אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

  סגור
  תפריט
  צרו קשר צרו קשר
  חייגו עכשיו חייגו עכשיו
  סם דוסה

  סם דוסה

  ספוילר: סם הדוסה זה לא באמת משהו שקיים, זה בסך הכול גימיק שיווקי מסוכן.

  בשנים האחרונות חדר לארץ חומר חדש, לרוב מופיע בצורה של אבקה וורודה, רבים קוראים לו דוסה או סם הדוסה.

  אז זהו, אין באמת דבר כזה. מדובר בתרכובת של מספר חומרים שונים שכל סוחר סמים מפיק על דעת עצמו. לרוב, מדובר בשילוב של mdma, קטמין, קוקאין, אבקה ורודה ולא מזוהה שהפכה להיות הסמל המסחרי של הדוסה ועוד חומרים נוספים שלא תמיד מזוהים. מידע נוסף על מרכז גמילה מסמים תוכלו למצוא באתר או לחייג אלינו למספר הטלפון 058-7124712.

  מה זה סם הדוסה?

  תשאל 10 אנשים שונים מה זה דוסה ותקבל 10 תשובות שונות.

  אז מה המשמעות של כל זה? כשאתה מחזיק את החומר ביד, למעשה אין לך מושג ממה הוא מורכב וממילא אין יכולת לצפות מראש את השלכות השימוש. מעדויות שונות ברחבי העולם, במקרים קשים הסם עלול לגרום להזיות קשות, שאנשים מתארים כחוויות מפחידות מאד והאצה בפעילות הלב שעלולה לגרום לדום לב.

  מחזיק בחומר כזה שמישהו החליט לקרוא לו דוסה? זרוק אותו לפח ומיד. אין לך מושג מה הוא מכיל ואף אחד לא יודע ממה הוא מורכב.

  משתמש בדוסה? חשבת להשתמש בדוסה? מכיר מישהו שמשתמש בדוסה? הכנו לך מאמר מפורט עם כל הידע לגבי החומר.

  ידע זה כוח ובמקרה הזה הידע יכול להציל חיים ממש. במאמר שלפניך תוכל לקבל מידע עדכני לגבי סם הדוסה, מידע שהסוחר שמכר לך את החומר כנראה היה מעדיף שלא תדע.

  דוסה סם

  סם הדוסה חדר בשנים האחרונות לישראל ומאז מסתובבות שמועות רבות וסותרות לגביו. סם הדוסה, או דוסה סם הוא בעצם הכינוי הישראלי לסמי פיצוציות ממשפחת הסמים הפסיכדליים C 2.  הכינוי דוסה סם ככל נראה עיוות וגלגול של השם dos-c . סם הדוסה הוא כינוי שניתן לסמי פיצוציות המורכבים מסמים פסיכדליים, הליוצנטריים, ממריצים ודיסוציאטיביים. ריבוי השמות של הסם מקשה על קבלת מידע אמין לגבי סם הדוסה והשלכותיו ומטרת כתבה זו היא לספק מידע זה.

  דוסה סם – מה שמשווק הסמים לא יספר לך

  היסטוריה

  סם 2cb הוא כינוי לחומר אשר הופק במעבדה בשנת 1974 על ידי כימאי בשם אלכסנדר שולגין. בהתחלה, השימוש בסם היה לצרכים פסיכיאטריים בלבד, דיכוי עכבות בזמן טיפול. לאחר מכן הסם החל להימכר לציבור כסם מעורר חשק מיני. ב-1985 סם הmdma הוצא אל מחוץ לחוק ובמקומו, תפס תאוצה ופופולריות סם ה2cb. בשנות האלפיים השימוש בסם החל להיות פופולארי מאד והסם החל להיות משווק תחת שמות רבים, ביניהם סם הדוסה.  כיום, למרות שמשתמשים רבים בטוחים שהסם אותו נטלו הוא 2cb, למעשה מדובר בכל מיני תרכובות סינטטיות שעלולות להיות מסוכנות ביותר. כיום, סם 2CB נחשב לסם ללא השפעות רפואיות חיוביות ולעומת זאת סם בעל פוטנציאל גבוה להתמכרות.  לסם 2cb השפעה על מצב הרוח והתודעה ואנשים רבים צורכים אותו כדי לחוש את האופוריה וההשפעות הפסיכדליות שלו.

