מידע נוסף על גמילה מגראס

מידע נוסף על גמילה מגראס

השיח הציבורי סביב שימוש בגראס מקשה על זיהוי התמכרות וצורך בגמילה מגראס. יש גופים מסחריים בעלי אינטרסים כלכליים שמעוניינים לגרום לכם לחשוב כי גראס הינו תרופה טבעית ולא ממכרת. אולם, מחקרים  מוכיחים כי לגראס פוטנציאל להתמכרות ונזקים בריאותיים . האתגר הייחודי עבור אלו המשתמשים בגראס הוא להודות כי על אף הלגיטימציה החברתית, הם מתחילים לפתח התמכרות. לכן, חשוב מאד להכיר בכך כי גם גראס עלול להיות ממכר וישנם תוכניות גמילה מגראס.

גמילה מגראס – מהתמכרות להחלמה

  • עבור אנשים המכורים לגראס, ניסיונות גמילה עלולים לגרום לתחושות של עצבנות ואי שקט. הם עשויים לפתח כמיהה עזה לסם, כמיהה שמנקרת בהם לאורך היום ומפריעה בביצוע פעולות יומיומיות. כמיהה טורדנית זו מתוארת כאחד מתופעות הלוואי של התמכרות לגראס.
  • אם אתה משתמש בגראס ומרגיש כי אתה לא יכול לקחת חלק באינטרקציות חברתיות ללא שימוש מקדים בגראס, כנראה שאתה מכור לגראס. אם אתה מרגיש שאתה זקוק לגראס כדי להתמודד עם מטלות יומיומיות, כנראה שאתה מכור לגראס.
  • טיפול הוא עיקר תהליך הגמילה מגראס. מטרת הגמילה היא לבנות בך את היכולת הנפשית להימנע ממצבים המובילים אותך לשימוש בגראס ולהתמודד עם מצבים המהווים טריגר לשימוש. בניית חוסן נפשי, מיומנויות ואסטרטגיות התמודדות תאפשר לך להישאר נקי לאורך זמן ולמנוע נפילות. ובסופו של דבר, המטרה הטיפולית היא לאפשר לך לחיות חיים עשירים, מלאים ומספקים ללא צורך בתחושות הכוזבות ששימוש בסם מייצר.
    -מחקרים מראים כי אחוז גבוה של מכורים לגראס בתהליך גמילה סובלים מסימפטומים שונים של תסמונת גמילה. סימפטומים אופייניים לגמילה מגראס הם: עצבנות, אי שקט, חרדה, מצב רוח דיכאוני, כעס ותוקפנות, תיאבון ירוד, כאבי בטן, כאבי ראש, חום והזעת יתר, בחילות, כמיהה.

סימפטומים אלו עשויים להשתנות בעוצמתם ממכור למכור. מכורים רבים מעידים כי פעמים רבות נפילה וחזרה לשימוש קורות במהלך הופעתם של סימפטומים אלו. התמודדות עם תסמונת גמילה מצריכה מוטיבציה גבוהה, תמיכה מרבים ולעיתים אף השגחה רפואית. כדי להבטיח שניסיון הגמילה הנוכחי לא יסתיים בנפילה וכישלון, חשוב לעשות תהליך זה בסיוע ובתמיכה של אנשי מקצוע ורופא מומחה להתמכרויות. אנשי מקצוע יוכלו לספק לך את התמיכה הנדרשת ובמידת הצורך, רופא יוכל להתאים לך טיפול תרופתי כדי להתמודד עם הסימפטומים.

  • גמילה היא תהליך שעלול להיות מורכב וקשה ולכן חשוב לעשותה במסגרת מקצועית ותומכת. פעמים רבות מכורים נוטים לחשוב כי בעיית ההתמכרות שלהם בשליטה והם יצליחו להיגמל בכוחות עצמם. אולם, להיגמל לבד , זה קשה מאד ולפעמים אף בלתי אפשרי. גמילה מצריכה ידע, ניסיון ותמיכה. כדי להימנע ממצב בו אתה צובר ניסיונות גמילה רבים, חוויות שליליות וירידה בתחושת המסוגלות, חשוב לעשות תהליך זה בליווי מקצועי.
  • במרכז גמילה ישנו מגוון אנשי מקצוע, מומחים לטיפול בהתמכרויות. התהליך הטיפולי נעשה בשיחות פרטניות ומפגשים קבוצתיים. כיום, טיפול בהתמכרויות נעשה במגוון שיטות טיפול אשר הוכחו כיעילות. תוכנית גמילה הינה תוכנית הנבנית בשיתוף פעולה של האדם והצוות המטפל ומותאמת אישית למצבו של האדם, צרכיו ומטרותיו

לסיכום

גראס, בשונה ממה שאתם חושב ומניח, עלול להיות ממכר ובעל השלכות על מצבך הבריאותי. השיח הציבורי, אשר מוטה באמצעות חברות בעלות אינטרסים כלכלים גורם לכך שפעמים רבות קשה להודות בהתמכרות. הגראס נפוץ כבילוי חברתי והכרה בדבר נזקים ורצון בהפסקת השימוש עשויים להיות קשים. אם אתה משתמש בגראס ומרגיש כי אתה מתחיל להיות מכור, זה הזמן לקחת את הזמן ולבדוק מה מצבך, איך אתה מרגיש ומה אתה רוצה עבור עצמך. כי בסופו של דבר, אחרי הבילויים והמסיבות וסופשים, זה החיים שלך, וזה בידיים שלך.

post-thumbnail
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
התחילו עכשיו גמילה מאטנט- ותרגישו בתוצאות באופן מיידי!

אדרל הוא שם המותג של התרופה אטנט, וייתכן שהיא נרשמה...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך תגלו איזה מכון גמילה פרטי הכי טוב עבורכם?

מכוני גמילה רבים מבססים את עבודתם על טיפול קבוצתי. המשתתפים...

קראו עוד >
post-thumbnail
פסילוסיבין

פטריות פסילוסיבין או בשמם המוכר, פטריות הזיה, הן פטריות טבעיות...

קראו עוד >
post-thumbnail
כל מה שלא ידעתם על גמילה מקנאביס

שימוש כבד או מתמשך במריחואנה, כמו סמים ממכרים אחרים, עלול...

קראו עוד >