פופרס

פופרס

פופרס סם מסוכן

פופרס הוא כינוי שניתן לקבוצת חומרים כימים בעלי השפעה פסיכואקטיבית מהירה. פופרס הוא חלק מקבוצת חומרים כימיים המשמשים כ-כמסקס (chemsex)  ,שימוש בסמים להעצמת החוויה המינית. השם פופרס ניתן להם על שם צליל הפקיקה הנשמע בעת פתיחת הבקבוק או האמפולה בה החומר משווק. לרגע אפשר לטעות ולחשוב כי מדובר בחומר ידידותי אך למעשה מדובר בחומר מסוכן ביותר בעל פוטנציאל לנזקים בריאותיים בלתי הפיכים. עקב השפעותיו המיידיות על השגת הרגעה והרפיה כללית הוא נפוץ בעיקר בקהילה ההומו סקסואלית לצורך שיפור הביצועיים המיניים והעצמת החוויה. למרבה הצער, למרות שמדובר בחומר נפוץ ומסוכן, אין כמעט מידע לגביו ואנשים רבים צורכים אותו ללא מידע בסיסי ביותר לגבי השלכות, סיכונים ומצבים המחייבים פנייה מידית לטיפול רפואי.

פופרס – הנאה רגעית, סכנה אמיתית

מה זה פופרס?

הפופרס מגיע ממשפחה של חומרים כימיים בשם אלקיל ניטריטים הגורמים להרחבת כלי הדם והגברת קצב זרימת הדם. פעילות זו של החומר גורמת לאופוריה, הרפיה ורגיעה גופנית  כללית. פופרס הוא חומר כימי בעל השפעות פסיכואקטביות המשווק בבקבוקונים קטנים אטומים או באמפולות כחומר מפיץ ריח או במגוון שימושים תמימים אחרים שלא מסגירים לרגע אחד . אך למעשה מדובר בסם מסוכן השייך למשפחת סמי הפיצוציות אשר שאיפה, בליעה או טעימה שלו עלולה להיות מסוכנת ואף קטלנית.  השם פופרס ניתן לחומר על שם צליל הפקיקה בעת פתיחת הבקבוק.

מי צרכני פופרס העיקריים?

כבר משנות ה-60' השימוש בפופרס הפך לפופולארי בעיקר בקרב קהילת הגייז. הסיבה לכך קשורה באחת ההשפעות המיידיות שלו, הרפיית השרירים בכל הגוף, אופוריה ותחושת רגיעה כללית. ישנם כאלה המפתחים תלות בחומר לצורך שיפור ביצועים בתחום המיני, תופעה מוכרת בקרב הקהילה ההומו סקסואלית.

האם מדובר בסם מסוכן?

כן. מדובר בחומר בעל פוטניצאל לנזקים בריאותיים חמורים ולעיתים בלתי הפיכים, אפילו רק לאחר שימוש בודד. בין נזקי השימוש ניתן למנות הפרעות ראיה קשות ולעיתים בלתי הפיכות, ירידה ניכרת בלחץ הדם ואנמיה חמורה. שילוב של פופרס עם חומרים נוספים מסוכן ביותר ועלול להוביל אף לאירועים לבבים.

מהן התופעות הצפויות לאחר הצריכה?

משתמשי פופרס מתארים כי לאחר צריכת החומר מופיעה הרגשה של HIGH  ואופוריה. ההרגשה, לדבריהם, דומה להרגשה לאחר שתיית אלכוהול ונמשכת בין מספר דקות למספר שעות.

תסמינים של שימוש בפופרס כוללים:

  • הרגשת שמחה לא מוסברת
  • עוררות מינית מוגברת
  • שינויים בראיה
  • ירידה בעכבות
  • שיפוט לקוי
  • דופק מהיר
  • כאבי ראש
  • בחילות והקאות
  • עצבנות
  • בעיות ראיה

במידה ואתה חש בתופעות אלו לאחר צריכת פופרס, גם אם לא מדובר בתופעות המסוכנות, מומלץ לפנות לקבלת טיפול רפואי.

מנת יתר – האם יש  מינון יתר?

מאחר ומדובר בחומר לא חוקי ולא מפוקח, אין מידע לגבי מינון מומלץ או מינון יתר. המשמעות של היעדר מידע לגבי מינונים היא כי לא ניתן להעריך מינון יתר או לצפות את ההשלכות השונות.  עם זאת, משתמשים רבים מדווחים על הופעת תופעות השימוש כבר לאחר שתיים עד ארבע שאיפות מהחומר.

