מרכז גמילה שבטיא – מסר סיום דרור

מרכז גמילה שבטיא – מסר סיום דרור

שלום לכולם, קוראים לי דרור ואני מכור, רק להיום אני נקי 188 ימים

בשנה האחרונה השימוש שלי בסמים הדרדר מאוד, מה שהביא את משפחתי להציב לי גבול נוקשה,

גבול שבדיעבד הציל את חיי, והכניס אותי לכאן, מכון גמילה שבטיא.

לשבטיא הגעתי שבר כלי, הישר משלושה ימים באשפוזית לתחלואה כפולה בביה"ח לבריאות הנפש באר שבע. אני בעיקר זוכר אור גדול שהציף אותי בהיכנסי לשבטיא שהגיע עם תקווה גדולה ועם חיבוק מפתיע וחם משירה, ושיחת ה"הסכם" המפורסמת של ליאור שגרמה לי לקבל את העובדה שאני באמת חולה במחלה- מחלת ההתמכרות ואין לי שום יכולת להתמודד איתה לבד.

בתחילה בעקבות המשבר שיצרתי במשפחה שלי, הוחלט שאשאר בשבטיא וקצת אתנתק מהמשפחה ומהעולם. בזמן הזה הכרתי חברים מדהימים, למדתי על תוכנית 12 הצעדים , ולמדתי שבעיית הסמים היא רק סימפטום לבעיית חיים. אחרי חודשים שהתרגלתי להיות לבד ובהם רק הסמים היו לי לחברים, מצאתי את עצמי לפתע חיי בין אנשים, דבר אשר כה התגעגעתי אליו והיה הכרחי להחלמה שלי.

הזמן עבר, ומשלב של התחלה מרגשת הגיעו גם משברים, ואיתם גם געגועים עזים לסם.

כמעט נשברתי כמה פעמים, וכמעט שברתי את הכלים כמה פעמים, אך שוב הגבולות שהציבו האנשים הטובים בחיי שרואים אותי ואוהבים אותי הצילו אותי מעצמי וממחלתי. עברתי דרך הקושי, שהיתי בו, וחיזקתי שרירי סיבולת שהיו כה חלשים אצלי אחרי הרבה שנים של הזנחה.

עשיתי המון "שטויות" (כמה שהתגעגעתי להומור שלי כשהייתי משומש, כבר הייתי בטוח שאיבדתי את זה) ולמדתי שההומור יכול לשמש כשימוש וכבריחה לכל דבר ושחייבים ללמוד רצינות איזון ואחריות מהי. למדתי אסירות תודה, להסתכל על הפרטים הקטנים בחיי ולהעריך אותם. למדתי לא לרוץ רחוק מידי ולחשב את חיי ב"רק להיום" ו"כאן ועכשיו" 😊 כ"כ מרגיע. למדתי לעשות פעולות ,לשחרר שליטה, ולמסור את התוצאה לה', מרגיע בטירוף. למדתי את חשיבות כוחה של הקבוצה והחברים הנקיים לדרך. למדתי לא להתבייש לבקש עזרה ולשתף את הרגשות שלי. למדתי שלהיות נקי זה לאו דווקא לחיות נקי והניקיון קודם כל מתחיל בלסדר את המרחב האישי שלך, ואפילו לנקות את החצרות יכול להעיף את הדיכאון לאלף עזאזל. למדתי שנתינה לאחר מוציאה מהריכוז העצמי ומהתחת של עצמך ואפילו ממלאת את הבור בנשמה ברוח אלוהים אוהב.

היום אני חזק יותר, בריא יותר , ובעיקר מלא בתקווה, הראש לא עף לו בהיי למעלה ולא נמשך עם הדיכאון למטה, אלא מלא באיזון ומסתכל קדימה. גם כשטוב אני מודע למחלה שנמצאת בי ,זוכר את המחירים שנלווים לה וזוכר מאיפה באתי. בעזרת ארגז הכלים שקיבלתי בבית המדהים הזה, בשבטיא אני לראשונה בחיי יכול לומר בביטחון שככל שאלך בדרך זו, דרך ההחלמה שאותה למדתי פה, אין לי ממה לפחד.

במעמד זה אני רוצה להביע את אסירות התודה שלי:

למיקי האחד והיחיד האיש שלימד אותי שכל התהליך הזה אפשרי בכלל, אני כל כך אוהב ומעריך אותך , איש צדיק שכמוך. שתמיד ראה אותי בכנות נכונות ופתיחות.

