אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

  סגור
  תפריט
  צרו קשר צרו קשר
  חייגו עכשיו חייגו עכשיו
  גמילה מתרופות מרשם | מכון גמילה

  איך מתחילים תהליך גמילה מתרופות?

  גמילה מתרופות

  איך מתחילים ?

  להפסקת נטילת תרופות מרשם בפתאומיות יכולות להיות השפעות שונות ומגוונות. גופניות, נפשיות ורגשיות

  שימוש לא מבוקר בתרופות מרשם והתמכרות לתרופות, הפכו להיות בשנים האחרונות לאתגר משמעותי ובעיה רצינית בעולם בכלל ובישראל בפרט.

  פעמים רבות ההתמכרות מתחילה במרשם לגיטימי שנועד לעזור למטופל להתמודד עם בעיה אמיתית כגון כאבים או חרדה ומשם הדרך להתמכרות ולשימוש לרעה קצרה מאוד.

  נטילת תרופות מרשם בכמויות גדולות עלול להוביל למנת יתר עד כדי מוות בעקבות כשל נשימתי.

  רוב המטופלים המגיעים למרכז גמילה בעקבות התמכרות לתרופות נגד כאבים, נוגדי דיכאון וכדורי שינה.

  המטופלים מגיעים לאחר הכרה שהם איבדו שליטה בשימוש שלהם

  נעשית לאחר ניסיונות כושלים לנסות ולהתמודד עם הבעיה בבית.

  קבלו מספר טיפים שיסייעו לכם בתחילת תהליך גמילה מתרופות

  רופא מומחה לגמילה מהתמכרויות יכול לקחת בחשבון את המרכיבים השונים העלולים להיות מעורבים בתהליך הגמילה האישי שלכם.כמו גמילה מכדורי שינה, בדיקת סוג התרופה, המינונים, המצב הרפואי האישי שלכם ועוד…

  בדקו את רשימת התרופות שלכם לפני התחלת תהליך גמילה

  מחקרים שונים מצאו כי 40% מקרב מבוגרים מעל גיל 60 נוטלים

  לפחות 5 תרופות מרשם, כולל תרופות לא בשימוש.

  חשוב שבדקו האם התרופות אשר אתם לוקחים נרקוטיות ובעלות סיכון לפתח סבילות והתמכרות.

  תרופות  מסוימות ניתן לעצור מיד ללא כל השגחה אך תרופות רבות יש להיגמל באופן מבוקר תחת השגחה של רופא מקצועי. לפני הפסקת תרופות יש לגשת לרופא המטפל ולקבל המלצה. 

   

  תופעות לוואי בתהליך גמילה מתרופות

  תופעות הלוואי בתהליך גמילה מתרופות יכולות להיות שונות ומגוונות

  והדבר תלוי גם בסוג התרופה שנעשה בה שימוש גם במינונים.

  וגם במצבו האישי של המטופל שמשתמש בתרופה. בחלק מהמקרים תופעות הלוואי מגמילה מתרופות עלולות להיות מסוכנות.

  תוכנית גמילה במרכז גמילה פרטי לגמילה מתרופות 

  הדרך הבטוחה להיגמל מתרופות מרשם היא לעשות זאת במרכז גמילה,  במרכז גמילה פרטי כאשר אתה עטוף 24/7 בצוות מקצועי ומנוסה בתהליכי גמילה.

  השגחה והתייחסות שוטפת לקשיים שעולים במהלך תהליך גמילה הינה חיונית ומשמעותית ביותר להצלחת תהליך גמילה כולו.

  על אחת כמה וכמה כשמדובר בתרופות שהגמילה מהן מלווה בתסמינים קשים.

  הצוות המקצועי במרכז גמילה פרטי יכלול פסיכיאטר ונרקולוג מומחה בעל ניסיון בגמילה בכלל ובגמילה מתרופות בפרט, אחות מוסמכת, עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטים, מדריכי החלמה ומטפלים שונים.

  למה לבחור במרכז גמילה פרטי?

  גמילה מכדורי שינה | שיבטיא

  גמילה מכדורי שינה

  במצבים בהם מרגישים מחשבות טורדניות, נדודי שינה וחוסר יכולת להירדם או יקיצות רבות במהלך הלילה בתקופות מסוימות בעקבות לחץ לחץ או קושי, רופאים רבים רושמים למטופליהם כדורי שינה. כמו כן, יש גם מי שנוטלים כדורי שינה לצד נטילה של תרופות אחרות שעלולות לגרום לנדודי שינה (מסיבות רפואיות שונות) על מנת להצליח לשמור על שגרת שינה תקינה. עם זאת קיימת סכנת התמכרות להם-  קיימים מקרים רבים בהם האדם הנוטל את כדורי השינה מפתח תלות בהם, כך שהוא מתקשה מאוד להירדם ללא הכדורים וזהו הסימן העיקרי לכך שהוא פיתח בהם תלות. גמילה מכדורי שינה נדרשת במקרים אלו, על מנת להחזיר לאדם את היכולת לישון באופן תקין ללא עזרים תרופתיים, וניתן לעבור את תהליך זה במסגרת של מרכזי גמילה שונים, כמו למשל במרכז 'שבטיא' בדרום הארץ, המציע תוכניות גמילה בהתאמה אישית בהתאם לצרכי כל מטופל ומטופל. 

  גמילה מכדורי שינה טיפול

  מתי נדרשת גמילה מכדורי שינה?

  חשוב לציין שלא כל נטילה של כדורי שינה מתורגמת להתמכרות- אך כאשר המינון גבוה מהמלצת הרופא, והאדם לא מצליח להירדם ללא נטילה של הכדור, הסימנים מראים כי קיימת התמכרות. ישנן רמות שונות של התמכרות לכדורי שינה כאשר תופעות הלוואי שלהן מגונות וכוללות טשטוש, סהרוריות, פגיעה בזיכרון, שיכחון, סכנה בנהיגה, מומים בעובר במהלך הריון ועוד, ובמקרים של התמכרות קיצונית קיימת אף סכנת הרעלה. כמובן שבמקרים כאלו נדרשת גמילה מכדורי שינה, שנחשבת פחות קשה מגמילה מסמים ממריצים למשל, אך גם לה יש קשיים. הגמילה מבוססת על הפחתת המינון היומי, כאשר תופעות הלוואי במהלך התהליך כוללות בין היתר חוסר יכולת להירדם, לצד עייפות קיצונית ועצבנות. 

  גמילה מכדורי שינה תסמינים

  ישנם מקרים בהם נדודי השינה לא דורשים נטילה של כדורי שינה, אלא פתרון יצירתי של בעיה אחרת- כך למשל יש מקרים שבהם צריכה מוגברת של קפאין היא פשוט הסיבה לחוסר היכולת להירדם, ולכן יש להפחית צריכת קפאין כדי לפתור את הבעיה. במקרים אחרים חוסר באנזים או פעילות לא תקינה של בלוטת התריס עלולות להביא לבעיות שינה, שהפתרון עבורן הוא לא כדור שינה אלא טיפול רפואי אחר. ניתן לבצע במרכז 'שבטיא' תוכניות גמילה אישיות וקבוצתיות תחת מעטפת של צוות מקצועי תומך ומחבק.   

  אנחנו כאן למענך…
  החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
  לקבלת פרטים נוספים
  באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