התמכרות להימורים

התמכרות להימורים

התמכרות להימורים היא אחת מההתמכרויות הנפוצות ביותר בעולם המערבי. שפע המקומות המסדירים הימורים בצורה חוקית מובילים לכך שקל מאד לצערנו לתפעל התמכרות זו. במצבים בהם יוצאת ההתמכרות משליטה ימצא המהמר עוד ועוד מקומות להמר ללא תלות במצבו הכלכלי, תוך לקיחת סיכונים מיותרים והתנהגויות פרועות. חשוב להבין, כי פעמים רבות יהיה קושי עבור המטופל באיתור ההתמכרות ובהודאה בכך. גם עבור הסביבה, יכולים מנגנוני התלות להיות סמויים או קשים לאיתור. זכרו כי כשאנחנו או אדם קרוב אלינו מכורים נראה פגיעה במגוון חזיתות וביניהם ברמה הפיזית, מנטלית, התנהגותית וקוגניטיבית. גם ברמת הקשר עם הסביבה, החברה, מקום התעסוקה והפן הכלכלי נראה פגיעה במצב זה. ברור שזה קשה להודות שיש לנו תלות ואנו זקוקים לעזרה. הכרה בבעיה היא השלב הראשוני בדרך לפתרון שלה. מרכז גמילה שבטיא מציע תוכנית גמילה בת שלושה שלבים שהוכחה כבטוחה ויעילה במיוחד. עם צוות מומחים בתחום ההתמכרויות אנו מתחייבים להיות שם עבורכם בכל שלב בדרך להחלמה מלאה.

התמכרות להימורים – טיפול בשלושה שלבים

המרכז שלנו פועל לפי תוכנית שלושת השלבים אשר נחקרה רבות בקשר לתחום ההתמכרויות. נדגיש כי כתנאי מקדים נדרש שיתוף פעולה מלא, התחייבות והכרה בבעיה מצד המכור. כל אלו הם תנאים מחייבים ליציאה לדרך טיפולית נכונה. בשלב הראשוני נפעל להשגה מחודשת של איזון גופני, נפשי ורגשי. שלב זה מגיע מתוך ההבנה כי ההתמכרות והגמילה משאירים תסמינים פיזיים המעוררים בתורם גם תסמינים רגשיים. התמודדות עם שלבים אלו בתיווך של צוות המתמחה בתחומי הגוף-נפש הזמין עשרים וארבע שעות ביממה היא קריטית. בשלב השני נקיים עבודת עומק אודות תהליך ההתמכרות ונבין את הבסיס שלו ואת התהליכים שהובילו להתעצמות ההרגל המזיק. בשלב השלישי נרכוש כלים ומיומנויות לקראת יציאה לדרך חדשה. אנו מאמינים בהשתלבות הדרגתית בשגרה הכוללת ליווי מלא של צוות מקצועי.

יתרונות נוספים

טיפול בתחום התמכרות להימורים במרכז גמילה שבטיא הוותיק והמוכר יכול להיות כרטיס הכניסה שלכם לדרך חדשה ואיכות חיים משופרת. מובן לנו כי מדובר בתהליך מורכב ומאתגר, אך בסביבה תומכת בעלת מתקנים ייעודיים לתהליך ניתן לקיים אותו בצורה מחויבת ונכונה יותר.

טיפול בהתמכרות להימורים

אחד מכל שבעה ישראלים מוגדר כמכור. ישנן התמכרויות לחומרים מסוכנים אשר נמצאות לעתים בבולטות בתודעה הציבורית, אך חשוב לזכור כי מנגנוני התלות הפיזית והנפשית בחומר עשויים לבוא לידי ביטוי גם באמצעות התנהגויות מסוכנות דוגמת הימורים. התמכרות להימורים פוגעת במעגלי החיים ברמה המנטלית, קוגניטיבית והתנהגותית ובנוסף מהווה פגיעה לסביבה. הפגיעה בסביבה באה לידי ביטוי בקשר עם המשפחה, החברה, פגיעה תעסוקתית ופגיעה כלכלית. מנגנוני ההתמכרות מובילים פעמים רבות למעגלים נוספים של הכחשה והסתרה אשר מקשים בתורם על בקשת עזרה ויוצרים הכחשה של הבעיה. טיפול בהתמכרות להימורים במרכז גמילה שבטיא כולל מגוון מענין טיפוליים. בין מענים אלו אנו מציעים את תוכנית הבית שלנו תוכנית שלושת השלבים, אשר עליה נרחיב בהמשך. מעבר לכך, לכל אחד ואחת תותאם תוכנית מקיפה וייחודית הנועדה להגשמת רצונותיו וצרכיו באופן מלא במסגרת השהייה במרכז.

טיפול בהתמכרות להימורים – שלושה שלבים מאתגרים אך אפשריים

תוכנית שלושת השלבים הוכחה מחקרית כיעילה בתחום טיפול בהתמכרות להימורים. התוכנית כוללת שלושה שלבים הפועלים על כלל מנגנוני ההתמכרות. בשלב הראשוני מתקיימת חזרה לאיזון גופני, פיזי ורגשי הכולל ליווי מלא של צוות המתמחה בגוף, נפש ובחיבור ביניהם. בשלב השני, המוגדר כשלב המשמעותי ביותר, נקיים עבודת עומק היורדת לשורש ההתמכרות. זהו שלב של שאילת שאלות המגיע מתוך ההבנה העמוקה כי אדם לא נולד מכור, מגוון תהליכים אישיים וסביבתיים מוביל אותו למצב חיים זה וניתן לפתור אותו. בשלב השלישי מתקיימת התכווננות משותפת לסיום התהליך והכנה ליציאה לדרך חדשה. היציאה מהמרכז והשתלבות מחודשת במעגל המשפחתי, חברתי וקהילתי היא הדרגתית ונעשית בליווי של צוות מכיל, מסור ואוהב. בנוסף לתוכנית זו אנו מציעים תמיכה גם לחברי משפחת המטופל, מתוך הבנה הוליסטית כי תהליך החלמה מיטיב כולל את מעגלי התמיכה בחייו של המשתתף.