לקארן התותחית והאדירה , נהניתי מכל פרטני איתך, ומהיכולות המקצועיות האדירות שלך. את כריזמה ואינטלגנציה מהלכת, אני מעריץ.

לשובל, נהניתי מכל רגע איתך, אתה מרגש אותי, ומלמד אותי המון! איש ורבלי וכריזמטי, בהחלט מתאים למוסד!

דני, שקט וחוכמה, מעביר המון עוצמה של החלמה, למדתי ממך רבות. מצטער על השחילות והתבוסות בפיפא. או שאתה או שאני שובר תבית. ישן על הספה.

גל, האגדה ממלקישוע, זכיתי להכיר חבר שכמוך, אתה בליגה של הגדולים, נכנסת לי כ"כ עמוק ללב,

איזה חבר לדרך יא רבאק! בהצלחה בכל ההתחלות החדשות מזל טוב על הנישואים ובשעה טובה!

שתדע שיש לי נסיון עם 9 אחיינים, אין לי בעיה עם עוד זאטוט.

אדם, האגדה משבטיא שהפך למדריך. חבר, אמיץ, חכם, נהניתי כ"כ לשוחח איתך, לחקות אותך, להתרגש איתך בקבוצות שירים, ושהערת אותי באכזריות בבקרים יא מלך.

אלינור יא קסם של בנאדם יא לב מלא אהבה לימדת אותי המון על עצמי ועל מערכות יחסים ואיך להתמודד עם החרא הזה בחיים! מאוהב בך.

שרון, לימדת אותי רבות על הילד הקטן שבי שתמיד יהיה שם, לימדת אותי גם איך לשמור עליו ולאהוב אותו. אני אסיר תודה על שיעור כ"כ חשוב ועל החיבוקים החמים.

שירה, לא אשכח את שיחת הטלפון הראשונה שלנו כשהייתי שבר כלי שיצא מאשפוזית, לשמוע את הקול החם והמלא אהבה הזה שלך שפרץ את חומותיי בשנייה , ואז החיבוק החם הזה מבלי שבכלל הכרנו, פשוט חיבוק מציל חיים. את צדיקה אמיתית, הצלת את חיי ואת של רבים אחרים. אני אסיר תודה לך לנצח, אשת חיל עם צחוק חודר קירות תרתי משמע.

ליאור, צדיק עם כובע מצחייה. בנאדם מיוחד עם סיפור חיים מיוחד ומלא השראה, תודה לך שלימדת אותי על מחלתי, ששכנעת אותי בן רגע, ושהגשת ידך לעזרה. תודה על העשייה מצילת החיים שלך. אסיר תודה לנצח!

ועכשיו משפחה יקרה שלי:

אמא יקרה, תודה על הכול, סליחה על האבלות שגרמתי, ותודה על הצ'אנס פעם אחר פעם לתקן,

תודה לך שאת תמיד מאמינה ותומכת בי, ונותנת את כל כולך בשבילי! אני אוהב אותך לנצח ותמיד תמיד למענך!

אבאל'ה: האבא הכי מגניב ומצחיק בעולם, תודה רבה רבה רבה על כל התמיכה, לא מובן לי מאליו בכלל! אני מת עליך! ובעזרת ה' שרק נמשיך כך לעוד שנים רבות טובות ובריאות יחד!

אחי הגדול, האח הגדול הכי טוב שיכולתי לבקש, שבזכות הגבולות ששמת לי כל ההחלמה הזאת בכלל אפשרית. אני אוהב אותך בדם, לומד ממך כל יום ויום, גאה בך, ומתרגש לגרום לך להיות גאה בי גם, תודה על הכל אחי אהובי!

post-thumbnail
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
איבוגה

איבוגה הוא שמו של שיח הגדל במהלך כל השנה ביערות...

קראו עוד >
post-thumbnail
איוואסקה

בטח יצא לך לשמוע סיפורים על אנשים שנסעו ליעדים נידחים...

קראו עוד >
post-thumbnail
טיפולים במרכז הגמילה

קבוצות טיפוליות לגמילה מהתמכרויות במכון גמילה, יש סוגי טיפולים שונים אחת...

קראו עוד >
post-thumbnail
טיפים לגמילה מקנאביס

על מנת להתחיל תהליך גמילה מקנאביס יש לדעת כי לעישון...

קראו עוד >
post-thumbnail
טל זנו, מאמן כושר פונקציונלי

טל זנו מאמן אישי ובעלים של סטודיו מאסל קלאב. מאמן...

קראו עוד >
post-thumbnail
מהי התמכרות?

תהליך התמכרות לסמים או התמכרות לכל חומר אחר זהו מצב...

קראו עוד >