סבילות לפופרס

לא ידוע על פיתוח סבילות לחומר או הופעת סימפטומים של תסמונת גמילה בעת הפסקת השימוש. עם זאת, מאחר והשפעות החומר נמשכות זמן קצר, משתמשים רבים מוצאים עצמם צורכים עוד ועוד מהחומר באופן המעלה את הסיכון לפיתוח תלות בחומר.

התמכרות לפופרס

החומר הפעיל בסם אינו ידוע כחומר ממכר. עם זאת, בשימוש תכוף ולאורך זמן, צרכני פופרס נוטים להגביר את המינון ותדירות השימוש במטרה להשיג את ההשפעה הרצויה. ישנה עליה באשפוזים ומקרי מוות כתוצאה ממנת יתר או שימוש לא נכון בפופרס. לכן, במידה ואתה או יקירך צורך את החומר מומלץ לפנות לעזרה מקצועית לצורך הפסקת השימוש.

לסיכום

על אף שמדובר בסם מסיבות נפוץ מאד בקרב הקהילה ההומו סקסואלית, מרבית המשתמשים אינם מודעים להשלכות ולסיכונים הכרוכים בשימוש.  בחומר מסוכן בעל השלכות בריאותיות קשות, חלקן אף בלתי הפיכות.

במידה ואתה צורך פופרס, חשוב מאד להכיר את הסיכונים השונים ואת המצבים המחייבים פניה מיידית לקבלת טיפול רפואי. למרות שהמרכיבים הפעילים של הסם אינם ידועים כממכרים, בפועל משתמשים רבים מוצאים עצמם מגבירים באופן עקבי את תדירות השימוש והמינון.

צורך פופרס? אל תיתן לתחושות רגעיות לגמור לך את החיים. פנה עוד היום לקבלת ייעוץ וטיפול מקצועי.

post-thumbnail
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
מרכז גמילה מסמים: הדרך לחיים מיטיבים

מה זה מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מסמים הוא מוסד טיפולי...

קראו עוד >
post-thumbnail
רוצים לסיים עם הסמים בחיים שלכם? עם אשפוזית פרטית תסיימו עם ההתמכרות תוך חודש!

הגדרה של "אשפוזית"  היא מרכז טיפול באשפוז המספקת סביבה בטוחה...

קראו עוד >
post-thumbnail
כל מה שאתם צריכים לדעת על בחירת מרכז גמילה

כדאי ללמוד על סוגי מרכזי השיקום הרבים ומה...

קראו עוד >
post-thumbnail
התחילו עכשיו גמילה מאטנט- ותרגישו בתוצאות באופן מיידי!

אדרל הוא שם המותג של התרופה אטנט, וייתכן שהיא נרשמה...

קראו עוד >

פופרס סם

פופרס הוא כינוי לסוג של סם מקבוצת חומרים כימיים המשמשים כ-כמסקס (chemsex) . כמסקס זהו כינוי לשימוש בכמיקלים שונים לצורך העצמת החוויה המינית, שימוש שנפוץ מאוד בקהילה הלהטבית והשימוש בפופרס נפוץ במיוחד בקרב קהילת הגייז. מדובר בחומר אשר הורכב בתחילה כתרופה עבור חולי לב עקב השפעתו על הרחבת כלי דם, ירידה מהירה בלחץ הדם והאצת דופק. עם זאת, כאשר ולאחר שהתגלו השפעותיו הנוספות  החל להיות בשימוש לצרכי פנאי ובילוי וכיום מוכר כסם מסיבות. כיום פופרס מוכר בעיקר כסם מסיבות עקב השפעתו על הגברת ההנאה בעת קיום יחסי מין. מדובר בחומר אשר עשוי השימוש בו מסוכן ועלול לגרום לפגיעות בריאותיות שונות וקשות ביניהם קשיים נשימתיים, ירידה משמעותית בלחץ הדם ופגיעה בלתי הפיכה בראיה. למרות שמדובר בחומר מסוכן, אין כמעט מידע ברשת לגביו, מיתוסים רבים ומוטעים נכרכים סביב השימוש בו ואנשים רבים משתמשים בו ללא ידע מספק. ישנם תופעות שונות העלולות לקרות לאחר שימוש המחייבות פנייה מיידית לקבלת טיפול רפואי. ישנם תופעות שונות העלולות להיות בלתי הפיכות. ישנם ערבובי סמים העלולים להיות קטלניים. יש מידע רב, חשוב ומציל חיים. צורך פופרס? אתה חייב לדעת יותר.