גמילה ממריחואנה

גמילה ממריחואנה

גמילה ממריחואנה תסמינים

אולי בגלל שרובנו מכירים את המריחואנה ממעגלים שונים בחיינו, קשה לנו לחשוב שהסם הנפוץ, המוכר והידוע עלול להוביל להתמכרות ולמצב בו יש ממש צורך בגמילה ממריחואנה. גמילה מקנאביס, גראס, חשיש, מריחואנה, אלו הם רק חלק משמותיו של הסם המופק מצמח הקנאביס. מריחואנה היא תערובת של עלים ופרחים מיובשים מצמח הקנאביס אשר מכיל בתוכו כ-400 חומרים כימים וביניהם THC החומר הפעיל ביותר והאחראי על ההשפעות הפסיכואקטיביות של הסם. למריחואנה היסטוריה ארוכה ביותר של שימוש למגוון צרכים ומהמאה ה-5 החלו להשתמש בו כסם משכר ועם זאת רק במאה האחרונה מחקרים בודדו את שתי החומרים העיקריים הפעילים בו, THC   אשר השפעתו בעיקר משכרת ומשנת תודעה וה-CBD המשפיע בעיקר רפואית. מריחואנה הינו הסם הנפוץ ביותר בעולם ובניגוד למה שרבים מתומכיו טוענים, 10% מהמשתמשים בו יפתחו  התמכרות המצריכה ממש גמילה ממריחואנה. הסיכון להתמכרות עולה ל-17% כאשר התחלת השימוש בו היא בגיל ההתבגרות ועולה ל25%-50% אצל אלו הצורכים אותו באופן יומיומי.

גמילה ממריחואנה טיפול

השימוש במריחואנה שלא לצרכים רפואיים שנוי במחלוקת ונמצא על סדר היום הציבורי במדינות רבות העוסקות בשאלת הלגליזציה שלו. הקולות הרבים הטוענים להשפעות החיוביות של המריחואנה וידע עממי נרחב לגבי תופעותיו ונגישותו הרחבה של הסם, הם כנראה הגורמים לכך שפעמים רבות קשה לזהות את המעבר משימוש בהקשר חברתי, לשימוש לרעה והתמכרות ולמצבים בהם ישנו צורך לפניה לתוכנית טיפול גמילה ממריחואנה ומכוני גמילה מקצועיים. אם אתם או יקירכם משתמשים במריחואנה ותוהים האם השימוש פוגע בכם ואולי צריך גמילה ממריחואנה טיפול, חשוב לדעת ולהכיר את ההשלכות השונות של השימוש במריחואנה.

גמילה ממריחואנה טיפול

גמילה ממריחואנה תופעות לוואי

– THC, הוא החומר הפעיל הנמצא במריחואנה והאחראי על שינויים במצב התודעה. חומר זה  עשוי לגרום שינויים קיצוניים במצב רוח ובתפיסה, אופוריה, ליקויים בקואורדינציה, קשיים בחשיבה ופתרון בעיות, תיאבון ירוד והפרעות בלמידה ובמוטיבציה הכללית. בעיות אלו מסבירות את הקשר שנמצא בין שימוש במריחואנה למעורבות גבוהה בתאונות דרכים ופציעות שונות.  מחקרים מראים כי שימוש תכוף במריחואנה עשוי לגרום לבעיות שונות הקשורות בתפקוד יומיומי או להחריף בעיות קיימות עד להגברת הסיכון בהתפרצות של מחלות נפש כאלה או אחרות.

-ירידה כללית בתפקוד-

משתמשים רבים מדווחים על ירידה כללית במצב הרוח, חוסר שביעות רצון כללי מחייהם, קשיים בפיתוח ושימור מערכות יחסים אישיות ומקצועיות ופגיעה במוטיבציה הכללית. מחקרים רבים מצביעים על קשר בין שימוש יומיומי במריחואנה לבין נשירה מוקדמת מבית הספר, קושי בשמירה על מקום העבודה ותפקוד מקצועי, היעדרויות מרובות וחוסר שביעות רצון של המעסיקים.

-סיכונים בריאותיים-

שימוש מרובה ותכוף במריחואנה עלול לגרום לבעיות רפואיות רבות ובמיוחד בעיות בלב ובריאות. פעמים רבות אלו המעשנים מריחואנה, יחוו בעיות נשימתיות הדומות לבעיותיהם של מעשנים כרוניים ובעיות נוספות, שיעול קבוע וקושי בייצור ליחה, סיכון גבוה לדלקת ריאות, נזק למערכת החיסונית, הריגת תאים במוח ונזק למערכת העצבים, בעיות פוריות, עליה בדופק ולחץ דם.

-סיכונים נפשיים-

בנוסף לנזקים בריאותיים ישנו גם הסיכון להתפתחות בעיות נפשיות כגון חרדה, דיכאון, מחשבות אובדניות והפרעות אישיותיות. מחקרי אורך מצאו כי ישנו קשר בין עישון יומיומי של מריחואנה להתפתחות סכיזופרניה והתקפים פסיכוטיים.

לסיכום

הלגיטימציה החברתית לעישון מריחואנה תורמת רבות לקושי באיתור וזיהוי של התמכרות וכן למזעור הנזקים הכבדים הכרוכים בכך. למרות קולות רבים המנסים להטות את השיח הציבורי ולהציג תמונה מסוימת חשוב מאד להכיר בהשלכות הקשות של שימוש קבוע במריחואנה ובמידת הצורך לפנות לסיוע בגמילה וליווי מקצועי.

