הדרך הטובה ביותר לגמילה

הדרך הטובה ביותר לגמילה

הדרך הטובה ביותר לגמילה מהתמכרויות מסוכנות היא טיפול מקצועי הנערך על ידי מומחים של מוסד גמילה מקצועי. יותר מכך, לרוב, זאת הדרך היחידה המצליחה לתת מענה ארוך טווח. שכן, תהליך הגמילה רצוף משברים אישיים הכוללים גם סימפטומים כמו: הזעה, דופק מהיר, חרדות, דיכאון ועוד. כל סימפטום בהתאם לסוג ההתמכרות. משום כך, כדאי לעבור טיפול מוצלח אחד עם תוצאות טובות בסופו. צוות בראשות עורך התוכנית והמפקח עליה בצירוף רופאים, אחיות, עובדות סוציאליות, מטפלים אחרים ואחרים ילוו את המטופל בכל השלבים. כל תכנית היא רב שלבית וכוללת הפסקת ההתמכרות, שלב הגמילה ולבסוף הכנה לחיים החדשים העומדים בפתח.

קנאביס – סם מזיק נפוץ

גמילה מקנאביס נעשית במסגרת טיפול משולב במרכז מאובזר ומקצועי. השימוש בקנאביס רב בגלל שהוא נפוץ וזמין. ההתמכרות אליו פוגעת רבות בבריאותו ונפשו של המכור וההשלכה הינה רוחבית ומתפרסת לכל תחומי חייו. עבודה, משפחה, חברה ועוד. לא ניתן להיגמל ממנו עצמאית והמכור אף אינו מסוגל לגשת לטיפול בכוחות עצמו. בני משפחתו הם אלו המביאים אותו למרכז ומתארים למנהליו את מצבו. התוכנית, תותאם, למצבו, צרכיו, אישיותו וכדומה. כל מומחה בתחומו יטפל בו אישית. הטיפול החשוב ביותר ניתן עם ייעוץ של נקרולוג המכיר היטב את הסם ותופעותיו, אבל כולם יעבדו גם כצוות יעיל הנותן פתרונות יצירתיים ואחרים לסיטואציות המתרחשות מעת לעת.

תכנית מותאמת לגמילה מקוקאין

התמודדות עם גמילה מקוקאין מאתגרת ביותר בגלל שמדובר על סם קשה המותיר את רישומו לאורך זמן. ההתחלה מבטיחה אופוריה למשתמש אבל ככל שהוא צורך יותר את הסם כן הוא מתחיל להשפיע לרעה. הוא חווה דיכאונות וחרדות, חוסר יכולת סבירה לתקשר עם הסביבה, חוסר מתמיד בתפקוד כולל מיני ועוד. למעשה, הוא מאבד שליטה על חייו. בנקודת זמן זאת הוא חייב להגיע למרכז לטיפול מקצועי ומסודר. מרכז" שבטיא" הינו מוסד מסודר הממוקם בסביבה פסטורלית בתוך מבנה נעים ומחבק. מלבד תכנית הטיפול המותאמת ספציפית אליו הוא יזכה לסביבה תומכת ומעניקה, לחיבוק תמידי ולאווירה נהדרת המסייעת מאוד בתהליך המורכב שהוא עובר.

post-thumbnail
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
פופרס

פופרס סם מסוכן פופרס הוא כינוי שניתן לקבוצת חומרים כימים בעלי...

קראו עוד >
post-thumbnail
טיפול במכורים קשים - רק במכון גמילה מסודר

מכורים קשים לאלכוהול, סמים, הימורים ועוד חייבים להיות מטופלים אצל...

קראו עוד >
post-thumbnail
הדרך הטובה והנוחה לגמילה

אנשים הנסחפים להתמכרות קשה מגיעים, במקרים קשים, למצב של חוסר...

קראו עוד >
post-thumbnail
אשפוז בעת גמילה – מהי חשיבותו?

תהליך גמילה עקב התמכרות נדרש בסיטואציות מורכבות וכאשר המכור מצוי...

קראו עוד >
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support