סם MDMB

סם MDMB

תעשיית הסמים והחומרים הלא חוקיים לא שקטה לרגע ועובדת במלוא עוזה. רק לפני מספר שבועות התגלה חומר חדש המיובא לשוק הסמים הישראלי תחת השם MDMB.  מדובר בסם סינתטי המופק במעבדות פיראטיות ונחשב לסם קשה, חזק ומסוכן. בדומה לסמים סינתטיים אחרים, הסכנה הגדולה בחומר קשורה בכך שלא ניתן לדעת בוודאות מה הם רכיביו. MDMB   הוא סם זול אשר פעמים רבות משמש תחליף לסמים הנחשבים יקרים יותר, סם דוסה לדוגמא.

 MDMB – זול זול אבל עולה ביוקר!!

MDMB   הוא  סם ממשפחת הקנאבינואידים הסינתטיים אשר עלול להכיל קוקאין וסמים סינתטיים נוספים ושייך למשפחת הסמים המכונים "נייס גאי" ו"סמי פיצוציות". הסם נחשב לחומר חזק ובעל השפעות פיזיולוגיות ונפשיות קשות מאד. בין שלל התופעות העלולות להיגרם מצריכת הסם ניתן למנות אפיזודות פסיכוטיות, הזיות, התקפי חרדה, פגיעה באיברי מטרה ופגיעות מוחיות שונות. הסם נמכר תחת שמות רבים ושונים כך שאדם הקונה את החומר עשוי שלא לדעת כי מדובר בחומר מסוכן ביותר המכיל MDMB .

כאמור, אחת הסכנות הגדולות אשר סמים סינתטיים מציבים הוא היעדר מידע לגבי רכיביהם. סמים אלו, המיוצרים במעבדות פיראטיות, מכילים רכיבים בסיסיים ומשתנים כך שלא ניתן לדעת במדויק את הרכב החומר. אחת הסיבות לכך היא רצונם של יצרני סמים לעקוף את פקודת הסמים המסוכנים ואת סכנת ההפללה. מצב זה יוצר מציאות קשה מאד עבור צרכני סמים אשר מצד אחד תופסים סמים אלו כחומרים זמינים וזולים ומצד שני חשופים להשלכות הלא צפויות של החומר.

עד כה דווחו מקרי מוות רבים כתוצאה מנטילת החומר. בנוסף, משתמשים דווחו על תופעות קשות ביותר לאחר נטילת הסם. אובדן הכרה והתעלפויות, קשיי נשימה, כאבים בחזה, בחילות, שיתוק בפלג גוף תחתון, אי שליטה בסוגרים ותוקפנות הם רק חלק מהתופעות המתוארות.

סמי פיצוציות – אתה לא יודע מה אתה צורך!!

MDMB נמכר בפיצוציות, קיוסקים ועל ידי סוחרי סמים. סמי פיצוציות הינם מסוכנים ביותר. היעדר ידע מדויק לגבי רכיבי החומר לא מאפשר לדעת מה יהיו השלכות החומר וכל מידע חשוב נוסף כגון שילובים מסוכנים, מצבי סיכון ועוד.

צריכת סמים הינה מסוכנת ביותר, בעלת השלכות קשות על הבריאות הפיזית והנפשית ובעלת פוטנציאל להתמכרות. צריכת סמי פיצוציות הינה מסוכנת עוד יותר ועלולה להסתיים אף במוות. צורך סמים? אל תתפתה לחומר לא מוכר או לחומר זול. אתה לא יודע איך זה יגמר.

MDMB אמצעי זהירות וטיפול

במידה וצרכת חומר מסוכן, חשוב ליידע את הסביבה הקרובה לגבי כך. במידה ויופיעו תופעות לוואי חשוב שסביבתך הקרובה תדע לשייך זאת לנטילת החומר וליידע גורם רפואי.

צורך חומרים מסוכנים כבר זמן רב ומרגיש שמאבד את השליטה? זה הזמן לפנות לטיפול. שימוש בסמים הוא סימפטום לבעיות אחרות עימם יתכן כי הינך מתמודד. אנשים רבים הצורכים סמים מסוגים שונים מתארים את השימוש בסמים כצורת התמודדות עם לחצים, מערכות יחסים רעילות, הצפה רגשית וסימפטומים פוסט טראומתיים. לרוב, שימוש בסמים הוא ניסיון לא  מודע להיטיב את מצבך הנפשי ברמה המיידית. עם זאת, שימוש בסמים מביא עימו פגיעות נוספות וקשות ומחזק את מעגל הכאב והסבל.

סמי פיצוציות

סמי פיצוציות הוא שם כינוי למגוון רחב מאד של חומרים משני תודעה המיוצרים במעבדות פיראטיות. השפעת החומרים האלו דומה להשפעת סמים רגילים ולעיתים הם מכילים רכיבים שונים שאינם כלולים בחוק פקודת הסמים המסוכנים. כשמדובר בחומרים אשר אינם אסורים על פי חוק לכאורה , ניתן לייצר ולשווק אותם ללא איום של עבירה על החוק. ייצרני סמי פיצוציות עושים כל שביכולתם לייצר חומרים חדשים דומים מאד בהרכבם הכימי לסמים מוכרים. מאחר שפעמים רבות מדובר בסמים שאינם אסורים על פי חוק, הדבר מאפשר למכור אותם באופן גלוי בקיוסקים, פיצוציות ונקודות מכירה שונות. נייס גאי, חגיגת, מבסוטון, מסטולון, MDMB ועוד הם שמות של סמי פיצוציות מוכרים. סמים אלו נמכרים באריזות צבעוניות ואטרקטיביות ומשווקים במגוון צורות שימוש כגון עשבי קטורת ונרגילה או קפסולות לבליעה. בשל מחירם הזול לרוב, נגישותם ועטיפותיהם האטרקטיביות בני נוער וצעירים הם הצרכנים העיקריים של סמי פיצוציות.

