלכוהול, המוח, הכבד, מערכת הלב וכלי הדם ודרכי העיכול שלכם יתאוששו בהדרגה מהנזק שגרמתם להם. עם זאת, תסמיני גמילה מאלכוהול יכולים להיות די לא נוחים, ולכם מומלץ לעבור את הגמילה במרכז גמילה שבטיא, כדי לוודא כי אתם צולחים את התהליך ולא מוותרים לעצמכם.

איך התמכרות לאלכוהול משפיעה על הגוף שלכם?

הבנת היתרונות האפשריים של גמילה מאלכוהול דורשת תחילה הבנה של השפעות האלכוהול על המוח והגוף האנושי. המולקולות הזעירות של אלכוהול נספגות במעיים ואז עוברות בכל הגוף, ומשפיעות על מערכת הלב וכלי הדם, מערכת האימונולוגית והמוח. תחושת הרגעה ועייפות עלולים לנבוע מירידה בפעילות הנוירוטרנסמיטר המעורר. זה יכול גם לספק גל של אנרגיה ואושר על ידי הגדלת רמות הדופמין והאנדורפין. בהתחלה הרגשה זו היא נחמדה, אבל היא לא נשמרת לנצח. פירוק וחילוף החומרים של משקאות אלכוהוליים גורמים למפל של תגובות רעילות בתוך הגוף. שתייה מרובה גורמת לדלקת בכל הגוף, ובפרט בכבד, בגלל הצטברות של כימיקלים רעילים ומסרטנים מאוד. המוח מושפע גם משימוש לרעה באלכוהול. חרדה ודיכאון הם שני תסמינים של צריכה מוגברת של אלכוהול.

השפעות חיוביות של גמילה מאלכוהול על בריאות הנפש

היתרונות לבריאות הנפשית שלכם מוויתור על אלכוהול הם משמעותיים. זה יכול לעזור לכם לישון טוב יותר ולהפחית את הסיכוי שלכם לפתח מחלות נפש מסוימות, בנוסף לחיזוק הבריאות הנפשית הכללית שלכם. אלכוהוליזם והפרעות נפשיות, כגון דיכאון, חרדה, הפרעה דו קוטבית וסכיזופרניה, מתרחשים לעיתים יחד.

גמילה מאלכוהול ללא אשפוז

רבות מההשפעות השליליות הללו, עשויות להתמתן או אפילו להיעלם אם תעברו גמילה מאלכוהול. מחקרים הראו כי רמות הלחץ יורדת, מערכות היחסים, הפרודוקטיביות בעבודה ותחושת הערך העצמי של אדם עשויים לעלות כולם אם הוא יוותר על השתייה האלכוהולית. אם אתם זקוקים לסיוע וליווי מקצועי בתהליך הגמילה, צרו קשר עם מרכז גמילה שבטיא. במרכז גמילה שבטיא תמצאו מקום משפתחתי ועטוף, שיספק לכם את הטיפולים המקצועיים הטובים והחדשניים ביותר, בעזרתם תצליחו להתגבר על ההתמכרות שלכם.