אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬

סגור
תפריט
צרו קשר
חייגו עכשיו

קבוצות טיפוליות

קבוצות טיפוליות הן חלק מרכזי ומשמעותי ביותר בתהליך הגמילה וטיפול בהתמכרויות במרכז גמילה שבטיא. קבוצות טיפוליות נערכות מספר פעמים ביום בנושאים שונים ומונחות על ידי כל מטפלי המרכז. קבוצות טיפוליות ידועות כיעילות ביותר בתהליכי גמילה וטיפול בהתמכרויות ומכאן המשקל הרב שניתן להן גם במרכז הגמילה שלנו.

יתרונות הטיפול הקבוצתי ביחס לטיפול פרטני לפי ארווין יאלום:

אוניברסליות – הזדהות עם שאר חברי הקבוצה וההכרה בכך שהרגשות וההתנסויות משותפות לכל חברי הקבוצה, דבר אשר מקל על תחושת הבדידות ושיפור הביטחון העצמי.

אלטרואיזם – הקבוצה מייצרת מרחב בו החברים יכולים לסייע זה לזה, חוויה אשר מחזקת את תחושת המשמעות והערך העצמי ותורמת לשיפור הכישורים הבין-אישיים.

הפחת תקווה – בקבוצה אשר בה מטופלים אשר נמצאים בשלבים שונים של החלמה, חברי הקבוצה יכולים לשאוב עידוד מחברים שנמצאים בשלבי החלמה מתקדמים יותר.

הקניית מידע – למידה של מידע עובדתי בין חברי הקבוצה נמצא כמועיל. למשל: מידע על טיפולים שעזרו להם, דרכי התמודדות, שירותים בהם השתמשו ועוד…

חזרה מתקנת של החוויה המשפחתית – לעתים קרובות מזהים המשתתפים בצורה לא מודעת את המטפל ושאר חברי הקבוצה כהורים ואחים בצורה של העברה. הפרשנויות של המטפל יכולות להבהיר למטופל חוויות ילדות ואינטראקציות משפחתיות קודמות ובכך לשפר דפוסים ואינטראקציות משפחתיות בהווה.

פיתוח ושיפור מיומנויות חברתיות – הקבוצה משמת מרחב בטוח המאפשר שיפור ופיתוח של מיומנויות חברתיות.

השראה (מודלינג) – חברי הקבוצה יכולים לקבל השראה מהמטפל ומחברי קבוצה אחרים בתחומים שונים כמו למשל: דפוסי התמודדות, הבעת רגשות, שיתוף, כנות ועוד…

לכידות – לבני אדם יש צורך מולד להשתייך לקבוצה. התפתחות אישית יכולה להתרחש רק בהקשר בין אישי. בקבוצה מלוכדת חברי הקבוצה מרגישים שייכות, תיקוף אישי וקבלה.

גורמים קיומיים – חברי הקבוצה לומדים שעליהם לקחת אחריות על חייהם ושלהחלטותיהם יש השלכות.

קתרזיס – תחושת הקלה מחרדה, אשמה ובושה כשחברי הקבוצה משתפים ברגשותיהם בקבוצה קשובה, מכילה ותומכת.

מודעות עצמית – ישנה עליה במודעות העצמית כשחבר הקבוצה מקבל משוב על התנהגותו ומתוך אינטראקציה עם שאר חברי הקבוצה.

הבנה עצמית – חבר הקבוצה משיג תובנות עמוקות יותר לגבי מקור בעיותיו והמניעים הלא מודעים של התנהגותו מתוך אינטראקציה עם שאר חברי הקבוצה.

 

קבוצות טיפוליות, קבוצות טיפוליות

אנחנו כאן למענך…
החופש מהתמכרות יכול להתחיל היום!
לקבלת פרטים נוספים
באופן דיסקרטי 058-712-4-712‬