הסכנה הגדולה האורבת למשתמשי סמי פיצוציות קשורה בכך שאין שום מידע או ערובה לגבי הרכב החומרים. לאף אחד, למעט יצרן הסם עצמו, אין מידע לגבי הרכיבים השונים בסם. בשונה מסמים אחרים מוכרים אשר קיים ידע, גם אם בערבון מוגבל, לגבי רכיביהם, השפעות, קבוצות סיכון ושילובים מסוכנים, זה לא המקרה של סמי פיצוציות. היעדר מידע לגבי מרכיבי הסם חושף את המשתמשים לסכנה של נזקים בריאותיים חמורים ואף מוות במקרים קיצוניים.

גמילה מסמי פיצוציות

לסיכום

צריכת סמים היא אולי לכאורה הפתרון המהיר, הזמין והנגיש.  אבל, בטווח הרחוק, שימוש בסמים פוגע בך, ביקרים אליך, נושא את הפוטנציאל להתמכרות ופוגע ביכולת להתמודד באופן מיטיב עם החיים.

אנחנו, במרכז גמילה שבטיא, ליווינו מכורים ומכורות רבים בדרך להפסקת השימוש, השגת ניקיון וגמילה ארוכת טווח. אנחנו יודעים כמה הפיתוי לצרוך סמים עז, מטשטש וממכר. אנחנו גם יודעים כמה כאב שימוש בסמים טומן בחובו.

אנחנו מושיטים לך יד, מציעים כתף תומכת ולב פתוח. אנחנו יודעים שיש גם אפשרות אחרת.

מתמודד עם התמכרות לסמים? פנה אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ, תמיכה וסיוע.

post-thumbnail
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
איך נגמלים מקוקאין?

כדי להבין איך נגמלים מקוקאין, חשוב להבין מהו קוקאין, מה הסכנות...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך נגמלים מסמים?

עבור כל מי שמכור לסמים או שאחד מיקיריו מכור ,...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך לעזור למכור לסמים?

האם אפשר לעזור לאדם המתמודד עם התמכרות? איך לעזור למכור...

קראו עוד >

MDMB

MDMB  הוא אחד מהסמים הפיראטים שממלאים את שוק הסמים. החומר הינו סם סינתטי המופק במעבדות פיראטיות , סם ללא פיקוח או בקרה על אופן ייצורו. המשמעות העיקרית של סם סינתטי הוא כי למעשה אף אחד, למעט יצרן החומר, אינו יכול לדעת ממה החומר מורכב. היעדר מידע לגבי הרכב החומר, ממילא גורם לכך שלא ניתן לצפות מראש את ההשלכות השונות של צריכת הסם. MDMB   הוא סם חדש יחסית בשוק הסמים המיובא לישראל מארצות שונות ומכיל בתוכו סם דוסה וחומרים אחרים. הסם נמכר בפיצוציות, מכולות ועובר מיד ליד באמצעות סוחרים וחברים. מאחר ומדובר בסם שנחשב יחסית זול ונגיש הוא נפוץ בקרב צעירים רבים ובמסיבות ובילויים. עם זאת, הן בישראל והן באירופה ישנם דיווחים על מקרי מוות כתוצאה מנטילת הסם. מגוון תופעות פיזיולוגיות ונפשיות קשות גם דווחו לאחר נטילת החומר, הזיות, פגיעה באיברי מטרה, אובדן הכרה, קשיים נשימתיים הם רק חלק מהדיווחים. MDMB הינו סם מסוכן בעל השלכות פיזיולוגיות ונפשיות קשות ביותר.

סמים פיצוציות

סמי פיצוציות הוא שם שנועד להרבה מאוד סמים המיוצרים באופן מאולתר ולא חוקי, לרוב מחומרים זמינים יחסית וזולים. אותם "יצרנים" דואגים לייצר סמים אלו באופן שדומה עד כמה שאפשר לסמים אחרים והשפעותיהם. סמי פיצוציות מיוצרים מרכיבים שיוצרים תחושה דומה בקרב המשתמשים לתחושה בעקבות שימוש של סמים אחרים תוך שינויים מזערים של רכיבים שונים והכנסת רכיבים אחרים. אופן ייצור זה של סמי פיצוציות מאפשר ליצרניי הסמים לעקוף את חוק פקודת הסמים המסוכנים ולייצר ולשווק סמים אלו ובעיקר לייצר סם זול. ייצרני סמים אלו פועלים ללא הרף לייצר עוד ועוד סמים וחומרים מסוכנים ומכניסים סמים חדשים כל הזמן לשוק. סמים אלו משווקים באריזות צבעוניות וקורצות תוך תיאור שימוש מטעה הנכתב על גבי האריזה. דבר נוסף שהופך סמים אלו לאטרקטיביים במיוחד הינו מחירם הנמוך וזמינותם הרחבה בקיוסקים, פיצוציות ונקודות מכירה מוכרות. סמי פיצוציות מסוכנים מאוד למשתמשים בהם. היעדר מידע רשמי לגבי אופן ייצורם לא מאפשר לדעת את המרכיבים, התופעות וכל מידע אחר לגביהם ובכך מעלה באופן משמעותי את הסיכון למשתמשים.  אנו רואים אין ספור פניות למיון, אשפוזים, התמכרויות  ואף מקרי מוות קשורים בשימוש בסמים מסוכנים אלו.