גמילה מבנזודיאזפינים

גמילה מבנזודיאזפינים

בנזודיאפינים הם משפחת תרופות נוגדות חרדה המבוססות על החומרים הפעילים דיאזפין ופניל. תרופות אלו ניתנות במרשם רופא משום שהן מוגדרות כתרופות נרקטיות עם סכנה להתמכרות. יחד עם זאת, לעתים מפתחים משתמשים תסמיני התמכרות ותלות פיזית ומנטלית בצריכת החומר מעבר לכמות הרצויה. במצבים אלו, ינסה המכור ואף יצליח להשיג את התרופה מחוץ לכותלי בית המרקחת ומעבר להיקף השימוש שנרשם בידי רופא מוסמך. גמילה מבנזודיאפינים דורשת פעמים רבות מכון גמילה בתנאי שהייה מלאים, המאפשר גמילה מיטיבה והתחלה חדשה ללא תלות בחומר. מרכז גמילה שבטיא מציע תוכניות גמילה שונות ומקיפות המונחות בידי צוות מומחים מהמובילים בישראל בתחום הגוף, נפש והתמכרויות.

גמילה מבנזודיאפינים במכון פרטי

חשוב להבין כי ההתמכרות פוגעת בפרט ברמה הפיזית, מנטלית, קוגניטיבית והתנהגותית וטומנת בחובה סכנות של השפעה לטווח הארוך. מעבר לשימוש המרגיע באופן זמני, התמכרות זו פוגעת בתא המשפחתי, בקשר עם הסביבה והחברה, בהשתלבות בעולם התעסוקה ואף בהיבט הכלכלי. לעתים מנגנוני ההתמכרות פועלים ברמות סמויות וגלויות כאחד, לכן קשה להכיר בהם, ניתן להכחיש אותם ויש קושי בזיהוי ואיתור הבעיה בידי המכור עצמו ובידי הסביבה הקרובה לו. גמילה מבנזודיאפינים במכון פרטי מציעה תוכנית בת שלושה שלבים שנועדה לטיפול בהתמכרויות. אנו מתחייבים למתן מענה טיפולי מקיף בכלל התחומים בידי צוות מסור, אוהב ותומך ובאווירה קשובה ומשפחתית. השהייה אצלנו דיסקרטית לחלוטין, ללא חובת דיווח לאף גורם. אנו פועלים תחת רישיון משרד הבריאות ובפיקוח מלא ועומדים בתו התקן של איכות טיפולית.

מי אנחנו?

מרכז גמילה שבטיא מציע תוכנית גמילה מבנזודיאפינים בידי צוות מומחים בתחום. אנו יודעים כי השלב הקשה ביותר הוא ההכרה בבעיה, כך שאם אתם קוראים זאת ויש לכם חשש לגבי עצמכם, מדובר בצעד הראשון בדרך להחלמה מיטיבה. עם שנים של וותק וניסיון מקצועי, אנו יכולים להגיד כי יש אחוזי הצלחה גבוהים הכוללים השתלבות של רבים מבוגרינו בכלל מוסדות החברה, ללא הישנות וחזרה להתמכרות. על מנת להצליח בתהליך זה נדרשת מחויבות ושיתוף פעולה מלא. אנו מאמינים כי סביבה טיפולית בתנאי שהייה מיטיבים, בטבע פסטורלי, תוך ליווי מקיף של צוות מוסמך ועם טיפולים פרטניים וקבוצתיים, יכולה לאפשר החלמה מלאה ויציאה לדרך חדשה.

המלצות על גמילה מבנזודיאזפינים

בנזודיאזפינים הינם למעשה חומרים פסיכואקטיביים בעלי השפעות מרגיעות ונוגדות חרדה, המשומשים בעולם הפארמה והתרופות. תרופות ממשפחת הבנזודיאזפינים מיועדות לטיפול קצר מועד במקרים של חרדה או במקרים של הפרעות שינה כמו נדודי שינה. שימוש בתרופות מסוג זה לטווח ארוך עלול להוביל לפיתוח של תלות גופנית ואף והתמכרות, הכוללת תלות נפשית. גם בפרוצדורות רפואיות שונות כמו צנתור למשל, ניתנים למטופל משככי כאבים מאותה משפחת בנזודיאזפינים להתמודדות עם הכאבים ותופעות הלוואי של הפעולה הכירורגית. רבים אינם יודעים שכאשר התרופות הללו נצרכות במשך זמן של כמה חודשים, יש להפחית בהדרגה את השימוש בהן- במקרים בהם השימוש גובר עם הזמן ולא מופחת, עלולה להתפתח בסבירות גבוהה של כ-50% תלות מסוכנת. על מנת לטפל בהתמכרות זו, יש לעבור תהליך גמילה מבנזודיאזפינים הכוללת תוכנית מובנית ומסודרת. במרכז הגמילה בדרום הארץ 'שבטיא', מוצעות תוכניות גמילה בסביבה מקצועית ודיסקרטית, עם מעטפת מחבקת, מכילה וחמה.

מרכז גמילה מבנזודיאזפינים

אחד העקרונות החשובים ביותר בתהליך גמילה מתרופות בנזודיאזפיניות הוא עקרון ההדרגתיות. הגמילה צריכה להיות איטית מפני שהוכח כי זאת הדרך הטובה ביותר לשמר את תוצאותיה. הפסקה פתאומית של צריכת התרופות איננה תורמת לתהליך הגמילה, ועלולה אפילו להביא לתופעות שונות ולא נעימות מבחינה גופנית. ישנם מקרים בהם המינון היומי מופחת מדי יום בכמות של כרבע כדור, בהתאם לתוכנית טיפולית של גמילה מבנזודיאזפינים, שנבנתה באופן אישי עבור כל מטופל. לעיתים במהלך הגמילה מוגברים תסמינים שונים כמו חרדה, וזה טבעי ונורמלי כאשר הגמילה מתבצעת במסגרת תהליך רפואי מפוקח.  מכאן נוסעת החשיבות הרבה של השתלבות בתוכנית גמילה במסגרת מקצועית, מיומנת אך תומכת, במרכז טיפולי הפועל תחת רישיון ופיקוח של משרד הבריאות.

לאן לפנות בבקשת עזרה?

ברחבי הארץ פרוסים כמה מרכזי גמילה, הדורשים את הסכמת האדם המכור עצמו ולא רק את הסכמת משפחתו כתנאי חובה. במרכז הגמילה 'שבטיא' תקבלו מענה מקיף וכולל, וצעד אחר צעד האדם המכור מקבל טיפול צמוד עד לגמילה מלאה. התהליך כמובן מתבצע תחת פיקוח רפואי, ועם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שכמובן בעלי ניסיון רב בטיפול, גמילה ושיקום אנשים הסובלים מהתמכרויות.

post-thumbnail
שירותים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
איך נגמלים מקוקאין?

כדי להבין איך נגמלים מקוקאין, חשוב להבין מהו קוקאין, מה הסכנות...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך נגמלים?

השאלה איך נגמלים מעסיקה מיליוני איש סביב העולם המתמודדים עם...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך נוכל לטפל בהתמכרות?

טיפול בהתמכרות הוא טיפול שמתמקד בשלושה מרכיבים, המרכיב הרפואי, הרגשי...

קראו עוד >
post-thumbnail
אשפוזית פרטית

אשפוזית אשפוזית פרטית הינה תוכנית המאפשרת תהליך גמילה במסגרת אשפוז. זוהי...

קראו עוד >