איך נוכל למצוא מוסד גמילה מסמים?

איך נוכל למצוא מוסד גמילה מסמים?

מוסד גמילה מסמים הוא בית ומרחב המאפשר תהליכי גמילה בסביבה בטוחה, מבוקרת ומותאמת. אנשים רבים לא יודעים מהו מוסד גמילה מסמים ומניחים כל מיני דברים לא נכונים לגבי המקום. גמילה מסמים, לא משנה אלו סמים, היא תהליך מורכב המצריך תמיכה, סיוע ומקצועיות. במוסד גמילה האדם המכור עובר תהליך גמילה המורכב משני שלבים עיקריים, גמילה פיזית וגמילה נפשית. השהות במרכז משתנה מאדם לאדם ותלויה באופי ההתמכרות, מטרות הגמילה ועוד.

מוסד גמילה מסמים – יתרונות לעומת גמילה בבית

 • ההחלטה לפנות לסיוע מקצועי, היא החלטה גדולה ומשמעותית. באופן טבעי עולות חששות ושאלות רבות. יתכן כי המחשבה להתרחק מהסביבה המוכרת היא, מרתיעה. המחיר הכלכלי, עלול להרתיע ואולי אפילו התמודדות עם סטיגמות שונות. כל החששות הם טבעיים ולגיטימיים. עם זאת, היתרונות של גמילה במוסד מוכר ומקצועי לעומת גמילה עצמית, הם מוכחים ועולים על פני החששות.
 • מוסד גמילה מסמים ערוך לספק סביבה התומכת בתהליכי גמילה וכלים להתמודדות עם הקשיים הכרוכים בגמילה כגון גמילה פיזית בטוחה מסמים ואלכוהול.
 • טיפולים פרטניים וקבוצתיים.
 • יעוץ ותמיכה.
 • ליווי לשמירה על ניקיון לאורך זמן.
 • גמילה עצמית בבית אינה מומלצת כלל ועלולה אף להיות מסוכנת. הקושי נובע משתי סיבות עיקריות, הצורך בפיקוח רפואי בשלב הגמילה הפיזית והצורך בתמיכה לאורך כל תהליך הגמילה.

כדי להבטיח ניקיון לאורך זמן. בהתמכרויות רבות , עם תחילתו של תהליך הגמילה, עלולהלהופיע תסמונת גמילה. הסימפטומים של תסמונת גמילה עלולות להיות קשות ופעמים רבות מתוארות על ידי מכורים רבים כסיבה העיקרית להפסקת תהליך הגמילה בשלבים הראשונים. גמילה במוסד גמילה מסמים, בפיקוח רפואי של רופא ואחות מאפשרת תמיכה, ליווי ובעת הצורך אף טיפול תרופתי כדי להקל על הסימפטומים. מאחר ובמוסד גמילה מסמים, תוכנית הגמילה נבנית בהתאם למצבו הייחודי של האדם, הדבר מאפשר התאמה מדויקת של המענים והתמיכה.

תסמונת גמילה כוללת קשת רחבה של סימפטומים כגון: חרדה, הזיות, דכאון, מחשבות אובדניות, חוסר יציבות רגשית, דליריום, פרכוסים ועוד. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם סימפטומים אלו היא על ידי מעקב רפואי וליווי ותמיכה צמודה ויום יומית של אנשי מקצוע.

תוכנית גמילה היא תוכנית שנבנית בשיתוף ובהתאם למטרותיו הייחודיות של המכור. תוכנית גמילה מבוססת על מספר גורמים:

 • חומרת ההתמכרות.
 • סוג החומר הממכר.
 • אבחנות נוספות, אם ישנן כאלה.
 • מעגלים משפחתיים וחברתיים.
 • אישיות המכור.

תמיכה חברתית

גם אם אתה חושב שתצליח להתמודד עם ההיבט הפיזי של גמילה, חשוב להבין את החשיבות של התמיכה אותו מציע מוסד גמילה. תמיכה מאנשים שעוברים גם הם תהליך גמילה, יכולה לפעמים לעשות את כל ההבדל בין הצלחה וכישלון של תהליך הגמילה מהתמכרות. יצירת קשרים ומערכות יחסים עם קבוצת השווים במוסד הגמילה יכולה לספק את הביטחון והשפעה על שמירה על הניקיון משימוש בסמים לאורך זמן. בתהליך הגמילה חשוב ליצור קשרים שיכולים לספק תמיכה בצורות הבאות

תמיכה רגשית

אנשי מקצוע, קבוצת השווים שעוברים כמוך את התהליך ואנשים קרובים שניתן לשוחח עימם על הרגשות השונים, לבקש מהם חיזוקים ועידוד, הסחות דעת חיוביות ובכלל כתפיים להישען עליהם כשצריך.

תמיכה פרקטית

יתכן כי עם הכניסה לתוכנית הגמילה ובמהלכה, יהיה צורך במישהו שיוכל לסייע בסידורים שונים או כל דבר אחר נדרש.

משוב חיובי

גמילה במוסד גמילה יחד עם צוות מקצועי ומכורים נוספים בתהליכי גמילה מאפשרת סביבה שיכולה להבין את הקושי, להציע תקווה ולחגוג איתך את ההצלחות, גם כשהן קטנות ולספק משוב וביקורת בונה.

גמילה לאורך זמן

גמילה על ידי תוכנית גמילה ובמוסד גמילה היא הדרך להבטיח, ככל שאפשר, גמילה לאורך זמן. תוכנית גמילה היא בניית שגרה של הרגלים בריאים ומיטיבים ורשתות תמיכה משפחתיות, חברתיות ומקצועיות. בחירה לעבור תהליך גמילה במוסד גמילה, היא הצעד הראשון בדרך להחלמה מהתמכרות.

לסיכום

שינוי גדול מתחיל בצעד קטן. גמילה היא שינוי גדול. מן הסתם שעולות בך חששות רבות, תהיות ושאלות. אל תיתן לחששות למנוע ממך להשיג את המטרה שלך, גמילה וריפוי. להיגמל מהתמכרות זה קשה, ולכן הבחירה במוסד גמילה היא בחירה משמעותית ונכונה. לעבור את תהליך הגמילה במרכז גמילה, זה אומר לקבל את הידע והמקצועיות, הניסיון וכל התמיכה הנדרשת. החשש הוא מובן ולכן אנחנו כאן, צוות המומחים של שבטיא, כדי להתלבט יחד, לחשוב ולהבין מה נכון עבורך.

post-thumbnail
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
post-thumbnail
התחילו עכשיו גמילה מאטנט- ותרגישו בתוצאות באופן מיידי!

אדרל הוא שם המותג של התרופה אטנט, וייתכן שהיא נרשמה...

קראו עוד >
post-thumbnail
איך תגלו איזה מכון גמילה פרטי הכי טוב עבורכם?

מכוני גמילה רבים מבססים את עבודתם על טיפול קבוצתי. המשתתפים...

קראו עוד >
post-thumbnail
פסילוסיבין

פטריות פסילוסיבין או בשמם המוכר, פטריות הזיה, הן פטריות טבעיות...

קראו עוד >
post-thumbnail
כל מה שלא ידעתם על גמילה מקנאביס

שימוש כבד או מתמשך במריחואנה, כמו סמים ממכרים אחרים, עלול...

קראו עוד >