  סם 2cb – השפעות

  לרוב, 2cb  מופיע כקפסולה, טבליה או אבקה. לעיתים, הוא יעורבב בתוך נוזל. הטבליות מגיעות במגוון צבעים, ורוד, סגול, אדום, בז'. הקפסולות מכילות אבקה ורודה, לבנה או קרם. שאיפה של האבקה עלולה להיות מכאיבה מאד. ההשפעה של הסם מתחילה כ-30 דקות לאחר נטילתה. מדיווחים של משתמשים עולה כי התחושות הראשוניות הן של ציפייה, חום, חרדה ועקצוץ. בנוסף, תחושת של עוררות גופנית ומינית גם יכולות להופיע ולהישאר יחד עם תחושת אופוריה. עוררות זו עשויה להתבטא בשערות סומרות, צמרמורת, רעד, עיוות שרירים והרחבת אישונים.

  השפעות חמורות יותר של הסם כוללות הזיות אשר לפעמים מתוארות כחוויות מפחידות, קלסטרופוביה וכיווץ שרירים. לסם 2cb תופעות לוואי רבות ונוספות בחילות, הקאות, שלשולים , חרדות, כעס ועצב. מנות גבוהות של הסם מעלות את הסיכון להתקפי חרדה, פסיכוזות, דליריום והאצה בפעילות הלב.

  ההשפעות של דוסה סם

  כאמור, מה שהיום מוכר בשם סם הדוסה, הוא למעשה תרכובת סינתטית של מספר חומרים פסיכואקטיביים, שאולי מכילים גם 2CB  ולרוב כנראה שלא. במילים פשוטות יותר, הכינוי סם הדוסה שהוצמד לתערובת סינתטית של חומרים שונים הוא בעצם טריק שיווקי של יצרני סמים שמוכרים חומר מסוכן  במסווה של חומר מוכר וידוע. בבדיקות  מעבדה עולה כי הרכב החומרים ושילובם משתנה בין מנות נסחרות שונות. כל סוחר סמים, יכול על דעת עצמו לשלב אילו חומרים שהוא רוצה. מה שרוב האנשים מכנים "דוסה" הוא בעצם תרכובת של חומרים אחרים MDMA,  קוקאין, קטמין, אולי 2CB ועוד חומרים לא ידועים. סביר להניח שאם תשאלו מספר אנשים מה יש בדוסה, תקבלו מספר תשובות שונות כמספר הנשאלים.  דבר זה מקשה על היכולת לצפות את הסכנות הבריאותיות שטמונות בצריכה של הסם. עם זאת, ידוע כי לסם זה השפעות ממריצות, מעוררות, פסיכדליות והזייתיות ועל אף הקושי במציאת מידע אמין ברור כי מדובר בסם מסוכן ועם השלכות לא צפויות. בעצם, אדם שצורך מהסם, אינו יודע כלל מה הוא מכניס לגופו והתוצאות עלולות להיות קטלניות.

  סם הדוסה

  לדוסה סם השפעה החל ממינונים נמוכים ביותר. במינונים נמוכים הסם מעורר תחושות של אמפטיה, חיבה, רצון לקשר. ככל שהמינונים עולים הסם מתחיל להשפיע באופן הזייתי ופסיכדלי. משתמשים מתארים תחושות של אופוריה, עוררות מינית מוגברת והזיות ראיה. ושוב, חשוב לזכור שבעצם אין מספיק ידע מחקרי לגבי השפעות הסם.

  לדוסה סם תופעות לוואי הכוללת רעידות, כיווץ שרירים, הפרעות במערכת העיכול. במינונים גבוהים, הזיות שמשתמשים מתארים כחוויה מפחידה מאד, עליה בדופק ובלחץ הדם עד כדי סכנת חיים.

