גמילה מקוקאין

גמילה מקוקאין

לפני שמתחילים בתהליך גמילה מסמים יש להבחין בסוגים השונים של הסמים ולדעת איך להתמודד עימם.

קוקאין ובסטים הנם סם ממריץ ומעורר אשר גורם לתחושת אופוריה וחידוד המחשבה ובשל כך מקובל מאוד בקרב "אנשי קריירה".

גמילה מקוק

מהו קוקאין?

בארה"ב זהו הסם הנפוץ ביותר אחרי הקנאביס וגם בישראל השימוש בסמים נרחב ביותר והרבה מאוד מהפניות אל מרכז הגמילה שלנו הן של מכורים לקוקאין המבקשים עזרה וסיוע בתהליך הגמילה.

גמילה מבסטים

מהם בסטים?

הבסטים הם למעשה קוקאין אשר עבר תהליך "בישול" שבו הופך הקוקאין לבסטים, חומר שניתן לעשן אותו.

חשוב להבין ולדעת שהבסטים חזקים יותר מקוקאין רגיל וגם נחשבים לסם חזק וממכר יותר מקוקאין.

תהליך ההתמכרות ותהליך הגמילה מבסטים דומה להתמכרות וגמילה מקוקאין.

שימוש יתר בקוקאין ובסטים עלול לגרום להפרעה בקצב הלב ואף למוות.

גמילה מסמים, גמילה מקוקאין ובסטים יכולה להיות קשה ולא נעימה אף על פי שבדרך כלל לא תהיה סכנה פיזית של ממש למכור הנגמל.

ההתמודדות הגדולה בגמילה וטיפול בהתמכרות לקוקאין ובסטים היא בעיקר נפשית ואין בעובדה זו להפחית מהאתגר ומהקושי שעומדים בפני המכור לקוקאין והתלות הנפשית והפסיכולוגית של המכור בסם נחשבת לחזקה ביותר.

תסמיני הגמילה מסמים, גמילה קוקאין ובסטים כוללים:

  • עייפות וחוסר מנוחה.
  • דיכאון, חרדה.
  • כאבי שרירים.
  • צמרמורות וכמיהה עזה.

לחזור ולהשתמש בסם למרות הנזקים הרבים שנגרמו למכור בעקבות השימוש וההתמכרות לקוקאין ובסטים.

מכאן היתרון והכוח לתהליך גמילה מקוקאין במרכז גמילה פרטי מוכר ומקצועי עם כל התמיכה הנפשית, רגשית ולעתים קרובות אף סיוע תרופתי במידת הצורך ובהתאם לצרכים של המכור.

למרכז גמילה שבטיא יש את הידע, הניסיון והכלים המתאימים כדי להתאים את הטיפול המתאים לסוג ההתמכרות והחומר שנעשה בו שימוש לרעה, לרבות גמילה מקוקאין ובסטים.

תכנית הטיפול שלנו מחולקת לשלושה שלבים זאת כדי לאפשר הדרגתיות ודרך בטוחה להצלחת הגמילה מקוקאין ובסטים.

ישנה חשיבות רבה לגמילה הדרגתית ומפוקחת תוך ליווי רפואי,

נפשי ורגשי מאנשי מקצוע מובילים בתחומם, בסביבה משפחתית מכילה ואוהבת.

במרכז גמילה שבטיא תקבל את התנאים המיטביים כדי להצליח בתהליך הגמילה מקוקאין ובסטים ולצאת לדרך חופשית וחדשה. החל בסביבת החלמה מתאימה ותומכת, צוות מקצועי ומנוסה וכלה בטיפול ועזרה תרופתית במידת הצורך בכדי להקל על תסמיני הגמילה השונים. בנוסף, תקבל אצלנו תמיכה וליווי מקצועי מתאים להמשך, גם לאחר סיום תקופת הגמילה במרכז ועזרה וסיוע מקצועיים גם לקרובים אליך.

במרכז גמילה שבטיאתמצא את התנאים המיטביים בכדי להצליח בתהליך הגמילה מקוקאין ובסטים. החל בסביבת החלמה מתאימה ותומכת, אנשי טיפול מנוסים וכלה בטיפול ועזרה תרופתית במידת הצורך על מנת להקל על תסמיני הגמילה מסמים.

כל מקרה שונה וייחודי גם בתהליך גמילה מקוקאין וסמים אחרים

צור איתנו קשר לפרטים נוספים ובכדי שנוכל יחד למצוא את הדרך לסייע לך.

