אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

  סגור
  תפריט
  צרו קשר צרו קשר
  חייגו עכשיו חייגו עכשיו
  כולנו ביחד במכון גמילה שבטיא

  גמילה 

   

  הגמילה הראשונה אולי בחייו של האדם הינה הגמילה מהתלות הכמעט המוחלטת של תינוק עם אימו בתקופתו הראשונה לחיים בהיותו יונק. אחר כך, בהמשך הדרך ישנם תהליכי גמילה נוספים ואז אולי ישנה גם הגמילה מהתמכרויות למיניהם. ניתן לראות גמילה כהיפרדות מתלות באובייקט המספק תחושת הגנה ומשמעות ויצירת נבדלות. אולי יש מן המשותף לשלב ההתפתחותי בו התינוק לומד לזהות ולהפנים כי אימו המספקת לו תחושת הגנה והכלה הינה ישות הנפרדת ממנו לאדם מכור המתחיל תהליך גמילה בו הוא מפנים כי הוא ומושא ההתמכרות אינם אחד אלא נבדלים. פיתוח נפרדות ונבדלות הינם שלב התפתחותי בדרך לגיבוש זהות עצמאית ומתפקדת באופן מיטיב. ועם זאת,  שלב זה של גמילה עשוי להחוות כשלב מערער ואולי אף מאיים שכן הוא טומן בחובו כמין שבירה של אשליית הגנה וצורך בבניית משמעות חדשה. 

  גמילה | מרכז גמילה פרטי שבטיא

  גמילה – בנייה של זהות 

  התמכרות כמשמעות- מכורים רבים יתארו את מושא ההתמכרות שלהם במונחים של קשר ומערכת יחסים, מונחים המעידים על הניסיון לחפש משמעות וזהות. היטיב לתאר זאת דיפק צ'ופרה , סופר ידוע,  "התמכרות מתחילה מחיפוש הדבר הנכון במקום הלא נכון". כלומר,  בבסיס ההתמכרות ישנה כמיהה להכלה וויסות וביטחון המתועלת באופן הרסני. הכמיהה לרגשות ולתחושות שההתמכרות מביאה עימה מייצרת אשליה כוזבת של ציפייה לטוב ולשלווה אשר יגיעו עם מימוש הכמיהה. לעומת זאת,  בתהליך גמילה ישנו ניסיון לבניית זהות נבדלת, מורכבת ומסוגלת, זהות בה המשמעות קיימת מחוץ להתמכרות, למעבר המהיר והמתעתע בין חוסר, כמיהה וסיפוק . 

  נפרדות- פעמים רבות מכורים מתארים כי הכמיהה, ההתמכרות היא זו המגדירה אותם, היא מי שהם, זוהי זהותם , "אני מכור". בדומה לתינוק הלומד אט אט ומפנים כי הוא ואימו הם שתי ישויות נפרדות  ויחד עם התנפצותה של כמיהה להגנה מוחלטת ישנה גם תחילתה של בניית זהות נפרדת, כך גם בגמילה. מתפיסה של ההתמכרות כמעניקה זהות וקיום ישנו ניסיון לתפיסה של התמכרות כמשהו חיצוני ונפרד לאדם. היכולת להיות בנפרדות ולא בסימביוזה, היא זו המאפשרת תהליכים של צמיחה והתפתחות. 

  יכולת התמודדות- התמודדות מיטיבה קשורה בחוויות עבר של הצלחה. התמכרות הינה צורת התמודדות אך כזו המביאה עימה תוצאות הרסניות בכל המישורים. בכדי לבנות דרכי התמודדות יעילות ומיטיבות הכוללות בתוכן יכולת לוויסות, הרגעה והכלה חשוב לצבור חוויות של הצלחה. חוויות של הצלחה הן הבסיס לבניית תחושת מסוגלות והתמודדות. יחד עם זיהוי רגעי משבר, טריגרים ומצבי רגרסיה חשוב לעצור לסמן ולהאיר רגעים של הצלחה. 

  תהליך גמילה לסיכום 

  ניתן לראות בתהליך גמילה מכדורי שינה כמין תהליך של בנייה ועיצוב זהות מחדש,  בנייה על גבי אדמה הספוגה זיכרונות, כמיהות,  חוויות עבר, לעיתים אולי אדמה טובענית ולעיתים אדמה מדושנת. נפש האדם כמהה להחזקה, לביטחון ולעיתים אינה יכולה להכיל את המורכבות שבהעדר האפשרות להגנה מוחלטת ואז מחפשת את המענה המהיר, המיידי שבכוחו לספק אשליה של הגנה. 

  ואולי דווקא בגלל שתהליך זה קורה שוב אך הפעם בנפש שאולי פצועה מעט יותר, חבוטה , למודת ניסיון וכמהה למשמעות, חשוב לעשות זאת עם מלוא התמיכה האפשרית ובסביבה מעודדת. כן, בדומה לתינוק קטן העושה את צעדיו הראשונים בעולם ומסב ראשו אחורה כדי לראות את אימו מוחאת כפיים ויודע שהוא יכול ליפול , כי היא שם, כך גם אתם, חפשו את המקום הנכון לבנות בו שוב את הזהות שלכם לצד ההתמכרות, מקום אשר יסייע לכם לפתח את החוסן ויכולת ההתמודדות. הסביבה בם אתם בוחרים לעשות שינוי היא האדמה המזינה אתכם. 

  במכון גמילה פרטי שבטיא תמצאו בית חם וצוות מקצועי ומנוסה שיעזור לכם לעבור את תהליך הגמילה שלכם בהצלחה. 

  אנחנו כאן למענך…
  החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
  לקבלת פרטים נוספים
  באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