אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

  סגור
  תפריט
  צרו קשר צרו קשר
  חייגו עכשיו חייגו עכשיו
  מרכז גמילה ממריחואנה | שבטיא מרכז גמילה מומלץ

  גמילה ממריחואנה

   

  אולי בגלל שרובנו מכירים את המריחואנה ממעגלים שונים בחיינו, קשה לנו לחשוב שהסם הנפוץ, המוכר והידוע עלול להוביל להתמכרות ולמצב בו יש ממש צורך בגמילה ממריחואנה. גמילה מקנאביס, גראס, חשיש, מריחואנה, אלו הם רק חלק משמותיו של הסם המופק מצמח הקנאביס. מריחואנה היא תערובת של עלים ופרחים מיובשים מצמח הקנאביס אשר מכיל בתוכו כ-400 חומרים כימים וביניהם THC  החומר הפעיל ביותר והאחראי על ההשפעות הפסיכואקטיביות של הסם. למריחואנה היסטוריה ארוכה ביותר של שימוש למגוון צרכים ומהמאה ה-5 החלו להשתמש בו כסם משכר ועם זאת רק במאה האחרונה מחקרים בודדו את שתי החומרים העיקריים הפעילים בו, THC   אשר השפעתו בעיקר משכרת ומשנת תודעה וה-CBD המשפיע בעיקר רפואית. מריחואנה הינו הסם הנפוץ ביותר בעולם ובניגוד למה שרבים מתומכיו טוענים, 10% מהמשתמשים בו יפתחו  התמכרות המצריכה ממש גמילה ממריחואנה. הסיכון להתמכרות עולה ל17% כאשר התחלת השימוש בו היא בגיל ההתבגרות ועולה ל25%-50% אצל אלו הצורכים אותו באופן יומיומי.

  גמילה ממריחואנה טיפול

  השימוש במריחואנה שלא לצרכים רפואיים שנוי במחלוקת ונמצא על סדר היום הציבורי במדינות רבות העוסקות בשאלת הלגליזציה שלו. הקולות הרבים הטוענים להשפעות החיוביות של המריחואנה  וידע עממי נרחב לגבי תופעותיו ונגישותו הרחבה של הסם, הם כנראה הגורמים לכך שפעמים רבות קשה לזהות את המעבר משימוש בהקשר חברתי, לשימוש לרעה והתמכרות ולמצבים בהם ישנו צורך לפניה לתוכנית טיפול גמילה ממריחואנה ומכוני גמילה מקצועיים.

  אם אתם או יקירכם משתמשים במריחואנה ותוהים האם השימוש פוגע בכם ואולי צריך גמילה ממריחואנה טיפול, חשוב לדעת ולהכיר את ההשלכות השונות של השימוש במריחואנה.

  גמילה ממריחואנה וסמים קלים | שבטיא מרכז גמילה בדרום

  גמילה ממריחואנה תופעות לוואי

  – THC, הוא החומר הפעיל הנמצא במריחואנה והאחראי על שינויים במצב התודעה. חומר זה  עשוי לגרום שינויים קיצוניים במצב רוח ובתפיסה, אופוריה, ליקויים בקואורדינציה, קשיים בחשיבה ופתרון בעיות, תיאבון ירוד והפרעות בלמידה ובמוטיבציה הכללית. בעיות אלו מסבירות את הקשר שנמצא בין שימוש במריחואנה למעורבות גבוהה בתאונות דרכים ופציעות שונות.  מחקרים מראים כי שימוש תכוף במריחואנה עשוי לגרום לבעיות שונות הקשורות בתפקוד יומיומי או להחריף בעיות קיימות עד להגברת הסיכון בהתפרצות של מחלות נפש כאלה או אחרות.

  -ירידה כללית בתפקוד-

  משתמשים רבים מדווחים על ירידה כללית במצב הרוח, חוסר שביעות רצון כללי מחייהם, קשיים בפיתוח ושימור מערכות יחסים אישיות ומקצועיות ופגיעה במוטיבציה הכללית. מחקרים רבים מצביעים על קשר בין שימוש יומיומי במריחואנה לבין נשירה מוקדמת מבית הספר, קושי בשמירה על מקום העבודה ותפקוד מקצועי, היעדרויות מרובות וחוסר שביעות רצון של המעסיקים.

  -סיכונים בריאותיים-

  שימוש מרובה ותכוף במריחואנה עלול לגרום לבעיות רפואיות רבות ובמיוחד בעיות בלב ובריאות. פעמים רבות אלו המעשנים מריחואנה, יחוו בעיות נשימתיות הדומות לבעיותיהם של מעשנים כרוניים ובעיות נוספות, שיעול קבוע וקושי בייצור ליחה, סיכון גבוה לדלקת ריאות, נזק למערכת החיסונית, הריגת תאים במוח ונזק למערכת העצבים, בעיות פוריות, עליה בדופק ולחץ דם.

  -סיכונים נפשיים-

  בנוסף לנזקים בריאותיים ישנו גם הסיכון להתפתחות בעיות נפשיות כגון חרדה, דיכאון, מחשבות אובדניות והפרעות אישיותיות. מחקרי אורך מצאו כי ישנו קשר בין עישון יומיומי של מריחואנה להתפתחות סכיזופרניה והתקפים פסיכוטיים.

  לסיכום

  הלגיטימציה החברתית לעישון מריחואנה תורמת רבות לקושי באיתור וזיהוי של התמכרות וכן למזעור הנזקים הכבדים הכרוכים בכך. למרות קולות רבים המנסים להטות את השיח הציבורי ולהציג תמונה מסוימת חשוב מאד להכיר בהשלכות הקשות של שימוש קבוע במריחואנה ובמידת הצורך לפנות לסיוע בגמילה וליווי מקצועי.

  אם אתם, או יקירכם, משתמשים במריחואנה ומרגישים כי השימוש הופך להיות בלתי נשלט ופוגע בכם, פנו עוד היום לקבלת עזרה. תהליך גמילה הוא תהליך מורכב וקשה אך התמכרות הינה הרסנית לאין ערוך והמחירים שהיא גובה, כבדים ביותר.

  למכון גמילה שבטיא יש ניסיון רב בתהליכי גמילה ממריחואנה. פנו עוד היום כדי לברר כיצד אנחנו יכולים לעזור לכם כמו שעזרנו לרבים אחרים שסבלו גם הם מבעיית ההתמכרות למריחואנה.

   

   

   

   

   

   

   

  אנחנו כאן למענך…
  החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
  לקבלת פרטים נוספים
  באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