אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

  סגור
  תפריט
  צרו קשר צרו קשר
  חייגו עכשיו חייגו עכשיו

  מוסד לגמילה מסמים

  מוסד גמילה מסמים הוא מקום עבור אנשים המתמודדים עם התמכרויות הנועד לסייע להם להשיג גמילה לטווח ארוך. גמילה היא תהליך מורכב הדורש ידע, ניסיון ומומחיות בעבודה עם התמכרויות ובמוסד ישנו צוות רב מקצועי,  מומחה לטיפול בהתמכרויות.  אבל, רק ידע וניסיון אינם מספיקים. אדם מכור שקיבל את ההחלטה לקחת אחריות על חייו ולהתחיל לפעול באופן אקטיבי לשינוי, זקוק לאמון, קבלה ואמפטיה. במוסד לגמילה מסמים תפגשו צוות מקצועי, מומחה לטיפול בהתמכרויות, אבל בעיקר צוות שמושיט יד בהבנה, תקווה וידיעה שגמילה היא אפשרית

  מוסד גמילה  מסמים -מה זה?

  במרכז פועל צוות מקצועי מומחה להתמכרויות ובעל ניסיון משמעותי בעבודה עם אנשים מכורים בתהליך גמילה. הצוות עובד כיחידה בה כל אחד תורם ממומחיותו וכישוריו כדי ליצור יחד מרחב שהוא בית עוטף ותומך במכורים העושים את דרכם אל עבר החופש מהתמכרות. המגוון הרחב של אנשי המקצוע מספק מעטפת רחבה ומגוון הזדמנויות ליצירת קשר טיפולי תומך החלמה. אנשי המקצוע מביאים איתם מומחיות ומקצועיות ומונעים מתחושת שליחות ואהבה  לעבודה, לתהליכים ובעיקר לאנשים, מכורים, אמיצים, שפוסעים בדרך, גם כשהיא מפותלת, מעייפת או כואבת.

  את מי תפגשו בצוות?

  רופא נרקולוג- רופא מומחה לטיפול בהתמכרויות מכל הסוגים. פעמים רבות, תהליך גמילה מלווה בתסמונת גמילה, סימפטומים פיזיולוגיים, תגובה של הגוף לשינוי שהוא עובר. בתהליך גמילה חשוב מאד שיהיה רופא, מומחה, בעל ידע רחב ועדכני, כדי לבנות תוכנית גמילה המתאימה אישית למטופל. במהלך הגמילה, יש צורך במעקב רפואי ובמידת הצורך לשנות אותה בהתאם למצבו של המטופל.

  אחות-אחות מוסמכת בעלת ידע וניסיון בטיפול בהתמכרויות. האחות היא זו שנמצאת ברמה היומיומית כדי לעבוד עם המטופלים על תכנית הגמילה הייחודית שלהם ולתת מענה לבעיות שונות שצצות.

  עובדת סוציאלית- גמילה מהתמכרות היא  תהליך שינוי משמעותי ואולי השינוי המשמעותי ביותר בחייכם. גמילה היא גם הפסקה הדרגתית של צריכת החומר, אבל לא רק. גמילה היא שינוי דפוסי חשיבה, סגנון התמודדות, זיהוי טריגרים ועבודה טיפולית על הנסיבות שהובילו להתמכרות. לעבודה הטיפולית, חשיבות מיוחדת שכן התמכרות היא תלות פיזית ונפשית בחומר. לעובדת הסוציאלית ישנו ידע רחב ומקיף בטיפול בהתמכרויות ושיטות טיפול, פרטניות וקבוצתיות, שונות בעבודה עם מכורים.
  מדריכי החלמה- מוסד לגמילה הוא מעין בית, מעטפת חמה ותומכת עבור מכורים. בתקופה רגישה ומורכבת זו, המדריכים נמצאים במוסד הגמילה במשך כל שעות היממה.  תפקידם של המדריכים הוא להיות כתובת זמינה ונגישה עבור כל שאלה, בעיה, להושיט יד חמה ותומכת.  מדריכי החלמה עוברים הכשרות ייעודיות ולמרביתם ניסיון משמעותי בעבודה עם מכורים בתהליכי גמילה.

  מטפלים מתחומים שונים- אנשי טיפול מדיסציפלינות שונות,  פסיכותרפיה גופנית, יוגה, מיינדפולנס, כושר ותזונה. המטפלים עובדים פרטנית וקבוצתית ומהווים חלק ממעטפת טיפולית רחבה. המגוון רחב של תחומי המומחיות מאפשר לכל אדם למצוא את המקום הייחודי שלו. מרחב בו הוא יכול לעבוד על מטרותיו הייחודיות ולפתח כישורים ומיומנויות אותם הוא ייקח עימו להמשך הדרך. למידע נוסף על הצוות שלנו לחצו כאן

  ולסיכום

  אולי הביטוי מוסד גמילה נשמע לכם חונק, כבד ואולי סתם מיושן ולא רלוונטי לכם. תחשבו על בית, משפחה או קהילה. תחשבו על אנשים שמבינים מזה התמכרות, שיש להם ידע וניסיון בעבודה עם אנשים במצבכם, שמוכנים להסתכל לכם בעיניים, בלי ביקורת או שיפוטיות, ולהיות איתכם במקום בו אתם נמצאים. גמילה היא לא אירוע, היא מסע, תהליך ודרך בה אתם זקוקים לידע לצד תמיכה, ניסיון לצד הבנה ומקצועיות לצד כבוד ואמפטיה.

  בשבטיא תמצאו צוות מומחים, אנשי מקצוע שמאמינים שגמילה היא אפשרית ומוכנים ללכת איתכם את הדרך.

  אנחנו כאן למענך…
  החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
  לקבלת פרטים נוספים
  באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