מרכז גמילה וותיק ומוכר

מרכז גמילה שבטיא הוותיק והמוכר, מציע טיפול בהתמכרות להימורים בדרך בטוחה, הדרגתית ויעילה. אנו יודעים שמדובר בתהליך מאתגר ומורכב לכן דאגנו ליצירת סוללת מומחים מקיפה בכלל התחומים כדי לאפשר תהליך תומך אשר נותן מקום לקשיים ולאתגרים הטמונים בדרך. עם המתקנים שלנו תוכלו להרגיש בחופשת החלמה וליהנות מתנאי שהייה ברמה הגבוהה ביותר בארץ.

טיפול גמילה מהימורים

אחד מכל שבעה ישראלים מוגדר כמכור. ההתמכרות היא הרסנית, בין אם מדובר בהתמכרות לחומר המוגדר כקשה או קל, התנהגות מסוכנת או אולי התנהגות שבחלקה מקובלת בחברה, הפיתוח של תלות פיזית ורגשית מהווה גורם סיכון ופוגע בשלל היבטים בחיים. הפגיעה היא מעגלית ורב מערכתית הכוללת קודם כל פגיעה אקוטית במכור ברמה הפיזית, רגשית, קוגניטיבית והתנהגותית. יתרה מכך, פוגעת התופעה גם בסביבה וביחסים במשפחה, ברמה החברתית, תעסוקתית וכלכלית. תופעת ההתמכרות מלווה לרוב במסכת של שקרים, הכחשה וקושי בבקשת עזרה. אם אתם או אדם קרוב לכם זקוקים לעזרה בתחום זה מרכז גמילה שבטיא הוותיק והמוכר יכול להיות פתרון מיטיב בדרך להחלמה. אנו מציעים טיפול גמילה מהימורים באמצעות תוכנית שלושת השלבים שהוכחה מחקרית כבטוחה ויעילה.

טיפול גמילה מהימורים – שלושה שלבים בדרך להחלמה

כאמור, ההתמכרות פוגעת במגוון מעגלי החיים ולכן דורשת טיפול רב מערכתי הנוגע במגוון תחומים. בשלב הראשוני בתוכנית אנו פועלים בשיתוף פעולה להשגת איזון נפשי, גופני ורגשי. השלב הראשוני הוא שלב אקוטי הטומן בחובו התמודדות עם מגוון מאפיינים פיזיים ותסמיני גמילה ראשוניים המתבטאים פעמים רבות בתחושות פיזיולוגיות. בשלב השני אנו מקיימים עבודת עומק היורדת לשורש ההתמכרות. שלב זה הוא קריטי ומסייע בהבנה כי אף אדם לא נולד מכור, מגוון תהליכים אישיים וסביבתיים הובילו למצב וניתן למצוא פתרונות אחרים הולמים. בשלב השלישי, קרוב המכור להחלמה יותר מאי פעם וכעת נעבוד על כלים ומיומנויות שישמשו ביציאה לדרך חדשה. היציאה לדרך חדשה נעשית בצורה הדרגתית מתוך הבנה כי מדובר בתהליך מורכב הדורש איזון עדין. בסיום התהליך נמשיך ללוות אתכם בדרך לבניית שגרה מחודשת מיטיבה והשתלבות בחברה.

היתרונות שלנו

מרכז גמילה שבטיא מציע טיפול גמילה מהימורים המתבצע בידי צוות מקצועי מסור, קשוב ומכיל שילווה לאורך כל התהליך. אנו מקפידים על מספר מצומצם של משתתפים בכל עת, כדי לאפשר לכל משתתף להגשים את הצרכים והרצונות הייחודיים לו במרכז. ברמה הפרקטית, אנו שמים דגש רב על תנאי שהייה מיטיבים ואורח חיים ברמה נאותה וגבוהה. הלינה היא במלון בוטיק, חדר האוכל מצוין, המקום נקי ומזמין מוקף בטבע פסטורלי שתורם לאווירת השלווה במקום ומסייע לתהליכי החלמה.

post-thumbnail
שירותים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
איך לעזור למכור לסמים?

האם אפשר לעזור לאדם המתמודד עם התמכרות? איך לעזור למכור...

קראו עוד >
post-thumbnail
מידע על גמילה

גמילה מסמים, גמילה מאלכוהול, גמילה מתרופות ושינוי תזונתי גורמים רבים יכולים...

קראו עוד >
post-thumbnail
גמילה מקנאביס מתחילה בזיהוי התמכרות לקנאביס

התמכרות לקנאביס היא כיום נפוצה מאד בקרב כל הגילאים. הקנאביס...

קראו עוד >
post-thumbnail
הסיפור שלי - מרכז גמילה שבטיא

תחילת ההכרות שלי עם הסמים הייתה בגיל 18 כשלראשונה עישנתי...

קראו עוד >