אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

  סגור
  תפריט
  צרו קשר צרו קשר
  חייגו עכשיו חייגו עכשיו
  התמכרות לסמים

  איך לעזור למכור לסמים?

  האם אפשר לעזור לאדם המתמודד עם התמכרות? איך לעזור למכור לסמים? הוא רוצה בכלל עזרה? אלו הם דוגמאות לשאלות רבות שמעסיקות אנשים שיקיריהם מתמודדים עם התמכרות. להיות בתפקיד של אח\ות, הורה, בן זוג, חבר של אדם המתמודד עם התמכרות, זה תפקיד מורכב. אתם רואים את השינוי, את ההתמכרות, רוצים לסייע, אבל לא תמיד יודעים איך.  לסייע לאדם המתמודד עם התמכרות, לפעמים דורש מכם קודם כל לשנות את התפיסה שלכם לגבי התמכרות, בחירה ומוטיבציה. או, ללמוד לדבר שפה של שינוי ובירור מוטיבציה. למידע נוסף על גמילה מאופיאטים צרו קשר בהקדם.

  איך לעזור למכור סמים? לדבר שפה של שינוי!

  שאלות אלו מטרתן לסייע לכם להבהיר את עמדכם כלפי ההתמכרות. הבנת העמדה הפנימית שלכם תסייע ליצירת שיח אחר בינכם לבין עצמכם  ובינכם לבין המכור. במקום שיח מאשים, מבקר או אולי חסר תקווה, תלמדו לייצר שיח שמכיר במורכבות ואמביוולנטיות, מברר מוטיבציה ומעודד שינוי.

  לדוגמא, במקום לכעוס ולשאול מדוע הוא לא מפסיק לצרוך סמים, שאלו אותו, במקרים שהוא כן הצליח להפסיק או לא לצרוך , מה עזר לו בכך? מה הייתה המוטיבציה שלו?. במקום לשאול שאלות סגורות, שאלות המזמינות תשובה של כן או לא, שאלו שאלות פתוחות, שאלות המזמינות שיתוף ומידע. לדוגמא, במקום לשאול האם הוא רוצה להיגמל שאלו אותו איך הוא מרגיש כלפי גמילה.

  איך מדברים אמביוולנטיות? במקום לומר "אני מבין שאתה לא מעוניין להפסיק להשתמש בסמים" בחרו באמירות המשקפות את מורכבות השינוי , לדוגמא "אני שומעת ממך שכן היית רוצה לפנות לעזרה מקצועית אבל אתה גם חושש ממה שהדבר ידרוש ממך ולכן אתה  חושב שאתה מעדיף לא לפנות לעזרה".

  ולסיכום

  כאנשים העומדים מהצד ופעמים רבות תוהים איך לעזור למכור מסמים, זכרו שגם התפקיד שלכם הוא לא קל.  מה שברור לכם, לא תמיד ברור ומובן עבור אדם המתמודד עם התמכרות. בחירה בגמילה היא בחירה בהתמודדות שעבור האדם עשויה להחוות כהתמודדות קשה יותר מהתמכרות. לפעמים, מה שתוכלו לעשות הוא להציע שיח שמציע שינוי אבל מבין גם את המורכבות. בשיחות נסו להיות בעמדה שמבררת, תוהה ושואלת. עמדה זו תרחיב את אפשרויות הבחירה ואולי תהיה הזרע הראשון בדרך אליי החלמה.

  אנחנו כאן למענך…
  החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
  לקבלת פרטים נוספים
  באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