גמילה מסם הקוקאין

קוקאין הוא למעשה סם אשר מופק ומעובד מעלי צמח הקוקה, והוא נחשב כחומר ממכר בעל השפעות הרסניות. צבע הקוקאין הוא לרוב לבן, והוא נצרך בצורה של שאיפה (הסנפה) דרך האף, הזרקה או עישון. מדובר בסם שמכונה לעתים "סם של עשירים" בשל מחירו הגבוה, והוא אחד הסמים ההרסניים והמסוכנים ביותר עם השפעות שליליות מאוד על מערכות בגוף ועל המוח. צריכה של הסם גורמת לתחושת אופוריה והתעלות, הנגרמת ע"י המרצה של מערכת העצבים המרכזית. אלו אשר מכורים לסם זקוקים אנושות לתוכנית גמילה מקוקאין – אחרת הסיכוי להשתחרר מהתלות ההרסנית בסם הוא נמוך מאוד. 'שבטיא' הינו מרכז גמילה בדרום הארץ, המציע תוכנית גמילה טיפולית עבור מי מכורים לקוקאין, באווירה מרוחקת ודיסקרטית.

מרכז גמילה מקוקאין

תהליך גמילה מקוקאין כרוך כאמור בהשתלבות בתוכנית טיפולית מסודרת במרכז מקצועי, לצד צוות טיפולי וסיעודי המספק מענה רגשי תומך, כמו גם התערבות רפואית ותרופתית במידת הצורך. תהליך הגמילה כולל בין היתר אשפוז שמטרתו להביא לגמילה ראשונית מבחינה פיזית, שלב של שינוי דפוסי התנהגות והרגלים, ושיקום. המטרה היא לפרק את דפוס ההתמכרות ההרסני מן השורש אשר מוטמע אצל האדם המכור, בעזרת תמיכה וליווי מרובים של צוות מקצועי. תהליך הגמילה הינו הליך הדרגתי והשינוי לא קורה תוך יום אחד, אך הוא בהחלט אפשרי. ההליך דורש כוח רצון חזק של המטופל, לצד פתיחות, רגישות והכלה של הצד המטפל. חשובה גם הסביבה הפיזית בה האדם עובר את תוכנית הגמילה מהסם- חשוב לשמור על סביבה ניטרלית נטולת גירויים ופיתויים, וזו הסיבה מדוע חלק ניכר מתוכניות הגמילה מקוקאין מתקיימות במקומות מרוחקים ודיסקרטיים שכוללים לינה והימצאות 24 שעות ביממה במרכז הגמילה.

תהליך גמילה מקוקאין

חשוב להבין שתהליך הגמילה מקוקאין יכול לקחת זמן – אפילו כמה חודשים. הגמילה לרוב משולבת עם טיפול תרופתי לצד הטיפול הרגשי וההתנהגותי. מטרת הטיפול התרופתי היא לתמוך בתופעות הגופניות שפעמים רבות באות לידי ביטוי עם הפסקת הצריכה של הסם. יש לציין שהטיפול התרופתי לבדו איננו מספק על מנת להיגמל, ועל מנת להיגמל באופן מלא  האדם המכור צריך לשנות את דפוסי החשיבה וההתנהגות שלו. 'שבטיא' הינו מרכז גמילה מסמים בכלל וקוקאין בפרט אשר מציע תוכנית מקצועית הכוללת תמיכה רגשית, במקום דיסקרטי.

התמכרות הינה בעיה המורכבת מהיבטים שונים ואינה קשורה אך ורק בהרגלי שתיה בעייתיים. לרוב, אדם המשתמש בקוקאין נוטה להכחיש את ההתמכרות או להתעסק בהשגה וצריכה של קוקאין בסתר. מאחר ופעמים רבות קשה להניח את האצבע על הגבול בין שימוש סביר או לגיטימי להתמכרות, חשוב להכיר את הסימנים של התמכרות ובעת הצורך לפנות לייעוץ מקצועי כדי לקבל מענה ותמיכה. ישנה רשימת סימפטומים הנוגעת לכל ההיבטים השונים של התמכרות.

-מישור התנהגותי-עיסוק רב סביב השגת קוקאין וצריכתו . עיסוק מוגבר יתבטא בהוצאת סכומי כסף גדולים, ביטול פעילויות אחרות לטובת עיסוק בקוקאין, ירידה בתפקוד בתחומים אחרים, עבודה, מערכות יחסים, לימודים ומחויבויות אחרות. בנוסף , לעיתים התמכרות לקוקאין תלווה בהתנהגויות עברייניות כגון גניבות ושקרים במטרה להשיג עוד מהסם.

