למה מטפלים ממשיכים לרצות לעבוד דווקא עם מרכז גמילה?

למה מטפלים ממשיכים לרצות לעבוד דווקא עם מרכז גמילה?


מוסדות גמילה מספקים למטופלים הנאבקים בהתמכרות חווית טיפול אינטנסיבית שעלולה לשנות את חייהם. ישנם מספר מכשולים שרופאים ואנשי צוות אחרים ששוקלים לעבוד עם מרכז גמילה חייבים להתגבר עליהם, אבל התגמול הוא גדול. נעשה מאמץ עקבי להביא את המטופל אל המטרות של התנקות מהחומרים הממכרים, תיקון מערכות יחסים פגומות ויצירת חיים משמעותיים ללא ההתמכרות. קריירות בשיקום פתוחות למגוון רחב של מומחים לבריאות הנפש, כגון מטפלים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים. מכיוון שהתמכרות היא הפרעה רב-גונית עם מספר אפשרויות טיפול, כמעט כל מומחה לבריאות הנפש עשוי להיות שימושי בתהליך השיקום. במרכז גמילה שבטיא תמצאו את אנשי הצוות המומחים ביותר בתחומם, אשר מלווים את המכורים באופן מסור במהלך כל התהליך.

מה מייחד את עבודה דרך מרכז גמילה?

בעיות בבית, עם שליטה בדחפים, ניהול כעסים, הערכה עצמית ודימוי גוף שלילי, אכזבות מקצועיות וכדומה נפוצות במיוחד כטריגר משמעותי אשר הוביל לשימוש בחומרים ממכרים. האנשים שבחרו להתחיל תוכנית גמילה, עושים זאת לאחר שמרגישים שהגיעו לשפל. אנשים רבים מחליטים להיכנס לטיפול של מרכז גמילה בעקבות השפעה הרסנית על החיים, כגון ניתוק מערכת יחסים או אובדן מקום עבודה. מטופלים בשיקום עלולים להתמודד גם עם אתגרים פיזיולוגיים, לרבות תסמיני גמילה ותשוקה. אז, האדם הטיפוסי הזקוק לטיפול עשוי:

  • לחוש כאב פיזי מוגבר כתוצאה מבידוד רגשי.
  • להסתגל לסגנון זר לחלוטין של חשיבה וחיים
  • לחוות רגשות עזים כתוצאה ממשבר שיכולות להימשך ולחצי היום.

אילו דרכים קיימות לעבור גמילה?

כאשר אדם מתחיל תהליך גמילה דרך מרכז גמילה הוא צרי ללמוד לשנות את מהלך חייו באופן דרסטי. המטופלים עשויים לדרוש הדרכה בקביעת צעדיהם העתידיים, גישה למשאבים קהילתיים וגילוי הכוחות והיכולות שלהם.

לעבודה במרכז גמילה יש מערך קשיים ייחודי משלה. לאנשים בטיפול יש כמעט תמיד מחלות נלוות שרבות מהן הן מחלות נפש. הסיבה לכך היא שמעבר שך תהליך גמילה יוצר שינויים קוגניטיביים ותסמינים גופניים. האימפולסיביות, התסכול והייאוש שלהם עשויים להשתפר בעקבות ליווי מקצועי של צוות מומחים. את הטיפול המותאם באופן אישי לצרכים שלכם, ולחומרת ההתמכרות שלכם תמצוא במרכז גמילה שבטיא.

post-thumbnail
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
מרכז גמילה מסמים: הדרך לחיים מיטיבים

מה זה מרכז גמילה מסמים? מרכז גמילה מסמים הוא מוסד טיפולי...

קראו עוד >
post-thumbnail
רוצים לסיים עם הסמים בחיים שלכם? עם אשפוזית פרטית תסיימו עם ההתמכרות תוך חודש!

הגדרה של "אשפוזית"  היא מרכז טיפול באשפוז המספקת סביבה בטוחה...

קראו עוד >
post-thumbnail
כל מה שאתם צריכים לדעת על בחירת מרכז גמילה

כדאי ללמוד על סוגי מרכזי השיקום הרבים ומה...

קראו עוד >
post-thumbnail
התחילו עכשיו גמילה מאטנט- ותרגישו בתוצאות באופן מיידי!

אדרל הוא שם המותג של התרופה אטנט, וייתכן שהיא נרשמה...

קראו עוד >