גמילה מאטנט

גמילה מאטנט

אטנט היא תרופת מרשם המבוססת על מלחי אמפטמין ומיועדת לטיפול בהפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות. תרופה זו ניתנת בידי רופא, אך לעתים מתפתחת תלות פיזית ומנטלית בשימוש בכדור, כך שהרגל הצריכה יוצא מכלל שליטה ומוביל את המכור לחפש ואף למצוא תרופה זו מחוץ לגבולות בית המרקחת. העלייה בשימוש בתרופות לקשב וריכוז מובילה לנורמליזציה של התופעה, כך שלעתים מדובר בהתמכרות סמויה שקשה לאתר ולהכיר בה, אך השפעותיה ארוכות הטווח עלולות להיות הרסניות. התמכרות פוגעת בפרט ברמה הפיזית, מנטלית, קוגניטיבית והתנהגותית. ברמה הסביבתית, ניכרת פגיעה במערכת המשפחתית, חברתית, תעסוקתית וכלכלית. ההתמכרות מובילה את המכור למעגל של בדידות והרס עצמי שקשה לצאת ממנו לבד. אם זה נראה לכם קשור אליכם או אל אדם קרוב, זה הזמן להפסיק עם התירוצים, הכרה בבעיה היא השלב הראשוני בדרך למציאת פתרון מיטיב. מרכז גמילה שבטיא מציע תוכנית גמילה בת שלושה שלבים המספקת מענה מקיף וטיפולי כדי להצליח לעלות על מסלול השתלבות מחודשת בחברה והפסקת מעגל התלות.

גמילה מאטנט – תנאים פרקטיים וטיפוליים מיטיבים

אנו מציעים תוכנית גמילה מאטנט המבוססת על גישת שלושת השלבים לטיפול בהתמכרויות. בגישה זו, אנו רואים את המטופל באופן הוליסטי ונוגעים בכלל מערכות החיים בדרך להחלמה איכותית שתחזיק לאורך טווח. במרכז פועל צוות טיפולי מקיף המתמחה בתחומי הגוף והנפש ומספק מענה לאורך עשרים וארבע שעות ביממה. בשלב הראשוני של גמילה, ישנם תסמינים פיזיים ומנטליים אקוטיים ומורכבים הדורשים מערכת תמיכה מקיפה ומוסמכת. בשלב השני, יש רגיעה המאפשרת התחלה של עבודת עומק טיפולית היורדת לשורש ההתמכרות. בשלב השלישי, נרכוש כלים ומיומנויות שיסייעו ביציאה לדרך חדשה ללא תלות בחומרים. מדובר בתהליך מורכב, אך אפשרי הדורש מחויבות ושיתוף פעולה בקבלת העזרה. מעבר לכך, אנו מאמינים כי ישנה חשיבות בסביבה הטיפולית. המרכז ממוקם במלון בוטיק בלב הטבע הפורח ומאפשר תנאים מבודדים ונטולי פיתויים. אנו מקפידים על יצירת תוכנית אינטימית ומצומצמת, כדי שנוכל לראות באופן הבהיר ביותר את המשתתפים ולספק להם את המענה הנכון ביותר.

קצת עלינו

מרכז גמילה שבטיא מציע תוכנית טיפולית בתנאי שהייה מלאים לתהליך גמילה מאטנט וחומרים נוספים. עם תנאים יוקרתיים, צוות מסור ואוהב וסדר יום עשיר בפעילויות, אנו מקווים כי תהליך הגמילה המיטיב והתומך ילווה אתכם עד לחזרה והשתלבות מלאה בחברה. גם בסיום התהליך נמשיך ללוות את בוגרינו ולאפשר עוגן משמעותי של תמיכה בתהליך החזרה לשגרה.

תהליך של גמילה מאטנט

אטנט, המכונה גם אדרל, הינה תרופה לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, המכילה חומרים ממריצים השייכים למשפחת האמפטמינים וכמה חומרים פעילים שמסייעים מאוד למי שסובלים מהפרעת קשב חמורה. מזה שנים רבות ידוע כי קיימת סכנת התמכרות בנטילת תרופה זו, בעיקר כאשר גם מי שאינם סובלים מבעיות קשב וריכוז נוטלים את התרופה על מנת לחוש אופוריה ותחושת נמרצות. תרופות אחרות ממשפחת התרופות המטפלות בהפרעת קשב וריכוז לא גורמות לאופוריה ונמרצות, ואטנט הוא יוצא דופן בכך שהוא כן גורם לתחושות אלה, ולכן סכנת ההתמכרות אליו נפוצה במיוחד. גמילה מאטנט נדרשת כאשר אדם צורך כמויות חריגות של התרופה ביחס למשקל הגוף ולגיל אותו אדם, או כאשר היא מושגת בדרכים לא כשרות ולא חוקיות. גמילה מאטנט בהחלט אפשרית, אך היא דורשת תוכנית טיפולית סדורה הכוללת ניקוי מוחלט של הגוף מהחומר, לצד גמילה נפשית ושיקום. במרכז הגמילה 'שבטיא' תמצאו צוות מיומן ומקצועי המציע תוכניות גמילה מקצועיות למגוון התמכרויות.

אטנט התמכרות

תוכנית הגמילה כוללת התאמה אישית, תמיכה קבוצתית ופיקוח רפואי. במהלך שלבי הגמילה ישנו ליווי פסיכיאטרי שנועד לסייע בהפסקת הנטילה של החומר, וטיפול פסיכולוגי פרטני וקבוצתי המעודד מציאת כלים ודרכים אחרות לחיזוק תחושת הערך העצמי ושינוי דפוסי התנהגות הרסניים, שיחליפו את נטילת החומר. גמילה מאטנט היא תהליך אפשרי אך לא פשוט כלל, והוא דורש כוח רצון איתן של המטופל, כמו גם התמדה ועקביות לאורך זמן.

היכן פונים לקבלת טיפול בהתמכרות לאטנט?

ישנם כמה וכמה מרכזי ומכוני גמילה ברחבי הארץ, כאשר חשוב לפנות למרכז טיפולי שיתאים תוכנית פרטנית לכל מטופל ומטופל. הכניסה לתוכנית גמילה חייבת להתבצע בהסכמת האדם המכור, והיא תצליח אך ורק אם הוא ירצה לשנות את חייו ולהתנקות מהסם. מכוני הגמילה השונים אף מעניקים כלים טיפוליים יישומיים ושירותי ייעוץ שנועדו לתמוך גם במשפחתו של האדם המכור ובחבריו הקרובים. על מנת להבטיח את הצלחת תהליך הגמילה, ההמלצה היא לפנות למרכז גמילה כמו מרכז 'שבטיא' למשל, לשאול את כל השאלות שמתעוררות, ולקבל כלים יישומיים מצוות הייעוץ המקצועי, אשר יסייעו בהגשמת המטרה לחיים בריאים יותר.

post-thumbnail
שירותים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
איך להיגמל מקנאביס?

למרות שישנם אלו שטוענים כי קנאביס אינו מזיק, מחקרים רבים...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך לעזור למכור לסמים?

האם אפשר לעזור לאדם המתמודד עם התמכרות? איך לעזור למכור...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך נגמלים מסמים?

עבור כל מי שמכור לסמים או שאחד מיקיריו מכור ,...

קראו עוד >