-מישור נפשי-תנודות קיצוניות במצב הרוח, תוקפנות, חרדה, דיכאון, אי שקט, אופוריה, שטף דיבור.

-מישור פיזיולוגי ובריאותי- איבוד תיאבון, בעיות שינה, קשיים בתפקוד מיני.

התמכרות לקוקאין הינה התמכרות הפוגעת בכל תחומי החיים השונים. התמכרות הינה בעיה רפואית, נפשית וחברתית מורכבת ביותר. להתמכרות לקוקאין נזקים בכל תחום אפשרי חלקם נזקים לטווח הקרוב וחלקם נזקים ארוכי טווח.

בין ההשלכות השונות של התמכרות לקוקאין ניתן למנות בעיות בריאותיות, בעיות נפשיות כולל פוטנציאל להתפרצות מחלות נפשיות, פגיעה במערכות יחסים עקב התנהגויות פוגעניות, פיטורין מעבודה, פגיעה בתפקוד לימודי, יכולת השגת מטרות והתנהגויות מסוכנות תחת השפעת הסם. ניתן לומר כי שימוש קבוע בקוקאין פוגע בכל תחומי החיים של האדם וביקרים לו ביותר.

כל אחד יכול להיגמל מכל סוג של התמכרות ובכל שלב. עם זאת, גמילה מקוקאין נחשבת לגמילה קשה ביותר עקב מאפייני החומר, סם קשה וממכר כבר ממספר בודד של שימושים. חשוב להבין כי סיפור ההתמכרות משתנה מאדם לאדם ובהתאם לכך גם תהליך הגמילה ישתנה מאדם לאדם. ישנם גורמים רבים המשפיעים על תהליך הגמילה, סוג החומר הממכר, משך ההתמכרות, רקע רפואי ונפשי, גורמי תמיכה ועוד.  כל הגורמים הללו משתנים מאדם לאדם ומשפיעים על תהליך הגמילה ומטרותיה.

בדרך כלל תהליך גמילה נמשך בין מספר שבועות למספר חודשים ובמקרים מסוימים יהיה צורך בליווי מתמשך. אורך תהליך הגמילה משתנה מאדם לאדם ומושפע מפרמטרים שונים כגון היסטוריית התמכרות ועוצמתה. בתחילת תהליך הגמילה ישנו תהליך הערכה ובניית תוכנית גמילה. כבר בשלב זה ישנו הערכת זמן ויעדים. עם זאת, תהליך גמילה הינו תהליך דינאמי שעשוי להתעצב ולהשתנות לאורך הדרך בהתאם לצרכים. ניתן לומר כי מבחינה מסוימת אדם בעל נטייה להתמכרות נמצא כל חייו בתהליך גמילה מהתמכרות.

תהליך גמילה מקוקאין מתבצע במרכז גמילה מקצועי הפועל תחת רישוי ובקרה של משרד הבריאות. גמילה מקוקאין הינו תהליך המצריך הן פיקוח רפואי והן מעטפת טיפולית מקצועית. הפסקת השימוש בקוקאין עלולה לגרום לתסמונת גמילה, מגוון סימפטומים פיזיים ונפשיים. סימפטומים אלו מלבד היותם לעיתים קשים ומצריכים השגחה רפואית, עשויים להיות טריגר להפסקת תהליך הגמילה. לכן, למרות שישנה נטייה ורצון לחשוב כי ניתן להיגמל לבד, מומלץ ביותר לעבור את תהליך הגמילה במרכז גמילה מקצועי ומיומן.  מרכז גמילה להתמכרות מקוקאין מציע את כל המעטפת הטיפולית הנדרשת לצורך גמילה מהתמכרות. מחקרים מראים כי לגמילה בליווי ותמיכה מקצועית ישנם אחוזי הצלחה גבוהים יותר לעומת גמילה עצמית בבית.

post-thumbnail
שירותים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
מרכז גמילה משולב

מרכז גמילה משולב הוא כינוי למרכז גמילה הנותן מענה טיפולי...

קראו עוד >
post-thumbnail
טיפול פסיכדלי

טיפול פסיכדלי הוא טיפול פסיכותרפיה המבוסס על שיחה ומשלב שימוש...

קראו עוד >
post-thumbnail
סיוע בגמילה מקנאביס

גמילה מהתמכרות לבד קשה מאד ואנשים רבים נזקקים לקבל סיוע...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך להיגמל מקטמין?

 אם הגעת לכאן וודאי גם את תוהה איך להיגמל מקטמין....

קראו עוד >