גמילה מגראס

גמילה מגראס

שימוש בגראס הפך להיות הרגל יומיומי עבור ישראלים רבים מקבוצות שונות באוכלוסייה. הדעות הסותרות אודות בעד ונגד, האם להפוך את החומר לחוקי או לא, יוצרות בלבול רב בקרב הציבור הרחב. בדיוק כפי שגראס טומן בחובו יתרונות רבים ומשמעותיים עבור חלק מהמשתמשים, כך הוא מהווה סכנה להתמכרות עבור חלק אחר. גם כאן, בדומה לסמים אחרים, לא ניתן לדעת מראש מי נמצא בסכנה זו וכדאי להיזהר ולהשתמש באופן אחראי בחומרים, תוך חקירה ובדיקה של השפעותיהם. ההתמכרות מתבצעת לרוב בצורה הדרגתית, כך שהיא חמקמקה, ניתנת להכחשה וקשה לזיהוי ואיתור בידי המכור וסביבתו הקרוב. הנורמליזציה של העישון היומיומי מובילה לכך שאלו הנמצאים במצוקה יכולים לעתים להיתקע במצב זה ולחשוב שמדובר במצב נורמלי. אל תישארו עם זה לבד, גמילה מגראס מצריכה לעתים התנתקות מהסביבה ופנייה לעזרת מרכז מקצועי. מרכז גמילה שבטיא מציע תוכניות טיפול הנותנות מענה מדויק לצרכים והרצונות של כל אחד ואחת מהמשתתפים בתוכנית.

תוכנית גמילה מגראס

במרכז אנו משתמשים בתוכנית טיפולית הנקראת תוכנית שלושת השלבים. בשלב הראשון נפעל להחזרת איזון נפשי, גופני ורגשי. בשלב זה מתקיימת ההבנה כי כלל המערכות נפגעות ונמצאות בחוסר איזון כתוצאה מההתמכרות. בשלב השני, המוגדר כשלב הקריטי ביותר להצלחת ההליך כולו, נצא יחד לעבודת עומק הכוללת שאילת שאלות ובחינת עמדות אודות ההרגל המזיק. בשלב הזה אנו פועלים מתוך האמונה כי אדם לא נולד מכור, סך תהליכים מנטליים ורגשיים הובילו לנקודה זו וניתן לפתור אותם. בשלב השלישי נקיים תהליך התכווננות משותפת ליציאה לדרך חדשה ורכישת כלים ומיומנויות נוספים לקראת צעד זה. החזרה לשגרה תתבצע בצורה הדרגתית ובליווי מלא. הליווי המקצועי ממשיך גם לאחר היציאה מהמרכז. תוכנית גמילה מגראס כוללת בנוסף לתוכנית שלושת השלבים גם התאמה למגוון מענים טיפוליים הנדרשים לכל מקרה באופן ייחודי.

השלבים הראשונים בתהליך הגמילה מהגראס

מרכז גמילה שבטיא ממוקם במלון בוטיק בתנאי שהייה יוצאים מן הכלל המדמים חופשה בטבע. ניתן לתאר את המרכז במילים שלו, חמים, ביתי ומזמין. הצוות המסור שלנו הנמצא במקום פועל כדי לקדם את רווחת המטופלים מתוך אמונה אמיתית בכוחותיהם. לעתים, כל שאדם צריך הוא שיאמינו בו, ובדיוק את זה אנו נותנים. אז קדימה, זה הזמן להבין כי צריך קצת אומץ כדי לייצר שינוי משמעותי באיכות החיים.

post-thumbnail
מאמרים נוספים
post-thumbnail
איוואסקה

בטח יצא לך לשמוע סיפורים על אנשים שנסעו ליעדים נידחים...

קראו עוד >
post-thumbnail
אשפוזית פרטית

אשפוזית אשפוזית פרטית הינה תוכנית המאפשרת תהליך גמילה במסגרת אשפוז. זוהי...

קראו עוד >
post-thumbnail
מרכז גמילה לנשים

לנשים מכורות ישנם מאפיינים וצרכים שונים מגברים ולכן נכון עבורך...

קראו עוד >
post-thumbnail
מרכז מקצועי ומשפחתי לטיפול בהתמכרויות

אם גם אתה שואל את עצמך מה זה בדיוק מרכז לטיפול...

קראו עוד >