אם אתם, או יקירכם, משתמשים במריחואנה ומרגישים כי השימוש הופך להיות בלתי נשלט ופוגע בכם, פנו עוד היום לקבלת עזרה. תהליך גמילה הוא תהליך מורכב וקשה אך התמכרות הינה הרסנית לאין ערוך והמחירים שהיא גובה, כבדים ביותר.

למכון גמילה שבטיא יש ניסיון רב בתהליכי גמילה ממריחואנה. פנו עוד היום כדי לברר כיצד אנחנו יכולים לעזור לכם כמו שעזרנו לרבים אחרים שסבלו גם הם מבעיית ההתמכרות למריחואנה.

תהליך גמילה ממריחואנה

שיטות גמילה ממריחואנה

התמכרות לצמח הקנאביס לעתים חמקמקה וקשה לזיהוי. הרגל עישון החומרים הפך להרגל מקובל מאד בישראל, הקריאה להפיכת הצמח לחוקי, תורמת גם היא לטשטוש פגיעות פוטנציאליות. בהקשר לכך חשוב להבהיר כי בדיוק כפי שקנאביס תורם ויוצר יתרונות בריאותיים משמעותיים עבור חלק, כך הוא גם מהווה גורם ממכר ומעכב עבור אחרים. התמכרות לחומר המוגדר כקל עשויה לעתים להיות חוויה קשה יותר עבור המשתמש, שכן הוא חווה תחושה של חוסר נראות בידי הסביבה וקושי לאתר את הבעיה בעצמו. אנו מציעים לכם שלא להישאר עם זה לבד, פעמים רבות תהליך גמילה מיטיב מתחיל בעזיבה רגעית של הסביבה הקיימת, לטובת תהליך גמילה ממריחואנה במקום מנותק ונטול פיתויים. מרכז גמילה שבטיא מציע תוכנית גמילה איכותית, צוות טיפולי מסור המתמחה בתחום ההתמכרויות וסדר יום עשיר. כל זה ממוקם במלון בוטיק בלב לבו של הטבע הירוק הישראלי. בואו נצא יחד לדרך חדשה.

איך לדעת אם אני זקוק לתהליך גמילה ממריחואנה ?

כאמור, ההתמכרות לקנאביס היא לא ברורה ולעתים קשה לאבחון. לא ניתן לאבחן באמצעות האינטרנט ולשם כך צריך את דעתו וקביעתו של איש מקצוע, יחד עם זאת ישנם מספר סימנים מטרימים העשויים לסמן כי אנחנו או אדם קרוב לנו זקוקים לעזרה. אם אתם מזהים עלייה בתדירות השימוש ובכמויות הנצרכות, זו היא נורת אזהרה ראשונית. יתרה מכך, אם אתם מזהים הסתרה של כמויות השימוש והתעלמות מהשלכות שליליות הנובעות מהשימוש, גם זו היא נקודת אזהרה. ההתמכרות פוגעת באופן הרסני במעגל הפיזי, המנטלי, החברתי, התעסוקתי ועוד. מכורים למריחואנה יראו לא פעם תמונת מצב של חוסר מוטיבציה ניכר יחד עם תסמיני דיכאון וחרדה. אנו ממליצים לכם שלא להישאר עם זה לבד ולפנות לקבלת עזרה מקצועית ופגישת ייעוץ לבדיקת המענים המדויקים עבורכם.

למה להשתמש במרכז פרטי עבור גמילה ממריחואנה?

מרכז פרטי פועל תחת רישיון משרד הבריאות ופיקוח מתמיד, אך מבטיח כי הפרטיות שלכם תישמר באופן מלא ודיסקרטיות אודות התהליך מובטחת. במרכז פרטי אנו מציעים צוות טיפול מהאיכותיים ביותר בישראל, המתמחה בתחום ההתמכרויות ומכיר במורכבות של תהליך מסוג זה. תנאי השהייה אצלנו מדמים תנאים של חופשה, כך שתוכלו להתנתק מהסביבה ולהתמסר לחוויית ההחלמה באופן מלא. ברור שיהיו קשיים ואתגרים, אחרי הכול מדובר בתהליך המצריך קודם כל שיתוף פעולה, הכרה בבעיה ובקשת עזרה. כל אלו לא פשוטים, אך עם הצוות המסור של מרכז גמילה שבטיא ניתן לצאת לדרך חדשה, להחלמה מלאה ושיפור ניכר באיכות החיים.

post-thumbnail
שירותים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
מרכז גמילה משולב

מרכז גמילה משולב הוא כינוי למרכז גמילה הנותן מענה טיפולי...

קראו עוד >
post-thumbnail
טיפול פסיכדלי

טיפול פסיכדלי הוא טיפול פסיכותרפיה המבוסס על שיחה ומשלב שימוש...

קראו עוד >
post-thumbnail
סיוע בגמילה מקנאביס

גמילה מהתמכרות לבד קשה מאד ואנשים רבים נזקקים לקבל סיוע...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך להיגמל מקטמין?

 אם הגעת לכאן וודאי גם את תוהה איך להיגמל מקטמין....

קראו עוד >