  גמילה מסם הדוסה

  לקיחת מנת יתר של הסם או ערבוב עם חומרים שונים עלולה לגרום להעמסה על הלב ומערכת הדם ולהוביל לדום לב.

  התמכרות לדוסה

  התמכרות לדוסה היא כמו כל התמכרות לסם אחר ואולי אף מסוכנת יותר לאור אי הבהירות לגבי הרכב החומר. כאמור, זהו סם המשלב מספר סוגים שונים של חומרים ולכן השפעותיו אינן צפויות. אנשים שהשתמשו בדוסה מתארים תחושות של היי ואופוריה לצד צורך להגביר את המינונים ולשלב את החומר עם סמים נוספים, כדי לחוש את התחושות השונות. פעמים רבות התמכרות לדוסה באה יחד עם התמכרות לסמים נוספים וכחלק מבעיית התמכרות שכבר קיימת.

  טיפול בהתמכרות לדוסה הוא טיפול הבנוי מהפסקת השימוש בסם ותהליך גמילה מהסם ועבודה טיפולית לצורך שימור השינוי והימנעות מנפילה. כאמור, לרוב, התמכרות לדוסה יושבת על בעיית התמכרות לסמים ולכן טיפול בהתמכרות לדוסה חשוב שיעשה במרכז גמילה מקצועי ומיומן. תהליך גמילה מסם הדוסה הוא הצעד הראשון בטיפול. תהליך הגמילה ייעשה בפיקוח והשגחה של רופא מומחה לטיפול בהתמכרויות ואחות. בשיתוף פעולה של המכור והצוות, תיבנה תוכנית גמילה המותאמת למצבו של האדם. במידת הצורך, יהיה ניתן לתת טיפול רפואי כדי להתמודד עם תופעות הקשורות בהפסקת השימוש.  מדובר בשלב שעשוי להיות קשה ולכן חשוב מאד לעשות זאת בליווי ותמיכה מתאימים. במרכז גמילה ישנו צוות מקצועי שערוך לספק תמיכה זו הן על ידי מפגשים פרטניים עם אנשי מקצוע והן על ידי השתתפות בקבוצות תמיכה טיפוליות.  לאחר שיושג ניקיון מהסם ורגיעה המכור, בליווי ותמיכה של הצוות, יתחיל בתהליך טיפולי של גמילה מסם הדוסה. מטרת הטיפול היא להבין מה הסיבות שהובילו להתמכרות, לזהות טריגרים, אירועים או מצבים המהווים פיתוי לשימוש, לבנות אסטרטגיות התמודדות וליצור רשתות תמיכה. תהליך זה מטרתו  היא להכין את האדם לחיים חזרה בקהילה ולהתמודדות עם הפיתוי לסם. מדובר בתהליך משמעותי ולכן המרחב בו תהליך זה קורה, חשוב שיהיה מרחב מקצועי ותומך.

  לסיכום

  אין דבר כזה סם הדוסה. מדובר בהמצאה של יצרני סמים וסוחרים שנועדה לשווק תרכובת לא מזוהה של חומרים תחת שם של חומר מוכר יותר. מה שזה אומר שכשאתה מחזיק בסם הדוסה, למעשה אין לך מושג ממה הוא מורכב.  היעדר הידע גורם לכך שהשלכות השימוש בסם זה עלולות להיות לא צפויות ובעיקר מסוכנות מאד. אם אתה משתמש בסם הדוסה ומרגיש שאתה מתחיל לפתח התמכרות, גש עוד היום לטיפול. אנחנו בשבטיא יודעים כמה החומר מסוכן ונמצאים פה כדי לסייע לך לקחת חזרה את השליטה על חייך. אל תיתן לתעשיית הסמים החאפרית להרוס לך את החיים.

  אנחנו כאן למענך…
  החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
  לקבלת פרטים נוספים
  באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